R.I.P. Rico Wade - nie żyje członek legendarnego Organized Noize

Tragiczne wieści z Atlanty. Nie żyje Rico Wade, członek legendarnego trio Organized Noize. Miał 52 lata.

Organized Noize to kluczowy team producencki dla rozwoju hip-hopu z Atlanty. W jego skład obok Wade'a wchodzą także Sleepy Brown i Ray Murray. To oni w dużej mierze stali za muzyką do debiutanckiego albumu Outkast "Southernplayalisticadillacmuzik", ale tak naprawdę pracowali z kultowym duetem na przestrzeni całej jego artystycznej działalności. Byli obecni przy "ATLiens" czy "Aquemini". Stoją za takimi hitami zespołu jak "Players Ball" i "Jazzy Belle".

Założyli kolektyw Dungeon Family, w skład którego obok Outkast wchodzą także Goodie Mob, gdzie swoją karierę zaczynał i w którym cały czas działa Cee-Lo. Organized odpowiadają za bity na klasycznych dziś płytach zespołu "Soul Food" i "Still Standing", choć tak naprawę jako ekipa cały czas z nim współpracowali. Ostatnio przy płycie "Survival Kit" z 2020.  Oprócz Goodie do DF zalicza się między innymi Big Rube, Witchdoctor i Cool Breeze, ale także Killer Mike, Janelle Monae czy Future, którego Wade był kuzynem. To właśnie Organized Noize z Rico składzie byli obecni na początku karier tej trójki.

Mają na koncie niezliczone single w tym legendarne "Waterfalls" żeńskiego tria TLC czy "Don't Let Go" En Vouge.

"Nie mam słów, by wyrazić moje głębokie poczucie straty. Modlę się o twoją żonę i dzieci. Jestem głęboko wdzięczny za Twoje przyjęcie mnie do Dungeon Family, Twoje mentorstwo, twoją Przyjaźń i Braterstwo. Nie wiem, gdzie bym był bez was" - napisał Killer Mike na Instagramie. Całość jego wpisu możecie przeczytać poniżej.

Kondolencje w mediach społecznościowych złożyli między innymi Phonte, 9th Wonder czy Speech z Arrested Development. Przyczyn śmierci Rico Wade'a nie podano do publicznej wiadomości.

90'
R.I.P. następna legenda muzyki odeszła w tak młodym wieku.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>