Mr. Lif

Mr. Lif

video
dodano: 2021-04-25 17:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 3)

W drugiej części naszego obszernego wywiadu z ikoną Bostonu, MC i producentem Mr. Lif'em, porozmawialiśmy o jego klasycznym, genialnym koncept albumie "I Phantom" z 2002 roku, erze legendarnej wytwórni Def Jux, znajomości i współpracy z El-P w początkach jego kariery, Company Flow, a także o późniejszych mainstreamowych sukcesach El -P w duecie z Killerem Mike'iem jako Run The Jewels.

Przesympatyczny artysta przywołał także zabawną historię związaną z kalifornijskim raperem MURS'em i komicznym utworem "Murs Iz My Manager" z albumu Lifa "Mo 'Mega", opisał proces tworzenia swojego futurystycznego koncept albumu z L'Orange "The Life and Death of Scenery" i opowiedział o tym, jak ważne jest dla niego pisanie utworów pełnych nadziei...

video
dodano: 2021-04-18 17:20 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Niewielu jest w hip-hopie artystów tak inteligentnych i bystrych jak Mr. Lif. Lokalna legenda bostońskiej sceny i członek The Perceptionists aktywny na scenie od ponad 20 lat w przeciągu swojej kariery zdążył zrobić wiele, ale wcale nie zamierza odwiesić mikrofonu na stojak. Pod koniec zeszłego roku zaangażowany MC stworzył wspólnie z producentem Stu Bangas duet Vangarde, wydając debiutancki krążek pod tym szyldem, a my z tej okazji, jak i z okazji paru innych rocznic, zdzwoniliśmy się z Lifem na obszerny, przekrojowy, wyjątkowy wywiad. 

Jak przystało na jednego z najbardziej elokwentnych tekściarzy w rapie, Lif okazał się wspaniałym, przesympatycznym, otwartym rozmówcą, a wątków i historii nie było końca. W pierwszej części rozmowy raper opowiedział nam m.in. o pragnieniu oddania hołdu Gang Starr projektem Vangarde, obecnej "nowej normalności" tak świetnie zobrazowanej w teledysku "The New Normal", wspomnieniach współpracy z GURU, 15. rocznicy wydania debiutanckiego albumu The Perceptionists "Black Dialogue" i hitowym "Let's Move" dobrze znanym z paru znaczących gier komputerowych, pamiętnej trasie z Shockiem G (Digital Underground), a także o wyzwaniach związanych z presją i przyjęciem "drugiej płyty"...

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-07-25 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

All the world wants is some dirty ass drums - nawija Mr. Lif w numerze, przenoszącym nas do początków hip-hopu, kiedy jedynymi elementami, których potrzebował MC, były mikrofon, DJ i porządne, mocne bębny. Drugi album The Perceptionists, "Resolution", trafi do sklepów już w najbliższy piątek, 28 lipca. Póki co łapcie boom-bapowe "Dirty Drumz", dostępne legalnie do ściągnięcia za darmo.

video
dodano: 2017-07-08 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Dopiero co pisaliśmy o powrocie The Perceptionists i zapowiedzianej płycie "Resolution". Teraz mamy dla was teledysk do głównego singla "Hose Down", w którym bostoński duet wychodzi na ulice i porównuje współczesne przypadki zabójstw cywilów przez policję do walki o prawa obywatelskie w latach 60. ubiegłego wieku.

kategorie:
dodano: 2017-07-03 12:23 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Mr. Lif i Akrobatik wracają po 12 latach z drugim albumem jako The Perceptionists.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-07-01 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Grupa, którą Chuck D z Public Enemy porównał do Milesa Davisa i Johna Coltrane'a, łączących siły, wraca po długiej nieobecności z nowym albumem! Jak zapowiada info prasowe, pierwszy od 12 lat pełnoprawny album The Perceptionists jest odzwierciedleniem zmagań i niemal śmiertelnych wydarzeń, które wstrząsnęły życiem obu artystów.

W ciągu tego czasu, Lif cudem przeżył wypadek, w którym jego tour bus zatrzymał się tuz nad 12-metrowym klifem, a Akrobatik przeszedł nagłe pęknięcie aorty i operację na otwartym sercu, która uratowała mu życie. Doświadczenia te sprawiły, że obaj panowie postanowili znów połączyć siły i uderzyć ze zdwojoną siłą.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-01-16 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)
Mr. Lif i Akrobatik to dwie legendy bostońskiej sceny, które zawsze stawiały na zaangażowany przekaz i żywo zainteresowane były tym, co dzieje się poza ich własnym podwórkiem.

Nie może więc dziwić, że teraz ponownie zjednoczyli siły, by wesprzeć mieszkańców Haiti.