Had Hades, Shellerini i Kacper HTA w projekcie Gwara Niepodległa

Poznaliśmy kolejnych uczestników projektu Druga Strona Ulicy: Gwara Niepodległa. Język ulic swoich regionów reprezentować będą Had Hades, Shellerini i Kacper HTA.

Po sukcesie zeszłorocznej inicjatywy "Druga Strona Ulicy: Sztuka Niepodległa" organizatorzy postanowili pójść za ciosem i zadbać o godną kontynuację. "Gwara Niepodległa" – bo tak nazywa się tegoroczna edycja – skoncentrowana będzie na kolorycie lokalnych, miejskich dialektów, które od lat stanowią o charakterze i sznycie poszczególnych regionów. Kto natomiast będzie w stanie zaprezentować język ulicy lepiej niż raperzy utożsamiani z tymi miejscami?

Do akcji Gwara Niepodległa oficjalnie dołączyli: reprezentant Warszawy – Had Hades, od zawsze stanowiący o stylu rapu z Poznania Shellerini oraz pochodzący z Rybnika i związany ze Śląskiem Kacper HTA. Każdy z nich zaprezentuje urok lokalnych gwar, slangów i powiedzonek na bitach jednego z najlepszych producentów w kraju, legendarnej połówki duetu White House – Magiery. To jednak nie koniec ogłoszeń ze strony DSU. Już niebawem poznamy kolejnego, zaskakującego uczestnika "Gwary Niepodległej". Więcej informacji znajdziecie w social mediach Drugiej Strony Ulicy.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>