Hip-Hop/Rap

Hip-Hop/Rap

dodano: 2011-02-11 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 36)
Ruszanie w Polskę z mikrofonem to dla Flinta nie pierwszyzna, ale pierwszy raz rusza w kraj, by promować pełnoprawny album. Z "Czarnym Charakterem" mogliście się już osłuchać a teraz możecie usłyszeć materiał z niego pochodzący na żywo.

Na dobry początek w Opolu i rodzinnej Warszawie. A gdzie niedługo potem?

dodano: 2011-02-11 12:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 7)


Talib Kweli "Get By" (2002)

Dlaczego: Na tym bicie Kanye Westa Kweli potwierdził swoją klasę w sposób najlepszy z możliwych - poprzez kapitalne połączenie treści, formy i swojego charakterystycznego stylu. To ten typ numeru, który robi wrażenie na każdym kto to usłyszy.
dodano: 2011-02-11 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)


Familia HP - A Kiedy Miasto Zasypia (2002)

Dlaczego: Bo to najważniejszy singiel w dorobku - często niesłusznie zapominanego - duetu łódzkich weteranów. Soczysty i klimatyczny bit od Ostrego i klasyczna opowieść o nocnych wojażach, która do dziś brzmi nastrojowo i słucha się jej bardzo dobrze. Zastanawialiśmy się, czy wyróżnić FHP przy okazji tego numeru czy "Kuloodpornych" z Afu-Rą, ale w końcu postawiliśmy na klasyk z "Miejskich Wibracji".

dodano: 2011-02-10 23:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 30)


Reno to przykład rapera, który potrafił wywołać wokół siebie duże zamieszanie bez wydania albumu zarejestrowanego w choćby przyzwoitej jakości. Mimo to "Następny Level" to rzecz, którą na pamięć znają setki osób w całej Polsce. Każdy gościnny występ tego typa, to wydarzenie dla fanów jego flow, których jest coraz więcej. Myślę, że większość osób, które były na sali na jego popkillerowym koncercie stwierdzi, że to był "dobry czas", bo to, że "lało się bro" to jestem absolutnie pewien.

dodano: 2011-02-10 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)


Impreza, która czeka was już w piątek 18 lutego w warszawskim Freshu sprawia, że wybór Artystów Tygodnia nie mógł być inny. Przyjrzymy się więc wszystkim postaciom, które zagrają tego wieczora koncerty.

Co takiego związanego ze Statikiem, Termem, Reksem i Te-Trisem dla was szykujemy?

dodano: 2011-02-10 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)


Devin The Dude - Lacville '79 (2002)

Dlaczego: "Hoes be trippin on Devin, Devin don't be trippin on hoes". "Smokin weed, feelin fine, in my Lacville 79". Bo takiej porcji pozytywnego nastawienia do życia jak pan Copeland nie ma chyba nikt a historia o wymarzonym Cadillacu urzeka przy każdym odsłuchu, będąc zarazem jednym z trzech klipów, które Devin zrobił w życiu.

dodano: 2011-02-10 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 26)


WWO "Damy Radę" (2002)

Dlaczego: Jeden z bardziej klasycznych klipów w historii polskiego rapu. Były czasy, kiedy takie numery hulały po telewizjach muzycznych z częstotliwością dzisiejszych plastikowych sucharów "równających w dół". Wybór jednego numeru z "We Własnej Osobie" to strasznie trudne zadanie, ale myślę, że każdy z przyjemnością przesłucha sobie to jeszcze raz. I jeszcze, i jeszcze raz, i jeszcze raz.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-02-10 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 11)
Dokładnie dziś przypada piąta rocznica śmierci jednego z tych artystów, którzy na współczesnym hip-hopie odcisnęli piętno i wskazali mu nowe możliwości, które do dziś są chętnie eksploatowane przez młodych adeptów "Yanceyowskiej szkoły produkcji". J Dilla, postać wybitna nie tylko dla rodzinnego Detroit, ale właściwie dla całej społeczności związanej z tą muzyką (i nie tylko).

