The Jacka

The Jacka

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2020-03-01 12:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 2)

Rok 2020 tylko potwierdza, że jesteśmy świadkami niesamowicie intensywnego tempa wydawniczego na całym świecie. Mimo, że to dopiero dwa miesiące, już teraz doliczyłem się ponad pięćdziesięciu istotnych premier zagranicznych! Ten tydzień to kolejne mocne uderzenie.

kategorie:
dodano: 2020-02-28 20:25 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 0)

2 lutego minęło pięć lat od tragicznej śmierci niekwestionowanej legendy Bay Area - The Jacka. Dzisiaj otrzymaliśmy pierwszy pośmiertelny album, który jest jednocześnie jego ostatnim, wydanym oficjalnie albumem solowym.

SPRAWDŹ RESZTĘ LUTOWYCH PREMIER PŁYTOWYCH

 

Tracklista:

Tagi:
dodano: 2015-07-19 13:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

"Addict" to jeden z ostatnich teledysków, jaki przed śmiercią zdążył zrealizować zmarły w lutym tego roku raper The Jacka. Singiel promuje wydany pod koniec 2014 roku ostatni solowy materiał ulicznej ikony Bay Area - "What Happened To The World". Klip nakręciła ekipa West Bound Entertainment - do sprawdzenia w rozwinięciu.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-06-02 14:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Po sporym sukcesie jaki odniósł nagrany wspólnie z IamSu! remake klasyka "3xKrazy", Netta Brielle wypuściła w eter kolejny singiel. Tym razem artystka upubliczniła balladę "Love U Or Leave U", na której gościnnie udzielił się zmarły nie dawno The Jacka. Utwór został zarejestrowany krótko przed śmiercią ikony Bay Area a możecie go sprawdzić w rozwinięciu.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R.I.P.
dodano: 2015-03-14 16:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Były żołnierz Roc-A-Fella - Freeway, gościł na początku miesiąca przed kamerami MTV udzielając wywiadu w którym poruszył wątek zmarłego nie dawno rapera The Jacka. Obaj muzycy współpracowali ze sobą dość mocno, czego efektem było m.in. wydanie wspólnego albumu "Highway Robbery", który powstawał przez około 6-letni okres.

dodano: 2015-02-07 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

"Dunya" to ostatni teledysk, w jakim zdążył wziąc udział tragicznie zmarły w tym tygodniu raper The Jacka. Kawałek pochodzi z wydanego we wrześniu zeszłym roku collabo albumu "Highway Robbery", nagranego z Freeway'em. Realizacją klipu zajął się Tha Razor a efekty jego pracy możecie obejrzeć w rozwinięciu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-02-05 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Zabójstwo członka Mob Figaz odbiło się niespodziewanym echem również w mediach niehiphopowych i jest szeroko komentowane przez mniejsze i większe stacje telewizyjne oraz prasę. W wyemitowanym na antenie KTVU materiale głos na temat całej sytuacji zabrał także jeden z najbardziej rozpoznawalnych raperów rejonu Bay Area - Mistah F.A.B.

Mistah F.A.B. i The Jacka byli bliskimi przyjaciółmi, łączyła ich ponad 17-letnia znajomość pozasceniczna. Oto co na temat śmierci swojego kompana miał do powiedzenia F.A.B.:

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-02-04 21:45 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 3)

Nasz tydzień ze zmarłym wczoraj raperem rozpoczynamy od jednego z pierwszych numerów poświęconych jego pamięci. Chociaż z portali społecznościowych ciągle napływają kondolencyjne wpisy od innych artystów, Mitchy Slick jako pierwszy z nich postanowił wyjść przed szereg i nagrać okolicznościowy kawałek.

