Nine

Nine

kategorie:
dodano: 2018-08-25 01:02 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Autor klasycznych albumów "Nine Livez" i "Cloud 9" i posiadacz niepodrabialnego zdartego wokalu wraca po długiej ciszy z najnowszym krążkiem.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-06-20 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Jeden z moich ulubionych MC lat 90-tych, autor jednego z 10 najlepszych moim zdaniem tracków w rapie ("Make Or Take") a zarazem posiadacz jednego z najbardziej charakterystycznych hip-hopowych głosów nowojorczyk Nine postanowił zaatakować... innego hardkorowca z chropowatym wokalem - DMX'a. Dwóch pełnokrwistych ulicznych weteranów z mikrofonowym pazurem? Zapowiada się ciekawie. A o co poszło?

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2013-02-16 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Zgodnie z tym, co pisaliśmy w naszym rankingu 15 płyt, na które warto czekać w roku 2013, szykuje się kolejne LP nowojorskiego weterana Nine'a, posiadacza jednego z najlepszych i najbardziej charakterystycznych głosów w rapie. Płyta "Blackhiphop" ukaże się jednak na wiosnę, z boku widzicie okładkę a poniżej pierwszy singiel. Czekamy.

Tagi:
dodano: 2013-01-07 20:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 78)

Podsumowania, podsumowania, wszyscy rozpoczynają rok 2013 patrząc wstecz... a my za to zajmiemy się także tym, by nie tracić z oczu również tego, co przed nami. A zapowiedzi na 2013 było multum, ciekawe albumy zaczną pojawiać się już w styczniu (często te pierwsze przegapiane są właśnie przed nadrabianie zeszłych 12 miesięcy, uważajcie by nie popełnić tego błędu), postaraliśmy się wybrać więc 15 nadchodzących za Oceanem płyt, na które z różnych powodów warto zwrócić uwagę i pilnować premier. Są tu i wyczekiwane debiuty, i głośne powroty, w końcu materiały mające potwierdzić klasę lub wnieść ich autorów na wyższy level. Lista 15 płyt z różnych rapowych rejonów i trafiających w różne gusta. Ograniczenie przy wyborze przyjęliśmy jedno - mówimy tylko o produkcjach mających już określony tytuł, bo mglistymi zapowiedziami w stylu "a może Jay-Z czy Eminem coś niedługo wydadzą?" nie chcieliśmy wam nawet zawracać głowy. Aha - i oczywiście nie są to wszystkie ciekawe płyty, które szykują nam najbliższe miesiące, ale po burzy mózgów zawężyliśmy naszą listę do piętnasteczki. Gotowi? No to jazda.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-12-12 20:55 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)

Postać Nine'a przedstawialiśmy wam niejednokrotnie, pisząc o tym, że to nowojorska legenda, zapominana dziś, a mająca na koncie albumy, których ząb czasu nie jest w stanie nawet nadkruszyć. Niepodrabialny wokal, ogromna charyzma... miło dlatego pisać o wspólnym tracku autora "Nine Livez" z polskimi MC's!

Utwór „Rap Renegat” pochodzi z nowego krążka zatytułowanego „Nowy Porządek Blaja” powstałego w 2011 roku z inicjatywy Medi Top Glona i Hirassa projektu Blajstar. Amerykański raper został zaproszony przez Peję do drugiej edycji imprez RPS Club Meeting, niestety koncert nie doszedł do skutku z powodu zakazu opuszczania Stanów przez rapera. Udało się rozpocząć bliższą współpracę i za namową właściciela RPS Enterteyment, Nine nagrał gościnną zwrotkę do bitu, który zaproponowali przedstawiciele PCP Parku: Gandzior, Hirass i Medi Top.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2011-07-20 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)
Nine to bez wątpienia jeden z moich ulubionych MC z lat 90-tych. Niepodrabialny, hipnotyzujący zdarty wokal. Charakterny uliczny styl. Brudne i ciężkie, ale rozbujane do granic bity... Po wielu latach ciszy nowojorski wyjadacz i jeden z bardziej zapomnianych kotów tamtych lat znów wrócił za mikrofon i po wydanym 2 lata temu albumie "Quinine" teraz serwuje nam darmowe "So.N.Y."

Jak prezentuje się nowy krążek autora "Nine Livez" i "Cloud 9"?

Tagi:
dodano: 2011-07-05 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 12)
Ten numer przedstawialiśmy wam już w Digginie na początku działalności Spinnera, ale od tego czasu liczba naszych czytelników wzrosła wielokrotnie a postać Nine'a jak była zapomniana tak jest dalej.

Dlatego więc wywiad z Pariasami, w którym Eldo przywołał Nine'a jako swojego ulubionego rapera z lat 90-tych jest idealną okazją, by jeszcze raz odkurzyć ten track. Track, który mieści się w moim prywatnym rapowym top 10. Dlaczego?