R.A. the Rugged Man - wywiad: All My Heroes Are Dead, A-F-R-O, Sokół , wczesne inspiracje

Wielu fanów hardkorowego, boombapowego brzmienia z radością przyjęło tryumfalny powrót jednego z najbardziej kontrowersyjnych raperów w historii - R.A. the Rugged Mana. Wydany w kwietniu potężny album "All My Heroes Are Dead" to apoteoza muzyki Rugged Mana - wybitne umiejętności techniczne, korzenne, potężne boombapowe podkłady, oraz bezkompromisowe, zwichrowane, nic nie robiące sobie z granicy dobrego smaku teksty (posłuchajcie sobie choćby "Angelic Boy" czy "The Big Snatch" - ostrzegam, nie dla ludzi o słabych nerwach).... I w mojej skromnej opinii poważny kandydat do albumu roku. 

Jako fan R.A. od czasów liceum (ach, te czasy zapętlania "Lessons" i zwrotki R.A. w legendarnym już "Uncommon Valor: A Vietnam Story" Jedi Mind Ticks) nie mogłem przepuścić okazji - i poprosiłem o wywiad, tym razem w formie wideokonferencji. Porozmawialiśmy sobie o kilku aspektach najnowszego albumu (od tytułu i okładki po niektóre utwory - choćby mocarny i niewiarygodnie obsadzony "The Slayers Club"), jak również o przeszłości - dowiecie się m.in., kto zainspirował Rugged Mana do rapowania, jak R.A. wspomina współpracę z Sokołem oraz jak wyglądała kultura hip-hopu w czasach złotej ery. Zapraszam!

Rozmawiał, tłumaczył: Maciej Wojszkun
Montaż: Marcin Natali

R.A. the Rugged Man - interview: "All My Heroes Are Dead", A-F-R-O, early inspirations, dream collab

Prezes91
Kozak!!
Buri
Dobry wywiad. Zarzuty o tym, że nie ma u Was informacji/wywiadów o "prawdziwym" rapie są bezpodstawne. Ci "znawcy" nawet tego nie obejrzeli. Dzięki też za wywiady z EDO G i Ras Kass'em.
Marcin Natali

Dzięki również za uwagę i komentarz! :) Zawsze miło wiedzieć, że ktoś czeka na te materiały! A co do krytyków walczących w komentarzach o "prawdziwy rap" to niestety często tak jest, że te osoby wytykają, że czegoś nie ma, nie ma dobrego rapu itd., a jak już coś konkretnego wjeżdża to w ogóle tego nie sprawdzają, za to znów dziwnym trafem uaktywniają się pod newsami z polskiego mainstreamu. No ale cóż, wszystkim nie dogodzisz :) Fajnie, że część osób docenia naszą "działalność wywiadowczą" - a jeszcze sporo rzeczy przed nami, co tydzień w tym roku wjeżdża kolejny wywiad zagraniczny:) Pozdr! 

Plecak
Koleszko bez przesady. Jaka apoteoza? Co Ty pier...lisz? Potężne boom bapowe podkłady ma Nizuk np. Album mega średni, z kilkoma przebłyskami. Rozumiem, że jesteś na mocnej zajawce, ale następnym razem ochłoń trochę nim napiszesz cokolwiek
Jebaćbor
R.A kozaczek muszę nadrobić bo dużo nie słuchałem, wywiad w wolnej chwili sprawdzę
Maradona Rapu
Przeciętny MC monotematyczny jak całe JMT Ale co kto lubi
s.
Spoko gość, na pełnej wyluzce :). Dobry wywiad.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>