Onyx zagra na Polish Hip-Hop TV Festival 2016

wydarzenie
dodano: 2016-04-14 20:43 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 6)

Do grona wykonawców IV edycji Polish Hip-Hop TV Festival dołącza legendarny nowojorski zespół ONYX, znany z energetycznych koncertów i świetnego kontaktu z publicznością. ONYX to legendarna, nowojorska grupa hip-hopowa pochodząca z Queens, której obecny skład to Fredo Starr oraz Sticky Fingaz.

Zasłynęli już w 1993 roku albumem „Bacdafucup” wydanym przez wytwórnię Def Jam. Płyta była promowana singlem „Slam”, który zadebiutował na 5 miejscu listy przebojów roku, a sam krążek sprzedał się w nakładzie blisko 2 milionów. Zespół wydał także takie albumy jak: „All We Got Iz Us” (1995), „Shut 'Em Down” (1998), „Badafucup Part II” (2002) oraz „Triggernometry” (2003). Po 11 latach przerwy (2014) ONYX powrócił z długogrającym albumem „Wakedafucup”, który powstał w kolaboracji z tegorocznymi headlinerami Polish Hip-Hop TV Festival - grupą Snowgoons. Album uzyskał bardzo pochlebne recenzje od „The Source” i „XXL Magazine”, z czego ten drugi określił go mianem jednej z najlepszych produkcji hip-hopowych w całym 2014 roku. Raperzy współpracowali dotąd z m. in.: DMX, REAKWON, MATHOD MAN, BIG PUN czy nieznanym jeszcze 50 CENT'em ( w późniejszych latach doszło między nimi do beefu).

reklama
Jaman
napisalibyście czym jest ten festiwal gdzie jest i kiedy a nie historie onyxów ktorą fani hip hopu powinni na blache znać :D
Popsriler
Zgadzam sie z komentarzem powyżej. Weźmy poprawkę, to popkiller...
wTF
heniu popraw literówki
biały
Nie wiadomo w jakim mieście, w jakiej części Polski grają i kiedy :/
Nom
Zgadzam się z przedmowcami

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>