Wśród wielu postaci, na muzyce których Dilla pozostawił znaczący wpływ są również Polacy, a wśród nich znany już naszym czytelnikom Galus alias Pokój Czarnych Płyt.  Producent znany chociażby z produkcji dla HIFI Bandy, jakiś czas temu przygotował wraz z DJ'em Krugiem epkę zatytułowaną "100206", którą wydało Soulspazm Records. Z okazji rocznicy obydwaj panowie mają dla was niespodziankę.

dodano: 2011-02-10 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 13)


Shellerini feat. DJ Soina - Mechanizm Bragga (2011)

Dlaczego: Trzeci klip promujący "PDG Gawrosz", tym razem w bardziej braggowej ale znów klasycznie brzmiącej odsłonie.

dodano: 2011-02-10 13:00 przez: Marcin Gontarz (komentarze: 2)
Pierwszy nielegal młodego grime'owego kota. Na majku gościnnie Maxsta, SH, Shrimpoz, Shizz i Lil Narst nawijają pod kozackie instrumentale Bless Beats'a, Wiley'a, Z DOT, czy Dot Rotten'a.

Przekrój pracy Stelfa. Dobry materiał zapoznawczy przed EPką nad którą aktualnie pracuje ten mc.
dodano: 2011-02-10 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 14)


Borixon - Trwam W Tym (2002)

Dlaczego: Bo staroszkolny vibe i życiowe refleksje złożyły się tu na chyba największy solowy hit w dorobku kieleckiego Rekina. Wspominki i celne obserwacje podane charakterystycznym zachrypniętym wokalem do dziś trafiają do głowy, zarazem nią bujając i naprawdę ciężko było nam zdecydować czy wrzucić do zestawienia ten numer czy "Sprawdź To Działa".
dodano: 2011-02-10 12:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 6)


Jurassic 5 "What's Golden" (2002)

Dlaczego: Najlepiej chyba kojarzony singiel Jurajskiej piątki musiał znaleźć się w takim zestawieniu. Sam bit roznosi połowę konkurencji, drugą zajmuje się Chali Tuńczyk z kolegami (w takiej kolejności bez wątpienia). Respektuj starą szkołę i trenuj karkiem!

dodano: 2011-02-09 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 16)


To zdjęcie chyba dobrze pokazuje, jaki m.in. numer usłyszycie w trzeciej części występu W.E.N.Y., Rasa, Menta i DBT na popkillerowym Christmas Party. Nie ma co więc zbytnio przedłużać, jeśli oglądaliście dwie poprzednie części to wiecie już, że warto rzucić okiem i na tę, bo chłopaki potrafią rozkręcić na scenie niezły ogień.

video
dodano: 2011-02-09 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 33)
Przy okazji wizyty Trzeciego Wymiaru w Warszawie, mieliśmy okazję porozmawiać o płycie "21 Gramów" z jej autorem i naszym aktualnym Artystą Tygodnia. Na zakończenie trójwymiarowych siedmiu dni na Popkillerze dostajecie deser w postaci dwudziestu minut rozmowy dotyczącego nie tylko nowego albumu, ale również starszych nagrań 3W, metkowania polskiego rapu, Zdolnośląskiej bandery, numeru "Mam Po Mostach Iść" i wielu innych kwestii. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia videowywiadu.

Tagi:
dodano: 2011-02-09 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)


Wyclef Jean feat. Governor - PJ's (2002)


Dlaczego: Bo subiektywnie wolę "Two Wrongs" z Claudette Ortiz, ale to "PJ's" jest singlem czysto rapowym, doskonale ukazującym bardziej miejską odsłonę członka Fugees, którego moglibyście "szukać na projektach". W ten sposób w singlach z roku 2002 mieszczą nam się dwa świetne, klimatyczne i całkiem różne opisy swoich osiedli.

Strony