Legendarny "S.P.O.R.T." Tedego wraca - reedycja i koncert jubileuszowy!

Wytwórnia Wielkie Joł oraz Polski Rap prezentują wyjątkowe wydawnictwo, jakim jest długo wyczekiwana reedycja kultowego, pierwszego solowego albumu TEDE - "S.P.O.R.T.". Wydawnictwo zostało przygotowane z ogromną dbałością o detale z okazji 20-lecia wydania albumu i ukaże się jednocześnie na wszystkich nośnikach: CD, płytach winylowych oraz kasecie magnetofonowej."S.P.O.R.T." to solowy debiut TEDE wydany 5 czerwca 2001 roku przez wytwórnię RRX. Po wielu latach niepewnej sytuacji prawnej związanej z albumem, trafił on wreszcie tam gdzie jego miejsce - do katalogu płytowego wytwórni Wielkie Joł prowadzonej przez artystę. Nagrania zostały poddane procesowi remasteringu, za który odpowiada Sir Mich. Przedsprzedaż wystartowała właśnie w sklepach www.tede.shop oraz www.asfaltshop.pl.

Premierze reedycji, zaplanowanej na 12 listopada 2021 roku, towarzyszyć będzie wyjątkowe wydarzenie - jubileuszowy koncert, podczas którego TEDE wraz z zaproszonymi gośćmi (którzy na razie w większości pozostają owiani tajemnicą), wykona utwory z albumu "S.P.O.R.T." oraz te, które nie były wcześniej publikowane a powstawały w czasie produkcji płyty. Impreza odbędzie się 13 listopada 2021 roku w Katowicach, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym o godzinie 21:00. Koncert poprowadzą legendarni DJ 600V oraz JanMario. Bilety są już dostępne w aplikacji Going oraz Biletomacie.

Album w wersji preorderowej będzie wydawnictwem dwupłytowym - pierwsze CD zawiera oryginalny album "S.P.O.R.T." w zremasterowanej wersji, druga płyta zawiera niepublikowane utwory powstałe w okresie nagrywania albumu - odzyskane z oryginalnych minidisców sprzed 20 lat. Drugi CD, podobnie jak kaseta MC nie będą nigdy więcej dostępne po zakończeniu przedsprzedaży.

Wersja winylowa albumu zostanie wydana na dwóch płytach winylowych, które będą zawierać cały materiał z krążka "S.P.O.R.T." wraz z dwoma bonusowymi trackami. Płyty zapakowane zostaną w gatefold, w środku którego znajduje się 20-sto stronicowy album z klimatycznymi zdjęciami z okresu powstawania albumu oraz dwustronny plakat 60x60cm. Na froncie okładki znajduje się tłok z tytułem albumu, a całość jest zamknięta obwolutą OBI z przezroczystego plastiku. Wydawnictwo ma charakter kolekcjonerski i nigdy więcej nie zostanie wznowione w tej formie.

***

Tagi: 

Bez kitu
"Daj pan spokoj panie wladza" .Sztos ale ze bedzie ten Trzeci z tej lawki to sie nie spodziewalem
10:16 29
Dj Mario będzie o dziwo
s.
Ja ide
ONAMISIADA
Wykladam na niego po tej fraj#*$¥!ej akcji z reklama szepienia na najmodniejszego wirusa.
jorgen
stop covid orwell propaganda
Anonim
Legendarny to jest Illmatic a nie jakaś polska płytka z rapem dla dzieci. A mario chyba cienko przędzie że aż musiał się zacząć znów bujać z tym donosicielem.
15Rachel
Tede 60 i hipokryta.
Dzielnicowy na Rejonie
Całość zamknięta obwolutą OBI i sprzedawana tam na wagę, razem z wkrętami, bo to nie jest prawdziwe.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>