Stevie Wonder

Stevie Wonder

video
dodano: 2023-02-05 18:15 przez: Marcin Natali (komentarze: 8)

Pod koniec zeszłego roku mieliśmy okazję spotkać się z brytyjskim pionierem muzyki soul i legendą gatunku, Omarem Lye-Fookiem, przy okazji jego koncertu Courtney Pine'em w warszawskim klubie Jassmine. Omar opowiedział nam przed popkillerową kamerą o pracy z Commonem nad klasycznym "Electric Circus" [Omar występuje tam w dwóch utworach], spotkaniu z J Dillą w Detroit, a także współpracy ze Steviem Wonderem i przyjaźni z legendą Motown, Leonem Ware.

Wokalista przywołał także szaloną historię swojego collabo z Ol' Dirty Bastardem w utworze "Say Nothin'" z roku 1997, wyjaśnił, czemu jego numer "Be Thankful" ukazał się w dwóch wersjach - z Erykah Badu oraz Angie Stone, wspomniał brytyjskiego rapera Ty'a, podzielił się historią swojego największego przeboju "There's Nothing Like This" oraz ujawnił swoje ambitne plany na przyszłość... Zapraszamy!

dodano: 2018-08-07 09:55 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 3)

Oficjalną datę wydania wyczekiwanego "Astroworld" Travisa Scotta poznaliśmy zaledwie kilka dni przed premierą, ale nie ma co się oszukiwać, wszystko było dobrze zaplanowane. Dowodem na to może być najnowszy klip rapera z Houston, który zrealizowany został do utworu "Stop Trying To Be God", przy którym współpracował m.in. z Steviem Wonderem, Kid Cudim, Philipem Bailey'em i James'em Blake'iem. Travis zawsze był kojarzony z bardzo dobrymi, trippy, teledyskami, ale w przypadku "Stop Trying To Be God" przeszedł samego siebie. Wizualizacja wyreżyserowana przez Dave'a Meyersa wniosła ten utwór na inny poziom. Sprawdźcie w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-09-27 18:27 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

W obliczu coraz mocniejszych napięć spowodowanych strzelaninami z udziałem policji i czarnoskórych w USA dostajemy kolejny zaangażowany społecznie numer. Tym razem łączy jednak siły wyjątkowa dwójka - Common i Stevie Wonder!

video dnia
dodano: 2015-05-20 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 3)

Dlaczego: Dopiero co recenzowaliśmy najświeższe wydawnictwo Snoppa "Bush", a teraz D-O-double G uderza z trzecim oficjalnym teledyskiem promującym krążek. Tym razem padło na otwierające albumizzle, kapitalne "California Roll" z gościnnym udziałem samego Steviego Wondera, zobrazowane równie epickim, pomysłowym i cieszącym oko klipem. Cudo.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-05-10 14:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 4)

O tym collabo informowaliśmy was przed kilkoma dniami a w tym czasie Snoop Dogg postanowił sprawić niespodziankę wszystkim swoim fanom i upublicznił singiel w sieci. Co możemy powiedzieć o nagraniu?

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-04-29 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 3)

Przyznam szczerze, że to jeden z numerów których wyjątkowo oczekuję w tym roku. Kolejne albumy Snoopa zawsze są pewnego rodzaju wydarzeniem, ale sama zapowiedź kawałka w duecie ze Stevie Wonder'em to już level wyżej. Jak do tego doszło? Sprawdźcie co Doggfather miał do powiedzenia na temat współpracy z legendarnym muzykiem!

recenzja
kategorie: Film, Klasyka, Pop, R&B, Recenzje
dodano: 2013-03-16 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

To już szósty joint Spike'a, który wam przedstawiamy i jeśli znacie poprzednie wiecie doskonale, że temat dyskryminacji rasowej u nowojorskiego reżysera jest motywem przewodnim większości filmografii. Nigdzie jednak jego złożoność nie została przedstawiona tak jak w "Jungle Fever" z 1991 roku. Wiele osób zwróci na niego uwagę ze względu na kapitalną obsadę - w roli głównej znany zapewne wszystkim Wesley Snipes, w drugoplanowych Samuel L. Jackson (dostał za tę rolę nagrodę na festiwalu w Cannes), młodziutka Halle Berry czy debiutująca na wielkim ekranie Queen Latifah. "Jungle Fever" to jednak przede wszystkim punkt wyjścia do dyskusji, film ukazujący przerażające zjawiska, ale zarazem jak to u Spike'a bywa zazwyczaj również ich przyczyny środowiskowe.

Tytułowa "Jungle Fever" (w polskiej dystrybucji jako "Malaria"...) to określenie związku dwójki osób różnych ras. W tym wypadku jest to związek Flippera, syna kaznodziei kościoła baptystów i Angie - włoskiej Amerykanki wychowanej w tradycyjnym, katolickim domu bez zmarłej matki. Postać grana przez Snipesa ma szczęśliwą rodzinę, piękną żonę i córkę, świetną i dobrze płatną pracę. Angie poznaje jako nową sekretarkę zatrudnioną bez jego wiedzy i aprobaty. Między postaciami zaczyna iskrzyć od pierwszego dnia wspólnej pracy, ale piękny romans ma nieoczekiwane skutki.