"Illmatic" Nasa został wprowadzony do Biblioteki Kongresu USA

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-03-26 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 6)

Po otrzymaniu Grammy za najlepszy hip-hopowy album roku, Nas doczekał się kolejnego wyróżnienia. Jego pierwszy studyjny album i absolutny klasyk, "Illmatic" został wprowadzony do zbioru Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych.

Album został umieszczony w The National Recording Registry, które gromadzi nagrania, które wyjątkowo wpłynęły na amerykańską kulturę.

"Brzmienie albumu składa się na naturalistyczne bębny i jazzowe, winylowe sample. Było określane w przenośni jako dziecko plądrujące kolekcje muzyczną rodziców" - mówi notka opisująca płytę sporządzona przez Bibiliotekę.

Nas podziękował już za to wyróżnienie na swoim Instagramie.

Tagi: 

Illłukasz
Zawsze, kiedy słyszę jak to Biggie zbawił Nowojorski rap to uśmiecham się głupio. Czemu? Bo Illmatic wyszedł jakieś pół roku przed Ready to die i do tej pory jest najmocniejszym rapowym albumem z wielkiego jablka. Tam nie ma słabego utworu, klimat jaki Nas zbudował wraz z topowymi producentami to kwintesencja rapu, Biblia hip-hopu. Notorious wydał też kozacki album, ale wg mnie to był on tylko ripostą wschodniego wybrzeża na dominujący gangsta rap z Californii i nie był aż tak oryginalny jak Illmatic.
Hahaha
Illmatic nie dorównuje Ready to die. Jaki tam dobry. Były lepsze.
Nasir
W sumie dobry album, ale i am czy stillmatic dużo lepsze
XY
Illłukasz po 1 to dla ciebie jest kwintesencja rapu, po 2 to dla ciebie jest Biblia hip hopu, po 3 to dla ciebie jest najmocniejszym rapowym albumem z NY to Jest twoje zdanie i szanuję twoje zdanie ale ja znam o wiele lepsze albumy z tamtego okresu ale nie nic do albumu Nasa ja też go uwielbiam wiadomo na tym albumie byli topowi na tamten czas producenci np. Mc Serch (producent wykonawczy), Pete Rock, L.E.S., Q-Tip, DJ Premier, Large Professor klimat na tej płycie jest zajebisty, kawałka słabego niema rzeczywiście, ale Notorious Big też wydał bardzo dobry album ale jak już napisałem każdego słuchacza jest inne zdanie na temat ww album.
AB
Np. Crazy Sam & Da Verbal Assassins – Street Power (1994)
Anonim
Niby jest to portal o kulturze HH ale nigdy tu nie widziałem wzmianki o tym że w 2020 r. odszedł Andre Harrell dyrektor wykonawczy, który połączył hip-hop i R&B. Był założycielem Uptown Records w 1986 roku, stworzył dom dla artystów, którzy połączyli hip-hopowy styl z tradycyjną gładkością R&B. Przez prawie dekadę była jedną z najważniejszych muzycznie i odnoszących sukcesy finansowe wytwórni w USA, budując kariery Mary J. Blige, Jodeci, Al B. Sure!, Guy i wiele innych. Zaczynał swoją karierę jako Dr. Jeckyll, połowa duetu Dr. Jeckyll & Mr. Hyde ze swoim kolegą z liceum Alonzo Brownem. Na początku lat 80. wydali kilka udanych singli, w szczególności „Genius Rap” w 1981 i „A.M./P.M”. w 1984 roku. Duet, który wyróżniał się na tle swoich współczesnych występem w garniturze i pod krawatem, wydał w 1985 roku jedyny album „The Champagne of Rap”. Andre Harrell Aka Dr. Jeckyll zmarł w 2020 w wieku 59 lat, prawdopodobnie przyczyną śmierci były problemy z sercem. R.I.P. Jest to dość spóźniona wiadomość bo z tamtego roku , ale droga redakcjo Popkiller czasami zajmijcie się czymś poważniejszym niż pisanie o jakimś zabsonie kobiku czy innych szafterach niby jest to portal o kulturze i tematyce hip hop czasami mam wrażenie że nie do końca to się zgadza z tym co tu jest pisane a szkoda.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>