Slimkid3

Slimkid3

dodano: 2019-11-24 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 4)

"Ohhhhh shit! – tym jakże wymownym, uniwersalnym zwrotem, mającym w ustach czterech sympatycznych wariatów z Miasta Aniołów trylion zastosowań, rozpoczynał się pierwszy debiutancki album The Pharcyde "Bizarre Ride II the Pharcyde". Dosyć odważnie i nietypowo, ale w tej płycie nie ma nic typowego – i to jest w niej najpiękniejsze. To zwariowana przejażdżka po ścieżkach wytyczonych przez tryskających niepowtarzalnym humorem i młodzieńczą energią MC’s i jedna z najlepszych rzeczy, jakie przytrafiły się hip-hopowi początku lat 90." - pisałem kilka lat temu recenzując debiutancki album The Pharcyde w ramach naszego cyklu "Klasyk Na Weekend".

Dzisiaj album ten obchodzi swoje 27. urodziny. Jak tworzenie samego krążka wspominają członkowie The Pharcyde?

video
dodano: 2019-02-18 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

TRDMRK, czyli duet złożony z reprezentantów dwóch z najlepszych ekip wywodzących się z Zachodniego Wybrzeża - The Pharcyde i Jurassic 5, zaatakował swieżym singlem! Slimkid3 na mikrofonie i DJ Nu-Mark za konsoletą to bezwzględna gwarancja najwyższej jakości, o czym mieliśmy okazję przekonać się zresztą już w 2014 roku, kiedy panowie wypuścili pierwszy wspólny projekt, zatytułowany po prostu "Slimkid3 & DJ Nu-Mark".

"Hands Up", w którym gościnnie pojawia się też Austin Antoine, to wiodący singiel z drugiego LP duetu i zaskakująco świeży, elektroniczny, pełen energii banger opatrzony kreatywnym, oryginalnym klipem, w którym występujące w numerze trio bawi się konwencją i w niecodzienny sposób odwiedza ikoniczne miejscówki Los Angeles. RĘCE!

dodano: 2015-06-21 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Nasz obszerny popkillerowy Tydzień z The Pharcyde powoli dobiega końca - w najbliższych dniach pojawi się jeszcze kilka postów przybliżających twórczość legendarnej grupy z L.A., ale dziś mamy dla was konkretny, półgodzinny videowywiad przeprowadzony z artystami przed ich koncertem na zeszłorocznym Hip Hop Kempie.

Muzycy opowiedzieli o czasach, kiedy nagrywali swój klasyczny debiut "Bizarre Ride II the Pharcyde" oraz całym procesie twórczym, o sesjach open mic w Good Life Cafe, z których zrodziła się ich ekipa, jak i Jurassic 5; wspomnieli dzień, w którym poznali Ś.P. J Dillę i przedstawili "teorię budki telefonicznej" odnośnie Jay Dee, a także podzielili się wrażeniami z pracy nad genialnym, mega kreatywnym teledyskiem do "Drop". Zdradzili też proces powstawania komicznego singla "Ya Mama", opartego na żartach z gatunku "Twoja stara...", wyjaśnili, na czym polega jedność sceny westcoastowej, a Slimkid3 opowiedział o swoim debiutanckim krążku "Liberation" oraz albumie "Love" w duecie z Fatlipem.

dodano: 2015-06-20 18:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Pozytywnie zakręceni, poruszający się w rytm kalifornijskich, gorących vibe'ów ziomale z The Pharcyde zaliczyli w swej karierze całkiem sporo niezmiernie interesujących gościnnych zwrotek na przeróżnych gatunkowo projektach. Korzystając z okazji - jako że w tym tygodniu wybraliśmy się na słoneczną Zwariowaną Przejażdżkę - proponuję zboczyć z trasy i zagłębić się w - moim zdaniem - najciekawsze kooperacje Fatlipa, Slimkida, Imaniego oraz Bootiego. Zapakujmy fajeczki, poczekajmy chwilę na Quintona i jego najlepszy towar (...cause he's on his way!) - i... ruszamy! 

 

dodano: 2015-06-16 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 6)

Tre Hardson, znany lepiej jako Slimkid3, czy też po prostu Slimkid, to nikt inny jak jeden z czterech oryginalnych członków legendarnego The Pharcyde, obok Fatlipa, Imaniego i Bootie Browna. Dysponujący charakterystycznym, najbardziej melodyjnym z całej czwórki wokalem i wyśmienicie przeplatający rap ze śpiewem Trevant Hardson dał się poznać jako artysta solowy już na debiutanckim, klasycznym krążku "Bizarre Ride II" ekipy z Miasta Aniołów. Mowa o singlowym, zobrazowanym teledyskiem i współprodukowanym przez Tre "Otha Fish", opowiadającym o zawodach miłosnych młodego artysty.

