Brother Marquis R.I.P. - nie żyje członek 2 Live Crew

Smutne wieści z USA. W wieku 58 lat zmarł Brother Marquis z legendarnej hip-hopowej grupy z Miami - 2 Live Crew.

Informację przekazano na oficjalnym instagramowym koncie zespołu, a jego menadżer potwierdził ją w jednej ze stacji radiowych. Oficjalnych przyczyn śmierci nie znamy. Brother Marquis niestety nie jest pierwszym członkiem 2 Live Crew, który odszedł zbyt wcześnie. W 2017 zmarł Fresh Kid Ice.

2 Live Crew debiutowali w 1986 roku albumem "The 2 Live Crew Is What We Are". Byli znani z pełnych seksualnych treści tekstów i takich też okładek, mocno kontrowersyjnych jak na tamte czasy. Ich najbardziej znanym utworem jest "Me So Horny" z płyty "As Nasty As They Wanna Be" z 1989. Był to pierwszy album uznany przez amerykański rząd za obsceniczny.

Wyrok sądu został jednak unieważniony kilka lat później, a płyta zyskała taką popularność, że doczekała się podwójnej platyny. W 1990 wyszedł krążek "Banned In The U.S.A.", na którym jako pierwszym w historii pojawiło się oznaczenie "Parental Advisory, Explicit Content" informujące o niecenzuralnych treściach. Tytułowy numer był bezpośrednim nawiązaniem do cenzury nałożonej na zespół rok wcześniej. Ostatni album 2 Live Crew, "The Real One", ukazał się w 1998 roku.

2 Live Crew: Me So Horny (1989) (Official Music Video)

2 Live Crew - Banned In The U.S.A.

90'
Chłopie masz zajebisty zapłon ja o tym już wspomniałem dwa dni temu a ty teraz o tym news robisz, no ale nie jestem w waszej redakcji więc dlatego teraz ta smutna wiadomość do was dotarła. Rest In Peace Fresh Kid Ice Brother Marquis.
90s_to_boomer
Zaraz najntis napisze że ich słucha od 1410 xDDDDD
90'
Śmieszny jest twój komentarz jak wyjście Polaków z grupy na euro 2024 xdxdxdxdxdxd Baran

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>