Hip-Hop/Rap

Hip-Hop/Rap

dodano: 2011-02-19 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)
Po bardzo udanych "Człowieku Z Krwi I Kości" oraz "Origami" Człowień z Shotem nakładem Grill Funk Records wkraczają na sklepowe półki.

Jeśli jesteście ciekawi jak brzmi "Do Zobaczenia Później" i chcecie odsłuchać je przed zakupem to możecie zrobić to oficjalnie i w pełni legalnie.

dodano: 2011-02-19 13:00 przez: Dymitr Hryciuk (komentarze: 12)
Nie słyszałem wcześniej brooklińczyka o szumnej ksywie Apollo The Great, ale czas nadrobić zaległości. I pewno nie zwróciłbym uwagi gdyby nie featuring Seana Price'a.

Sprawdźcie, oglądając teledysk do kawałka "Struggle No More", czy wsparcie członka BCC jest uzasadnione. Wygląda na to, że nie tylko zachód, południe i centrum ma nowych, obiecujących raperów, ale w NYC też się ktoś znajdzie... Zaraz zaraz... Ale on pochodzi z New Jersey...
dodano: 2011-02-19 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 14)


Analogia - Daję Rytm (2004)

Dlaczego: Bo to soczysta letnia energetyczna bryza, która mogła przyjść tylko znad morza. Trójmiejski tercet nie mówił jak żyć, tylko dawał rytm a zrobił to w takim stylu, że lepsze letniaki w polskim rapie policzymy na palcach. Ziomboi!

dodano: 2011-02-19 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)


The Roots - Don't Say Nuthin (2004)

Dlaczego: Bo to doskonały przykład jak można powiedzieć wiele, nie mówiąc momentami nic. Oryginalny i klasyczny już patent z refrenem, ręka Storcha i rootsowski vibe dają singiel, którego nie mogło tu zabraknąć, choć takie "Star" to też kawał świetnej muzyki.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2011-02-18 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)


Właśnie otwieramy klub, za 2 godziny (albo i trochę wcześniej) start koncertów. Statik, Term, Reks i Deadeye już są u nas, nie będzie powtórki z Rzepina. Watch How It Go Down!
dodano: 2011-02-18 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Szesnasta edycja cyklu Tak To Się Robi to spotkanie z producentem muzyki instrumentalnej i autorem bardzo udanego albumu "Frozen Memories", którego dystrybucją po kablach zajął się netlabel *exportlabel. Jego przepełniona emocjami muzyka, aż prosi, żeby uchylić rąbka tajemnicy dotyczącej jej powstania. Na nasze pytania tym razem odpowiedział Danny Bow.

Tagi:
dodano: 2011-02-18 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)


De La Soul "Shopping Bags" (2004)

Dlaczego: Bo Madlib pokazał tutaj, że zamykanie go w hermetycznej undergroundowej szufladzie jest niesłuszne i umie zrobić chwytliwy banger w wielkim stylu, bo De La nie dali pożreć się machinie czasu... W 15 lat po debiucie dali nam kapitalny album, który wraca do głośników dość często. Nie zapominajcie też o "dzikim" singlu "Rock.Co.Kane Flow".

dodano: 2011-02-18 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)


Zipera ft. Dragon Davy, Toma "Bez Ciśnień" (2004)

Dlaczego: Hymn melanży nie tylko w Warszawie. Waco pokazał, że jest  szefem, Zipera, że "bez ciśnień" brzmi nawet lepiej niż z zaciśniętą szczęką, a Dragon Davy, że swoim śpiewem jest w stanie w bardzo naturalny sposób rozbujać numer.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-02-18 16:00 przez: Dymitr Hryciuk (komentarze: 15)


8 marca dostaniemy fizycznie od tych dwóch legendarnych graczy krótką płytę pod tytułem "Godsville". Już teraz można ją kupić w wersji mp3. Sprawdźcie czego możecie się po niej spodziewać.

dodano: 2011-02-18 14:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)


Da Circle "Cuff Da Fists" (2011)

Dlaczego: Weterani z Bronxu i Brooklynu wrócili z singlem, który ujmuje im pewnie z dziesięć lat od wieku. Prosty, ale strasznie wkręcający się w głowę bit i bardzo pewne i celne zwrotki.

dodano: 2011-02-18 12:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 8)


Ludacris "Get Back" (2004)

Dlaczego: Wyróżnienie "Red Light District" było oczywistością, problemem raczej dobór singla. Prorocze "Number One Spot", wstrząsające parkietami "The Potion" czy "Get Back", kierowane do wszystkich, którzy marnują cenny czas artysty. Kiedy się tak drze, myślę, że bycie adresatem tych słów to jednak słaba opcja, lepiej to pogłosić i bujać karkiem. Luda jest w ścisłej czołówce jeśli chodzi o najlepsze flow i głos w tej grze, tutaj dyskusji raczej być nie powinno.

dodano: 2011-02-18 12:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 22)


WWO, Vienio & Pele, DJ 600V "U Ciebie W Mieście" (2004)

Dlaczego: Połączenie sił Molesty i Witryn pod patronatem Volta już na papierze wygląda świetnie. Z tym klipem staje się historią. Zamiast kminić co się zdezaktualizowało, chyba lepiej cofnąć się do momentu, kiedy Reebok Hip-Hop Tour jeździł po Polsce, a na podwórkach z okien leciało "U Ciebie W Mieście".

dodano: 2011-02-18 02:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 18)
Powoli przestawałem wierzyć w obietnice Wiza twierdzące, że przed premierą swojego oficjalnego albumu w Atlantic Records dostarczy nam jeszcze jeden premierowy mixtape. Jak się okazuje raper z Pensylwanii dotrzymał słowa i dziś w nocy wypuścił projekt "z bomby".

"Cabin Fever" bo tak nazywa się mixtape to dziewięć numerów, które powinny zaostrzyć nasz apetyt przed 29 marca.

video
dodano: 2011-02-17 22:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Zgodnie z zapowiedzią obok wywiadu z Termem, który już widzieliście mamy dla was przed koncertem kolejny smaczek, czyli merytoryczną i treściwą rozmowę z Reksem, przeprowadzoną po jego występie na Hip Hop Kempie 2009, zakurzoną w naszych archiwach i do tej pory nie publikowaną.

O czym dowiecie się od Reksa z ponad 12-minutowego wywiadu?


dodano: 2011-02-17 21:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 55)


Orzeu/Matek feat. Białas - Kocham Hip Hop (2011)

Dlaczego: Szczecińsko-teresińska współpraca w czysto rapowym, klasycznym stylu, zobrazowana klimatycznym klipem. Słucha się i ogląda naprawdę przyjemnie.

Strony