Solar mówi o roszadach w SBM Label - znamy obecny skład

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2024-05-18 16:00 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 3)

Solar był gościem w najnowszym podcaście Daily Grind. W rozmowie z Patem Kustomsem opowiedział m. in. o roszadach w SBM Label.

Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy doszło do głośnych rozstań wytwórni Solara i Białasa z raperami. Z SBM Label odeszli m. in. Mata, Bedoes 2115, White 2115 czy Jan-rapowanie. Okazuje się, że na tym nie koniec. 

W rozmowie z Patem, Solar poinformował, że z wytwórni odeszli również Jacuś, Janusz Walczuk, Bryan, po prostu Kajtek i Michał Anioł. Najdłuższym stażem mógł pochwalić się ex-Yah00, który wydał dwa LP i jedno EP. Poza tym Walczuk już od wielu lat był związany z ekipą, gdzie najpierw jako nastolatek często odwiedzał Solara, chcąc uczyć się od niego, a następnie pełnił rolę realizatora w NOBOCOTO Studio. Jacuś i Michał Anioł wydali natomiast tylko po jednym długogrającym albumie.

Ciekawiej ma się sytuacja związana z Bryanem i Kajtkiem. Uczestnicy przedostatniej edycji SBM Starter nie zdążyli wydać żadnego krążka nakłądem SBM Label. Solar tłumaczy to tym, że początkowo nie był przekonany do materiału, który dostarczyli mu chłopaki, wierząc, że stać ich na więcej. Kiedy już dostał satysfakcjonujące go prevki, to czuł, że jako wydawcy nie są w stanie poświęcić wystarczającej uwagi chłopakom, dlatego doszło do rozwiązania umowy. 

Solar podkreślił, że rozstanie z każdym artystą  zostało zwieńczone podaniem sobie ręki

SB Maffija nie zostaje jednak z niczym. W mediach społecznościowych wytwórni dostaliśmy oficjalną informację o aktualnym składzie wytwórni. Oprócz samych "ojców założycieli" Solara i Białasa i "ojca chrzestnego" Lanka, w ogłoszeniu wymieni są dobrze znani Kinny Zimmer, bracia Kacperczyk (którzy przedłużyli swoją umowę), Szaran, Fukaj i uczesnicy ostaniej edycji Startera Nikoś, Nicole, Młody Korden oraz Znowu Tony (który 24.05 wyda "Backstage" EP). Jedno zdjęcia jest póki zasłonięte, co może zwiastować kompletnie nową twarz w szeregach SBM.

Całą rozmowę Solara z Patem dla Daily Grind możecie obejrzeć poniżej:

Mihal
Mam nadzieję, że zbliża się koniec SBM albo przynajmniej marginalizacja na polskiej scenie.
Sean Price
Właśnie to nic nie da, oni zniszczyli subkulturę hiphop w Polsce. Ci wszyscy pseudo raperzy, którzy rozstali się z nimi i poszli na swoje dalej będą uważani za część sceny, a nowe pokolenia będą z tego czerpać. Nie mając pojęcia czym był i jest rap za granicą
pdfk nwjk
SB UB nowe NWJ, z czasem wszyscy uciekają.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>