L.A.

L.A.

kategorie:
dodano: 2017-12-28 20:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"Końcówka roku to liczne podsumowania - w ostatnich miesiącach działo się sporo, ale warto również podsumować to jakie rocznice przyniósł nam ten kończący się 2017 rok" - pisaliśmy we wtorek w artykule odnośnie WWO. Dziś cofnijmy się więc o półtorej dekady - rok 2002 dla polskiego rapu był wybitny i przyniósł niezliczone ilości kultowych singli czy wydawnictw oraz wiele utworów, które na tamten moment wywracały całą scenę do góry nogami. W ostatnich miesiącach czy tygodniach skończyły one piękny jubileusz 15 lat - przyjrzyjmy się więc dokładniej tym, których piętnastolecie świętowaliśmy najbardziej... Kolejność wg daty wydania.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap
dodano: 2014-10-17 17:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Po pięciu latach od premiery projektu "Poeci" (White House, 2009) doczekaliśmy się dwupłytowej reedycji albumu. Oprócz wersji instrumentalnych utworów na kompilacji znajdziemy 3 bonusowe tracki (Tau, Ńemy i Novika). Już dziś możemy posłuchać jak w interpretacji tekstu "Pochwała milczenia" autorstwa „księcia polskich poetów” - Ignacego Krasickiego, poradził sobie TAU. Dzieło Krasickiego współcześnie nazwalibyśmy dissem. Poeta, satyryk słynący z ciętego języka wywołał burzę nie szczędząc obelg pod adresem duchownych i pisarzy oświecenia. Preorder reedycji dostęny jest na hustla.pl.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-07-15 17:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 10)

Kiedy dwa lata temu recenzowałem czwarty "Kodex", trochę na niego posmęciłem. Przede wszystkim doskwierała tamtejsza nuda, a klimat dwóch pierwszych płyt gdzieś umknął. Co więcej, zaproszeni na płytę raperzy zaoferowali słuchaczom jakieś odrzuty, a przecież możliwość dogrania się na "Kodex" powinna być, przynajmniej w teorii, swego rodzaju nobilitacją, nieprawdaż? Ostatecznie jednak uznałem, że album jako taki się wybronił, gdyż kilku gości dało radę, a to, co najważniejsze - czyli produkcja - zostało dopracowane w stu procentach.

"Kodex V" mógłbym opisać w ten sam sposób... Czyli ogólnie rzecz biorąc, nie jest tak źle, prawda? Błąd! Mam na myśli to, że mógłbym go opisać w dokładnie ten sam sposób, podmieniając jedynie ksywki i tytuły numerów. Jako że ta recenzja pojawia się dość późno, pozwólcie, że w związku z tym zadam wam fundamentalne pytanie. Czy ktokolwiek z was jeszcze pamięta o tej płycie? Jeżeli odpowiadacie ciszą, to wiedzcie, że to najlepsza recenzja tego albumu jaka tylko może powstać.

dodano: 2014-05-14 14:44 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 6)

Prezentujemy darmowy odsłuch piątej części legendarnej serii "Kodexu" wrocławskiego duetu producenckiego White House. Na albumie znalazło się 20 utworów, tradycyjnie udzieliła się w nich czołówka polskiej sceny. "Kodex 5 Elements" zamówić można w internetowym sklepie Hustla.pl.

dodano: 2014-05-11 12:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)
Wytwórnia Hustla Music udostępniła do odsłuchu nowy utwór z "KODEX 5". Na bicie White House Records w utworze "Już tego nie robię" usłyszymy Sobotę, Kajmana i Renę. Prezentujemy także krótką zajawkę mixtape'u White House vs DJ Flip, który w wersji CD dostępny będzie tylko jako dodatek do preorderu "KODEX 5" lub odzieży Kodex Clothing. Premiera albumu przewidziana jest na 14 maja 2014 i wydana zostanie nakładem wytwórni Hustla Music. Zamówienia preorderowe przyjmowane są tylko do poniedziałku i można je jeszcze składać TUTAJ.
video
dodano: 2014-05-06 18:12 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 6)

W sieci ukazał się kolejny utwór promujący piątą część "Kodexu". Tym razem na bicie White House usłyszymy reprezentanta Prosto - KęKę. "Pozostając Sobą" to czwarte video do albumu, który sklepową premierę będzie miał 14 maja tego roku. Preorder limitowanej edycji dostępny jest w sklepie Hustla.pl.

video
dodano: 2013-10-20 20:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Duet stojący za kawałem klasyków, które dał nam polski rap... Zarazem jeżeli chodzi o produkcje na albumy różnych MC, jak i o Kodex - bez wątpienia jeden z najbardziej, jeżeli nie najbardziej kultowy cykl płyt producenckich na rodzimej scenie. Z Magierą i L.A. spotkaliśmy się w centrum dowodzenia, czyli whitehouse'owym studio, korzystając z przedwakacyjnej wizyty we Wrocławiu. O czym porozmawialiśmy?

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2011-09-09 21:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 32)


Kontynuacja klasycznej producenckiej serii WhiteHouse'u w drodze. Oto oficjalna video-zapowiedź.