dodano: 2015-02-04 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Smutna wiadomość dotarła do nas wczoraj z Kalifornii - w strzelaninie w Oakland zginął jeden z najważniejszych i najaktywniejszych twórczo przedstawicieli ulicznej sceny w Bay Area. Od czasu głośnego debiutu z ekipą Mob Figaz w 1999 roku The Jacka dostarczył nam ogromne ilości muzyki - sumując albumy, street-albumy i mixtape'y licznik zatrzymał się na liczbie 63! Współpracował z największymi ikonami regionu i nie tylko (ostatnio dwa wspólne projekty z Freewayem), a mimo że o jego poczynaniach pisaliśmy Wam regularnie to nie widzimy innej możliwości niż w tej sytuacji poświęcić mu cały nadchodzący tydzień...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-02-03 13:24 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Obudził mnie dziś SMS, na który zareagować mogłem tylko krótkim daaamn. Brzmiał bowiem "The Jacka nie żyje :(" 37-letni reprezentant Mob Figaz był jednym z płodniejszych artystycznie i bardziej znaczących przedstawicieli kalifornijskiej ulicznej sceny...

Tagi:
kategorie:
dodano: 2014-12-16 13:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Najnowszy street-album od wyjątkowo płodnego reprezentanta Kalifornii.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-11-27 16:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

the Jacka - Gang Starz ft A-One (Music Video)

"Gang Starz" to drugi singiel promujący kolejny album niezwykle płodnego mc z Bay Area. Premiera krążka "What Happened To The World" przewidziana jest na najbliższy wtorek - 2 grudnia, a The Jacka zaprosił na niego takie uznane postacie z Oakland jak Dru Down, Husalah czy Ampichino. Warto czekać.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-07-29 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Tempo wydawnicze na kalifornijskiej scenie niezależnej to coś, co nigdy nie przestanie mnie zadziwiać. Weźmy na przykład takiego The Jackę i najświeższy przypadek - do działu premier dodaję info o jego nadchodzącym projekcie z Messy Marvem i Blanco, tego samego dnia wrzucam na słuchawki najnowszy album z Laroo, a w trakcie pierwszego odsłuchu trafiam w Sieci na... info o premierze i odsłuchu innej nowej płyty. Niektórzy z nich nie wydają nawet jednej płyty miesięcznie... potrafią puszczać je częściej.

Oczywiście przez to ciężko, by każdy materiał (szczególnie poboczne street-albumy) trzymał wysoki poziom, a do tego- The Jacki wyjątkowo dobrym raperem bym nie nazwał, co najwyżej poprawnym. Dlaczego więc w natłoku muzyki i głośnych projektów poświęcam czas właśnie na to, by regularnie sprawdzać kolejne kalifornijskie mixtape'y i street albumy a samemu reprezentantowi Mob Figaz poświęcam tyle miejsca, piszę mu kolejną recenzję i dorzucam oryginały do domowej kolekcji? Odpowiedź jest prosta - bity i brzmienie.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2014-03-16 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Dopiero co prezentowaliśmy Wam wspólny album Blanco i The Jacka, zatytułowany "Misfits", a panowie już mają dla nas kolejny darmowy materiał. Tym razem projekt kalifornijskiej dwójki wyróznia się jednak konceptem, oparty jest bowiem na tribute'ach dla oldschoolowych gier video.

W ten sposób na płycie słyszymy tracki oparte o takie gry jak: Donkey Kong, Space Invaders, Duck Hunt czy Mega Man, a wśród gości znajdują się Freddie Gibbs, Styles P, YG, Trae Tha Truth, Messy Marv czy Nipsey Hussle. Idealnie na leniwą niedzielę - let the game begin!

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-03-11 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Laroo & The Jacka - Heavyweights (Music Video) || dir. Brian Storm

Pogoda za oknem coraz lepsza... trzeba podkręcić więc częstotliwość atakowania Was kalifornijskimi perełkami, oferującymi wychillowane letniakowe brzmienie. Tym razem mowa o dobrze znanym duecie z Bay Area - Laroo i The Jacka nagrali kolejny z miliona projektów, wspólne "Never Be The Same Season 2: No Mercy" a singlem je promującym jest soczyste westcoastowe "Heavyweights", w który nie braknie leniwego słonecznego vibe'u i twerkujących lasek.

Tagi:

Strony