Bedoes i Kuba Wojewódzki komentują zatrzymanie Maty

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-01-28 20:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 10)

Głośno dziś o zatrzymaniu Maty, który według informacji miał przy sobie 1,5 grama marihuany (raper został już zwolniony do domu). W tej sprawie wypowiedziała się przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany, poruszył ją Kuba Wojewódzki, apel wystosował też Bedoes.

"To, że zatrzymano jakiegoś małolata z ziołem, to nie jest jedyna anomalia w tym kraju [...] Można być zwolennikiem albo przeciwnikiem mari*uany albo można obojętnie obok tego przechodzić, ale robienie z chłopaka, który wpadł z jakąś śmieszną ilością dilera, czy narkomana to jest absurd i chyba każdy poważny człowiek wie, że obok dilera, ani narkomana... Słuchajcie, nie stawiajmy tam Maty" - mówił na Instastory bydgoski raper.

Wojewódzki opublikował natomiast mema mówiącego: "W tym kraju lepiej mieć 1,5 litra niż 1,5 grama"

Mestosław, youtuber i działacz na rzecz legalizacji marihuany w Polsce napisał: "Nieważne, czy to Mata, czy jakiś zwykły Michał… Nikt nie powinien być karany za posiadanie 1,5 g zioła! To, że jest w ogóle taka sprawa, to jest absurd i porażka naszego państwa. To prawo musi się szybko zmienić! Mam nadzieje, że zgodnie z art. 62a sprawa zostanie szybko umorzona! Powodzenia Michał!"

Natomiast posłanka Beata Maciejewska z Lewicy mówi w rozmowie z Onetem: "To jest niepojęte, że cały aparat państwowy zostaje zaprzęgnięty, by zatrzymać człowieka, który posiadał przy sobie 1,5 grama marihuany. Przypominam, że według prawa za coś takiego grozi do 3 lat więzienia. Powinniśmy skończyć z tą absurdalną, narkofobiczną polityką, która wsadza ludzi do więzień i łamie im życia. Jeżeli ja lub ktokolwiek inny pali zioło, to komu to szkodzi? Gdzie jest ofiara tego przestępstwa?"

Posłanka stoi obecnie na czele Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany, który w kwietniu 2021 r. złożył do laski marszałkowskiej projekt umownie nazywany "5 gramów, 4 krzaki". Tak tłumaczy Onetowi jego sens: "To projekt, który dekryminalizuje niewielkie ilości marihuany (do 5 gram) na własny użytek. To jest ilość marihuany, którą każdy człowiek dorosły (niezależnie czy używa tego do celów rekreacyjnych, czy celów leczniczych) powinien móc posiadać. I w żaden sposób nie powinien być za to karany"

Duch
Dobra Pani Posłano, ale jeżeli Pan Matczak bedzie miał sprawe i nie będzie miał konsekwencji z tego tytułu po 2 dniach bede robił apelacje do sądu czemu mnie skazał i kazał zapłacić grzywne jeżeli będzie tak. !
Gorgonzola
Nie no tobie to już palenia wystarczy. Nie potrafisz nawet logicznego zdania napisać. Sąd zrobił to dla twojego dobra ale jak widać nie pomogło.
lollolol
lol takie ilosci na pewno beda umozone
Cyna Moon
Duch# słuchaj stary to że ty zapłaciłeś to nie znaczy że wszyscy teraz mają płacić za coś co jest absurdem oczywiście wszyscy ci współczujemy ale nie wyzywaj innych do płacenia za posiadanie trochę suszu
Ozzi
Niech sie cieszy ze na puche nie polecial- durne prawo, co niezmienia faktu iż im szybciej zalegalizują trawkę tym lepiej. Pzdr Ludzie
J... Ć PATUSÓW
Jak się celebrytą zrobił. To jakiś przykład powinien dawać. A nie tylko patologia. Młodzi tylko patrzą i naśladują.
Anonim
Sam się nim nie zrobił to po pierwsze a po drugie to ty dawaj przykłada swoim dziecią a nie oczekujesz tego od innych. To że jest znany nie powoduje że ma teraz wychowywać dzieci za starych
twojstary
zajmijcie sie narkomanami co dzieciom twarde sprzedaja a nie raperkiem ktory wpadl z 1,5 ZIOLA hahahaha, sensacja jakby kurwa czlowieka zabil niewiadomo co robicie z tego o kurwa ale przestepca normalnie
Hdhd
Tatuś go wyciągnie z tego tatuś mu pomoze
Dociekliwy
Moze teraz zadzwoni po swoją papugę?

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>