"Papuga" - kulisy i ciekawostki z klipu Maty, Quebonafide i Malika Montany (tylko u nas)

"Papuga" rozsiadła się na szczycie karty na czasie YT, będąc kolejnym pomysłowym i wysokobudżetowym klipem z nowego albumu Maty. Za jego reżyserię i scenariusz odpowiada Igor Ignacy Leśniewski. Sprawdźcie, czego udało nam się dowiedzieć od niego o całej produkcji!Na ile klip jest Twoją wizją, a na ile Mata podrzucił porcję swoich pomysłów? Czy przyszedł do Ciebie z jakimś wyjściowym konceptem czy działaliście od zera?

Na szczęście dostałem takie warunki, na jakich zawsze staram się działać. Czyli na początek zaproponuj nam coś, masz wolną rękę, a później zobaczymy co dalej. Oczywiście gdy tylko podrzuciłem wstępny scenariusz, zaczął się wspólny brainstorm i tutaj chylę czoła Michałowi oraz reszcie ekipy. Przeszliśmy wspólnie przez wszystkie sceny. Mata proponował swoje pomysły, ja starałem się to skonfrontować z moją wizją i tak wspólnie przeszliśmy przez każdy element tego tekstu. Pomysł na sobowtórów w więzieniu sugerował wcześniej Muflon, dla którego duże 5 bo świetnie mi się tę scenę pisało. Z kolei Mata bardzo chciał mieć w tym klipie tytułową papugę, która w jakiś nieoczywisty, surrealistyczny sposób przewija się przez większość scen. Także tekst napisałem ja, ale później skonfrontowało go wiele tęgich głów, więc można powiedzieć, że wspólnie ulepiliśmy całokształt. Lubię takie projekty. Mam duży respekt do zaangażowanych twórców, którzy nie olewają tej części twórczości zostawiając Cię samego w temacie. Mata i jego zespół należeli na szczęście do tych mocno zaangażowanych.
 
Czy na planie miały miejsce jakieś ciekawe historie, które warto opowiedzieć?

Co się dzieje w Vegas, zostaje w Vegas hehe. Ale nie migając się od postawionego pytania, opowiem tylko jedną anegdotkę. Ten terminator między nagraniami po 8h roboty pojechał zagrać potężny koncert na SBM FFestival, po czym wrócił dograć resztę scen. Chyba nie trzeba nic więcej dodawać.

Jak długo trwały zdjęcia?

Trzy dni. Lecz pod tą górą lodową kryją się jeszcze hektolitry kortyzolu oraz dni poprzedzające zdjęciach, tak zwana  pre-produkcja. Z montażem i kolorem uwinęliśmy się w 4 dni.

Ile drzwi wyważył Malik aż mieliście dobre ujęcie?

Tyle ile drzwi ma Polo w gazie.

O co chodzi z wszechobecnymi ogórkami?

Dlatego właśnie, że zadałeś to pytanie, zostawię je pod znakiem zapytania. Taka rola tych ogórów. Wiem, ale nie powiem!

Za produkcję klipu odpowiedzialne było Flying Digital Content, a zdjęcia wykonał Konrad Bloch.

Mata - Papuga ft. Quebonafide, Malik Montana

Terl
Super wywiad, nic nie powiedział poza tym, że dobrze mu się pracowało z ekipą XDDDDD Mi osobiście byłoby wstyd coś takiego opublikować, ale no napisałem komentarz także kliki się zgadzają XDDD Pozdro Mati
Andrewww
pozdrowionka dla Magdy :P
Rotework
Wydaje mi się, że ogórki to symbol pieniędzy np. na stole pokerowym. Sama kąpiel może to przedstawiać pływanie w pieniądzach i chęć trzymania ich blisko jako zabezpieczenie ich przed odebraniem. Pozdrawiam xD

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>