To nie jest hip-hop. Rozmowy

To nie jest hip-hop. Rozmowy

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-09-14 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Seria książek „To nie jest hip-hop. Rozmowy” już na stałe wpisała się w krajobraz rodzimej sceny rapowej. Po sukcesie trzech pierwszych części, pod koniec października na rynku ukaże się czwarty tom bezprecedensowej publikacji z obszernymi wywiadami. Przedsprzedaż wystartowała tydzień temu, a dziś został ogłoszony pierwszy rozmówca – Małpa.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-09-07 14:11 przez: Marek Adamski (komentarze: 5)

Niecały rok po premierze trzeciej części ruszył preorder czwartej. Wraz z jego startem poznaliśmy parę szczegółów dotyczących książki - datę premiery i ujawnienia pierwszego gościa oraz okładkę wydawnictwa.

dodano: 2020-12-04 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Pierwsza część "To nie jest hip-hop. Rozmowy" zaskoczyła wielu - swoją formą, doborem gości (Pezet, Wini, czy Dizkret), a przede wszystkim kompleksowością wywiadów. Druga była jazdą po bandzie, którą wypełnili czołowi raperzy, okupujący od paru lat listy OLiS (Taco Hemingway, Oskar83, Solar i Białas), topowi producenci (Matheo czy Magiera) oraz inni członkowie hip-hopowego świata z najwyższej półki. Autorzy, Jacek Baliński i Bartek Strowski, zawiesili sobie poprzeczkę bardzo wysoko, więc kogo zaprosili do tomu trzeciego? Absolutnych zwycięzców 2019 roku, ludzi wydających najgłośniejsze płyty oraz tych biorących udział w najbardziej rozchwytywanych przedsięwzięciach.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-10-28 18:11 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Kolejnym gościem, który dołączył do obsady "To nie jest hip-hop. Rozmowy III" jest Sarius, uzupełniając tym samym towarzystwo m.in. Palucha czy Rahima. W fragmencie promującym książkę Sarius poruszył wątek swojej niezależności artystycznej oraz na co pozwala mu teraz jego staż na scenie.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-10-23 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Ero dołącza do obsady trzeciej części "To nie jest hip-hop. Rozmowy", w której znaleźli się już m.in. Paluch, Rahim czy DJ 600V. W opublikowanym fragmencie wywiadu członek JWP opowiedział, czym jest dla niego hip-hop oraz co wniósł do jego życia.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-10-15 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Coraz mniej niewiadomych dotyczących trzeciej odsłony książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy”. Jako siódmego gościa swojej publikacji autorzy zapowiedzieli dziś Bonsona, który dołączył do ogłoszonych wcześniej Eldo, Palucha czy Rahima. W udostępnionym fragmencie wywiadu możemy dowiedzieć się m.in. o roli emocji w muzyce artysty oraz o roli żony i córek w jego życiu. Raper poruszył również temat swoich problemów psychicznych.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-10-02 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Po ogłoszeniu Eldo i Bartłomieja Walczuka, trzecim gościem "To nie jest hip-hop. Rozmowy III" został Rahim, współzałożyciel legendarnej Paktofoniki i 1/2 składu Pokahontaz. Wraz z ogłoszeniem autorzy opublikowali fragment wywiadu z którego możemy się dowiedzieć, czemu duet Pokahontaz nigdy nie kierował się trendami i nie szedł na fali hype'u Paktofoniki oraz jak wyglądały kulisy powstania MaxFloRec.

dodano: 2020-09-13 11:27 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Już 4 grudnia odbędzie się premiera trzeciej części kompleksowych, pisemnych wywiadów prowadzonych przez Jacka Balińskiego i Bartka Strowskiego. W pierwszych dwóch częściach udało im się zaprosić zarówno czołówkę aktualnej sceny pokroju Oskara z PRO8L3Mu, jak i osoby, które kiedyś tworzyły podwaliny pod to co mamy teraz, a same dziś nie mają tyle wspólnego z hip-hopem, co kiedyś (np. Ajron czy Dizkret).