Pierwszy solowy longplay artysty "Liberation", nagrany pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem zamiast pseudonimu, ujrzał światło dzienne w 2002 roku, dwa lata po ostatnim krążku The Pharcyde, na którym udzielał się nasz bohater. Niedługo po wydaniu trzeciego w dorobku ekipy "Plain Rap" Slimkid, idąc w ślady Fatlipa, opuścił bowiem szeregi kurczącego się zespołu, wiele lat później tłumacząc to m.in. różnicami artystycznymi i kłębiącymi się nieporozumieniami z Imanim i Bootie Brownem. W zeszłym roku Slimkid ponownie przypomniał o sobie udanym albumem w duecie z DJ’em Nu-Markiem z Jurassic 5, ale dziś chciałem wrócić do niesłusznie przegapionego, przepięknego krążka "Liberation", który bezwzględnie powinni znać wszyscy fani autorów "Passin Me By", "Runnin" czy "Drop".

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-02-22 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Slimkid3 & DJ Nu-Mark feat. Diamond D. & K-Natural - KING (Official Music Video)

We wrześniu zeszłego roku światło dzienne ujrzał wspólny album Slimkid3 z The Pharcyde i DJ'a Nu-Marka z Jurassic 5. Pisaliśmy już kilkukrotnie o promujących wydawnictwo singlach, ostatni raz przy okazji klipu do kapitalnego "I Know, Didn't I", a teraz mamy dla was najnowszy, animowany obraz od obu panów. W "King" gościnnie do weteranów z Cali dołączyli natomiast Diamond D i K-Natural. Sprawdzajcie teledysk i miejcie oko na nasz zbliżający się wideowywiad z The Pharcyde!

dodano: 2014-09-09 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 3)

Właśnie dziś, 9 września, premierę ma album, który powinien zainteresować fanów dwóch legendarnych ekip z L.A. - The Pharcyde i Jurassic 5. MC/ wokalista Slimkid3 z oryginalnego składu The Pharcyde i DJ Nu-Mark z J5 połączyli siły i nakładem labelu Delicious Vinyl wypuszczają wspólny album.

My mamy dla was wszystkie trzy single promujące album - czyli dwa teledyski - "I Know, Didn't I" i "Bom Bom Fiya", oraz track "Bouillon" (feat. Murs & Del Tha Funky Homosapien), plus tracklistę.

video
dodano: 2014-09-06 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Slimkid3 & DJ Nu Mark - I Know, Didn't I Ft. Darondo

Slimkid3 & DJ Nu-Mark feat. Darondo "I Know, Didn't I" (2014)

Dlaczego: Już w najbliższy wtorek, 9 września, premierę będzie miał album, który powinien zainteresować fanów dwóch legendarnych ekip z L.A. - The Pharcyde i Jurassic 5. Slimkid3 z oryginalnego składu The Pharcyde i DJ Nu-Mark z J5 połączyli siły i nakładem labelu Delicious Vinyl wypuszczają wspólny album. Póki co sprawdzajcie najnowszy klip promujący płytę "Slimkid3 & DJ Nu-Mark" do kapitalnego kawałka "I Know, Didn't I".

recenzja
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-02-07 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Nietrudno było przegapić premierą płyty duetu Fat & Slim. Promocja nie miała takiej siły przebicia, żeby dotrzeć szeroko, a co dopiero do Polski. Czasy się zmieniły, lata świetności The Pharcyde dawno za nami, a dla labelów żaden to hit wydawniczy, raczej konieczność budowania od podstaw pozycji nowych artystów. Oczywiście Fatlip i Slim Kid Tre nie są żadnymi rookies, co słychać od pierwszej do ostatniej minuty tego krótkiego materiału (łącznie niecałe trzy kwadranse).

"Love" to trzynaście tracków z których kilka to instrumentalne przerywniki, a kilka troszkę ucieka hip-hopowej stylistyce w stronę oldschoolowego R&B, pięknych jazzujących i soulujących "nastrojóweczek" i całej tradycji piosenek o miłości w czarnej muzyce. Jak wskazuje sam tytuł płyta jest o miłości, ale też nie traktujcie tego stuprocentowo serio. Materiał może świetnie sprawdzić się na romantycznej randce, ale nie jest to jakieś przesadnie podniosłe popłakiwanie o nieszczęśliwym związku... Fat i Slim zrobili płytę o miłości, która nie irytuje patosem, a raczej nastraja, buduje klimat i budzi emocje.