Mr. Lif - wywiad cz.2: początki z El-P przed Run The Jewels; "I Phantom"; MURS

W drugiej części naszego obszernego wywiadu z ikoną Bostonu, MC i producentem Mr. Lif'em, porozmawialiśmy o jego klasycznym, genialnym koncept albumie "I Phantom" z 2002 roku, erze legendarnej wytwórni Def Jux, znajomości i współpracy z El-P w początkach jego kariery, Company Flow, a także o późniejszych mainstreamowych sukcesach El -P w duecie z Killerem Mike'iem jako Run The Jewels.

Przesympatyczny artysta przywołał także zabawną historię związaną z kalifornijskim raperem MURS'em i komicznym utworem "Murs Iz My Manager" z albumu Lifa "Mo 'Mega", opisał proces tworzenia swojego futurystycznego koncept albumu z L'Orange "The Life and Death of Scenery" i opowiedział o tym, jak ważne jest dla niego pisanie utworów pełnych nadziei...

Rozmowa, montaż: Marcin Natali
Tłumaczenie: Maciej Wojszkun

A tutaj pierwsza część rozmowy, a w niej m.in. o znajomości z GURU, historii współpracy ze zmarłym w ostatni piątek Shockiem G czy zeszłorocznym albumie "Vangarde":

XY
U mnie Mr.Lif jest w pierwszej top 10 jeżeli chodzi o raperów, lubię go o początku jego kariery mam w swej przyogromnej dyskografi parę jego płyt solo jak i z The Perceptionists(zajebisty pierwszy album).
Marcin Natali

O proszę, super! Kogo jeszcze masz w swojej top 10? "Black Dialogue" wspaniały album! Pozdr! :)

XY
Marcin za dużo tych raperów jest w tym top 10 naprawdę ja osobiście preferuję Starą Szkołę, w top 10 moim np Rakim, Edo.G, Chino Xl, El P (Company Flow), Big Daddy Kane, Paris, Kam, Masta Ace, Craig G., Chubb Rock, Blaq Poet, Akrobatik, Afu Ra, Jeru The Damaja, Fesu, YZ, Sadat X, itd naprawdę jest tego dużo a jeżeli chodzi o grupy Atcq, Public Enemy, Heltah Skeltah(Całe Boot Camp Click), Digital Underground, People Under The Stairs, Screwball, Artifacts, The Umc's Blahzay Blahzay, Wu Tang Clan, Gangstarr, Ditc itd naprawdę jest tego bardzo dużo ale to jest naprawdę mały rozmiar w moim top 10. Pozdrawiam!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>