SBM Label wróciło - powstrzymany atak hakerski na kanał

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2024-07-10 18:00 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 1)

"Od 2024 zaczynamy od nowa" - tym zdaniem Solar zakończył swój wpis, który został opublikowany 31.12.2021 r. i dotyczył przewidywań tego, co stanie się z hip-hopem w najbliższych latach. Jak widać SBM Label wzięło na poważnie słowa swojego szefa i postanowili zmienić swoją profesję. Od teraz SBM Label to... Tesla.

Choć to nie żart i kanały SBM w serwisie YouTube rzeczywiście zmieniły swoją nazwę na "Tesla", to nie jest to celowy zabieg. W mediach społecznościowych SBM'u pojawił się komunikat, z którego dowiadujemy się, że kanały SBM Label i SBM Starter zostały zhakowane: "Kanały SBM i SBM Starter zostały zaatakowane przez hakerów. Pracujemy nad przywróceniem ich do rapgry. W 2024 zaczynamy od początku." .

Z obu kanałów zniknęły wszystkie pioseneki, a w ich miejsce pojawiły się filmy związane z Teslą. Zdjęcie profilowe oraz opisy również zaczęły zawierać informacje związane z firmą Elona Muska. To wydarzenie oznacza utratę ponad miliarda wyświetleń

Solar, zapytany przez Hype'a, powiedział, że support YouTube pracuje nad tym, by odzyskać kanał, a także treści, które zawierał: "Support YouTube już nad tym pracuje. Zakładamy, że wszystko powinno się udać sprawnie przywrócić. Dostaliśmy informację, że kilka dni temu przytrafiło się to kilku innym dużym kanałom, które już zostały przywrócone.".

Sytuacja jest poważna i miejmy nadzieję, że wytwórni uda się w pełni odzyskać dostęp do swojego kanału. Mimo wszystko, w całym tym zamieszaniu, znalazło się miejsce na wątek humorystyczny. W odpowiedzi na całe wydarzenie Malik Montana również ustawił zdjęcie Tesli jako profilowe, natomiast konto QueQuality poszło o krok dalej i teraz po wejściu na ich mediach społecznościowe ujrzycie Fiata Multiplę:

Kilka humorystycznych słów dodał od siebie również Tomb: "SBM, macie zacząć wypuszczać moją muzykę, albo Elon Musk będzie pierdolił na Waszym kanale, aż nie zarobi na bazę na Marsie. Zrozumiano?". 

Kinny Zimmer stwierdził natomiast, że ta sytuacja, to jego wina, dodając zdjęcie koszulki z nadrukiem: "Kinny Zimmer kliknął w link ze współpracą Elona Piżmo 9 lipca 2024 roku.

Na stan pisania tego artykułu na kanale SBM Label pojawiły się już archiwalne filmy, natomiast w nazwie kanału nadal widnieje "Tesla".

[Edit: Sytuację udało się opanować. Na profilu wytwórni czytamy:

"Udało się przywrócić kanały i wszystkie filmy.
Minie jeszcze chwila zanim we wszystkich miejscach zmieni się nazwa.
Dziękujemy wszystkim osobom z Sony Music Poland i YouTube  za pomoc w szybkim rozwiązaniu sprawy.
Dzięki też Wam za słowa wsparcia!
Jedziemy dalej, do zobaczenia jescze w tym tygodniu"]

Mihal
Szkoda, że nie zamknęli na stałe...

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>