Patoreakcja

Patoreakcja

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Wywiady
dodano: 2021-05-03 21:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Minął miesiąc od "Patoreakcji", która odbiła się echem nie tylko w Polsce - namieszała w światowych rankingach Geniusa czy Spotify, dostała się na kartę na czasie w Niemczech... Jednak po tym, co działo się wokół "Patointeligencji" SBM Label był dobrze przygotowany do tego, by utwór i za granicami był możliwie najlepiej zrozumiany. Przy obu singlach Maty znajdziemy bowiem tłumaczenie przygotowane przez Trzy Sześcia - tak jak kiedyś przy "Jak Skepta" zachowujące rymy, rytmikę, układ sylabiczny, technikę, przenoszący sytuacyjne wersy w ten sposób, by były czytelne. Chwilę przed maturami mamy dla Was trochę kulisów tłumaczeń singli autora "100 dni do matury" - sprawdźcie co powiedział nam na ten temat Trzy Sześć!

dodano: 2021-04-06 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

"Patoreakcja" wdrapała się już na szczyt światowego notowania Genius, wskazującego najchętniej wyszukiwane utwory na świecie, teraz moc jej wjazdu odczuły notowania Spotify... I to nie jedyny polski atak na listy.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-04-03 15:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 12)

Tede przyznał, że propsuje nowy kawałek Maty, ale niekoniecznie mu po drodze z osobami, które występują w klipie do "Patoreakcji".

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-04-02 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 16)

Najpierw Krystyna Pawłowicz i Jarosław Jakimowicz, a teraz i Jacek Kurski zabrał głos w sprawie "Patoreakcji" Maty. Prezes Telewizji Polskiej odpowiedział na prośbę Faktu o skomentowanie wersów skierowanych w jego stronę.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-04-01 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 14)

Krystyna Pawłowicz, jak i Jarosław Jakimowicz należały do osób, które krytycznie odniosły się do "Patointeligencji" Maty, a raper ostatnio odpowiedział na ich słowa wersami w swoim ostatnim singlu "Patoreakcja". Również tym razem sędzia Trybunału Konstytucyjnego oraz prezenter TVP nie pozostawili utworu członka SBM bez komentarza.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-04-01 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Wydawało się, że to "Patointeligencja" narobiła szumu... a tymczasem muzyczna reakcja na szum wokół niej chyba jeszcze podbija stawkę. O "Patoreakcji" rozmawia cała Polska, utwór w dobę wykręcił ponad 2,5 mln odsłon na YT, trafił na kartę na czasie w Niemczech oraz do top 3 najczęściej wyszukiwanych tekstów na światowym Geniusie. Ale to nie wszystko!

video
dodano: 2021-03-30 19:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 6)

To się nazywa powrót! Rok po wydaniu "100 dni do matury" i w momencie zdobycia diamentu za głośną "Patointeligencję" Mata wypuszcza numer nawiązujący do swojego hitu - bangerową, komentującą rzeczywistość i szum medialny wokół rapera "Patoreakcję", której towarzyszy równie mocny klip, w którym widzimy Kubę Wojewódzkiego, Martę Linkiewicz czy nawet nasze popkillerowe statuetki.

Tagi: