Gruby Mielzky o fali hejtu po "Malibu Barbie": "To jest poj**ane"

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2024-06-30 16:00 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 15)

Najnowszym gościem podcastu na kanale Daily Grind był Gruby Mielzky. W rozmowie z Patem Kustomsem poruszyli temat hejtu, jaki spadł na rapera po premierze numeru "Malibu Barbie", w którym udzieliła się również m.in. Young Leosia, co nie spodobało się fanom Mielona.

Mielzky zapytany przez prowadzącego o pokłosie wydanie tego numeru, odpowiedział, że dostało mu się najbardziej ze wszystkich, ale był świadom potencjalnych "konsekwencji". Zaskoczyła go tylko wielkość hejtu, która na niego spadła ze strony jego fanów: "Myślę, że dostało mi się najbardziej. Zdawałem sobie z tego sprawę. Wiedziałem na co się piszę. Wiedziałem, jaki to jest numer, mam uszy, wiedziałem w czym biorę udział i brałem ten udział świadomie. [...] Ludzie siedzący na Twitchu [platforma do prowadzenia transmisji na żywo - przyp. red.], wiedzieli jakie mam podejście do rapu i jak one zmienia się na przestrzeni lat, bo live'y prowadzone są od lat bodajże siedmiu. Dla nich to nie było zaskoczenie, bo to wiedzieli. Nie chciało mi się łazić i pie*dolić każdemu, że "ej, już mam wyj*bane, już inaczej na to patrzę". Trochę wydaje mi się, że moje wcześniejsze spojrzenie było nie do końca fair, więc chciałem być w tym numerze, żeby po prostu przypie*dolić kropkę taką konkretną. Tylko nie zdawałem sobie nigdy sprawy ze skali hejtu. [...] Realnie liczba wiadomości i ich treść, to jest absurdalne. To jest poj*bane, że tych wiadomości było więcej, niż moich słuchaczy. Ci ludzie mnie rozliczali, a nie mieli prawa wiedzieć z czego mnie rozliczają. Gdyby tyle ludzi słuchało mojej muzy, co mi napisało, że ku*wą jestem, to ja bym był w innym miejscu w ogóle. Druga część, że duża część tych ludzi, to byli moi słuchacze, gdzie łatwo było zobaczyć, jaka wiadomość jest wyżej i np. była pisana trzy lata wcześniej. Trochę było mi przykro, że taki człowiek jest moim słuchaczem."

Pełnej wypowiedzi Grubego Mielzkyego na ten i inne tematy, możecie posłuchać w rozmowie poniżej. Wątek "Malibu Barbie" zaczyna się w 3:30.

Chuj ci do tego
To może mogl nawinac w jakimś numerze, że już tak na to nie patrzy? Mielon się stał streamerem i mu smutno, że ludzie, którzy go SŁUCHALI nie wiedzą, że już od 7 lat na twitchu mówi, że jego dziecinne i żenujące przypierdolki były nie fair. No kurwa xD. Pomijam fakt, że go się słuchać już nie da.
Patryk L.
Słuszna krytyka to nie jest hejt. Co innego zmienić pogląd, a co innego sprzedać wartości licząc na korzyści finansowe. Jeszcze obraża własnych słuchaczy, to już szczyt
Nowyrok
Mielzky kompletnie się odkleił. Ja słucham płyt a nie streamów, czy filmików na tiktoku. Racja powinien nagrać trak, że zmienił podejście i tyle. Wystarczy przyznac że poszedł za modą i tandeta i nie ma sprawy, a nie dorabiać ideologię. Poza tym z wywiadu wynika że jego klasyczne rapy to była "pozerka i wymyślone historyjki, bo niby nikt nie wie jaki on jest oprócz jego samego". Ciekawe czy jeśli tak teraz jebie staroszkolny hip-hop to na koncertach auto-tuny gra?
Anonim
Zasłużenie, on pede i diogz = 3 typów co zasłużyli na hate jaki na nich spadł.
Mihal
To rób te streamy i nie rapuj więcej łaku, nie pamiętasz jak się przypierdalałeś do wszystkich w kawałkach? Zawsze byłeś chujowy, masz farta, że trafiłeś na bardzo dobrych producentów, ale dziwię się, że nie było im szkoda bitów.
O ja cie...
Gruby, mnie nie obchodzi ile ty godzin siedziałeś na jakimś tłiczu czy jak dawno ktoś ci pisał komentarz na jakimś gównoportalu. Ja słucham muzyki, najczęściej z płyt, nie mam czasu na jakieś internety bo mam życie. Hejt na ciebie wziął się z tego, że udawałeś ostatniego prawdziwego, ostatniego obrońcę hip hopu i ludzie się utożsamiali z twoją postawą. Bo, wbrew pozorom, jest jeszcze wiele osób, które kochają prawdziwy hip hop a nie piski jakiejś dziewczynki i jej różowe włosy. Teraz wszystko to wyrzuciłeś do śmietnika (jak ja twoje płyty). A dlaczego? Bo pieniążki są najfajniejsze. Nie zasady, o których tak nawijałeś. Dlatego dla tak wielu osób jesteś zwykłą parówą i lamusem. Bo jesteś.
Zeevi
Tak zwany fikołek moralny i brak odpowiedzialności za słowa. Klasycznie tylko krowa nie zmienia zdania więc można mówić tak i później to negować.
yunior01
Niestety Mielon ale sam siebie pojechałeś, ludzie nie słuchają Ciebie tylko gości których masz na trakach, a Ty jesteś tylko wypełniaczem przez który muszą przetrwać - na takim odbiorze Ci zależało? Bo większość tych którzy byli z Tobą od początku właśnie osrałeś na jakimś twichu czy co to tam jest, warto było? Teraz w ..uju mają Cię i ci i Ci, Wielkie brawa. Jeszcze się zesrałeś że masz jakiś swój styl a inni bawią się w przebieranki i szkoda Ci się zrobiło bo nie pasujesz do nich a tak bardzo byś chciał "tu się robi hip hop a nie gejo-ploagiat"
F
Ale czemu się dziwicie? Przecież zawsze ludzie co najwięcej się kreują na mesjaszy i ostatnich prawdziwych to się zmieniają jak tylko poczują $$ Wena - kiedyś ostatni prawdziwy, potem ch* wie co Mielzky - je Białas jechał po całej scenie, potem jak zaczął zarabiać na gimbusach to było ok, teraz znowu udaje obrońce rapu
ODB RIP
Z tym Białasem to jest największa żenada. Że mu w ogóle nie wstyd wypowiadać takie słowa, "że się nie sprzedał". Przecież stworzyli SBM i wszystkie te łaczyska, które zniszczyły kulturę sygnował swoją ksywą czerpiąc z tego miliony zysku, że nawet Solar przyznał jaka jest prawda
baRRap
Słusznie zasłużony "hejt".
ajjajaj
co jak co, nawet patrząc na te komentarze to trochę zasłużona krytyka. Powinien nagrać numer że inaczej na to patrzy.
S.H
Walić wszystko. Pozdro Gruby. Czas na siano. Z fartem.
S.H
Ja bym na miejscu Grubego wskoczył w dietę, sport, zamknął socialgówno i po jakimś roku wrócił z dobrze dopracowaną świeżą płytą na jebniętych bitach. Czas na siano. Ideały były w 99 roku na ławce i tam zostały. Pozdro Gruby.
XD
Polscy raperzy to małe, zakompleksione dziewczynki. które budują sobie w głowie wizję cool twardziela, bo nie mogą znieść samych siebie. A swoją drogą, czy to jest pierwszy jego fikoł? Nikt nie pamięta jakie bzdury wypisywał w internecie? Hejtował Gurala a potem u niego wydawał? Hejtował Małpę a potem z nim nagrywał? Zabawne, że najwięcej komunałów o jakichś magicznych ZASADACH mają zawsze ci, którzy nie mają z nimi nic wspólnego xD

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>