Hemp Gru x Szwed SWD x Druga Strona Ulicy: Sztuka Niepodległa "Niepodległa" - teledysk

11.11., godzina 11:11 – dokładnie w tej symbolicznej chwili ukazał się drugi teledysk wieńczący projekt Druga Strona Ulicy – Sztuka Niepodległa poświęcony 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. "Spokój, wolność, miłość, wiatr, jedyna ma Niepodległa!" – słyszymy w utworze nagranym z udziałem Hemp Gru oraz uczestników warszawskich warsztatów: Młodiego, Kamila ZBS i Czaka. Produkcją zajął się Szwed SWD a wsparli go 5thka, Piti i Gągi.

"Niepodległość naszego kraju powinna być priorytetem dla każdego Polaka. Sam fakt, że nasi przodkowie musieli walczyć o niezależność i niepodległość inspiruje nas do pochylenia się nad tym jak że ważnym tematem" - mówi formacja Hemp Gru, dla której to kolejny po "63 dniach chwały" czy "Sierpniowym niebie" utwór przywołujący pamięć o ważnych datach w polskiej historii.

Video do utworu „Niepodległa obejrzycie na kanale DIIL.TV. 8.11. otrzymaliśmy teledysk do utworu „Pamięć” z udziałem Waldemara Kasty i Voskovych (oraz FonoPe, Radyo i HNS’a), już niebawem 3 teledysk z udziałem Peji i Magiery, a wielki finał całej inicjatywy już 18.11. na darmowym koncercie w warszawskim klubie Poziomy przy ul. Nowy Świat 27a – wystąpią tam Hemp Gru, Peja, Waldemar Kasta a także uczestnicy warsztatów. Pierwsze 100. osób otrzyma gratis limitowane, niedostępne w oficjalnej sprzedaży wydawnictwo zaprojektowane przez Forin Studio, a w nim m.in. CD z premierowymi utworami, obszerny booklet oraz miniaturę flagi Polski.

Druga Strona Ulicy – Sztuka Niepodległa to unikatowy na skalę kraju cykl warsztatów muzycznych oraz projektowania graficznego, poświęcony pamięci 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. W ramach projektu, starannie wyselekcjonowani uczestnicy mają możliwość wspólnej pracy twórczej pod okiem uznanych i cenionych artystów. Dają one możliwość nie tylko pozyskania rzetelnej i profesjonalnej wiedzy oraz spotkań z uznanymi artystami, ale również zdobycia bezcennego doświadczenia.

Pełna playlista YT poświęcona akcji
Fanpage projektu
Wydarzenie FB z koncertem

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>