Muniek Staszczyk wspomina genezę współpracy z Białasem

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-02-21 15:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

We wrześniu zeszłego roku w ramach akcji Pepsi Taste The Beat do sieci trafił wspólny numer Białasa, Muńka Staszczyka, Sir Micha i Jakuba Więcka zatytułowany "Do Ciebie mówię". Jakiś czas temu w wywiadzie z Bartoszem Boruciakiem Muniek zdradził, jak doszło do współpracy między nim, a Białasem.

"Najpierw miał być KęKę, którego twórczość znałem, ale KęKę się wysprzęglił. Potem pojawił się Białas, zadzwoniłem do Sokoła, bo Sokół to mój kolega. Zapytałem o Białasa i Sokół bardzo pozytywnie się o nim wypowiedział." - mówi Muniek Staszczyk.

Oprócz tego wokalista wypowiedział się, jak postrzega polski hip-hop: "Od płyty Molesty obserwuję polskie zjawisko hip-hopowe, bo mnie zawsze interesowały teksty. Poznałem wtedy chłopaków, Vienia, Włodiego i resztę. Wtedy też Zipera mi zaproponowała kawałek (numer "Do roboty" - przyp. redakcji). Uważam, że polski hip-hop rozwinął się bardzo mocno. Ja w ogóle myślałem, że to potrwa dużo krócej, jak np. punk, który potrwał długo, ale żywot hip-hopu jest dłuższy."

Polski Hip Hop
Hip hop się w Polsce tak rozwinął że kury pieją do auto tuna a przekazu tyle co w kupie choć można jej wiele przypisać. Zalewa nas muzyka nie mającą nic wspólnego z hip hopem ale Ci co produkują to muzykę chcą być bardziej hot. Wspierani przez ikony polskiego hip hopu którym się w czasie wszystko odmieniło i wszystkie bolączki które były nawijane przepadły gdzieś i zatraciły w polityce. W imię czego Was ktoś chce jeszcze słuchać. A ludzie ciągną jak gąbką. Nieważne jakie ale im więcej fame'u i smrodu tym fajniejsze.
Anonim
Dobra nie świruj pan znawcy, z białasem się bujasz dla mnie Cię nie ma. A że kękę się wysprzęglił każdy wie od dawna.
panie
ale panie hip hop się totalnie skomercjalizował dostosował do oczekiwań klientów a punk nie. Punk żyje, tylko w podziemiu
Anonim
Podbijam, i tak powinno być z rapem, na początku jak powstał trap to on nie powstał pod publiczkę tylko po prostu publika i tak podłapała, szczególnie w 2011-2013 jak był boom. A w pl jak w lesie typy się ścigają kto więcej nakłamie na płycie oby gimby kupiły, przykro patrzeć.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>