ZBUKU ostro: "Youtuberzy nie mają szacunku do kultury hip-hop"

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-04-13 16:39 przez: Mateusz Natali (komentarze: 17)

W naszym wywiadzie ZBUKU wypowiadał się już o wersie "Nigdy nie mów o Gimperach, że są raperami", w ostatnich dniach za to można było obserwować jego wymianę zdań z youtuberem Kamerzystą, który ostatnio zaczął publikować swoje utwory, z miejsca zgarniając ogromne wyświetlenia. ZBUKU odniósł się do całej sytuacji w mocnym i osobistym wpisie:

POPKILLERY 2019 - zagłosuj na swoich faworytów

"Dużo osób non stop pyta mnie o spór z kamerzystą i ogólnie o youtubo- raperów. Postanowiłem napisać o tym parę słów. Kamerzysta, zaczepił mnie w kawałku tylko i wyłącznie dlatego, gdyż liczył na to, że odpowiem i przerodzi się to w beef, a jemu jest potrzebna atencja. (Twierdzi, że to ja go śmiertelnie obraziłem w kawałku z Chadą, ale ja tam stwierdziłem tylko fakty, że rap przeniósł się na YouTube i teraz większe wyświetlenia od normalnego rapera kręci typ z plastikowym workiem na głowie -co jest faktem, a nie obelgą)
Kiedy do niego zadzwoniłem i powiedziałem, że chce się z nim ustawić i sobie wszystko wyjaśnić jak facet z facetem- to powiedział, że nie ma takiej opcji i żebym go dissował, ewidentnie mu zależało na beefie i rozgłosie.
Powiem wam jaka jest różnica między raperem, a youtubo-raperem. Raper to osoba, która kocha tą kulturę, niezależnie od tego czy jest ona modna, czy przynosi mu pieniądze i czy daje mu jakiekolwiek gloryfikacje. Mam mnóstwo kumpli, często znanych Mc- którzy nie zarabiają z muzyki pieniędzy- ale dalej nagrywają kawałki, bo jest to po prostu ich zajawka i życie. Ja osobiście zajmuje się muzyką od 2010 roku, kradłem moim rodzicom auto, żeby z Prudnika jeździć do Opola i Wrocławia na pierwsze suporty. Sprzedawałem weed, żeby było na paliwo na te wyjazdy, na nagrywki, a pierwszy sprzęt pożyczałem od kolegi i nagrywałem po chatach znajomych, gdzie akurat nie było rodziców. Przez pierwsze 2-3 lata tylko i wyłącznie dokładałem do muzyki, ale nie przejmowałem się tym- bo robiłem to co kocham i sprawiało mi to przyjemność. Rozumiem, że czasy się zmieniły i wygląda to zupełnie inaczej niż w 2010 roku- ale zajawka jest niezmienna. HIP HOP to muzyka ulic, HIP HOP to muzyka o życiu, HIP HOP podnosił mnie kiedy byłem w największych życiowych dołach, Dzisiejsi youtuberzy, którzy nazywają siebie "raperami" nie mają szacunku do tej kultury, nie mają szacunku tak naprawdę do niczego. Liczą się wyświetlenia, fame i pieniądze. Mam zamiar z tym walczyć ! Jeszcze Hip Hop Nie Zginął Kiedy My Żyjemy !

P.S - Mój drogi atencjuszu z workiem na głowie, czy tego chcesz czy nie - to nasze drogi i tak prędzej czy później się przetną, dobrze wiesz co mówiłeś do mnie przez telefon... Pamiętaj też, że nagrywanie rapowych piosenek, nie czyni z ciebie rapera. DO ZOBACZENIA ! eRAPe ! eRAPe !"

jprdl
Young Multi > Zbuku
Maciek
Jebnij się w czoło
Belmondoe
Twoja matka > inne kurwy
Lokus
Dobrze gada dajcie mu mikrofon
Djdjs
I właśnie dlatego nie słucham tego dzisiejszego gówna tylko legendy takie jak paktofonika kaliber 44 itp.
Belmondoe
Jakie legendy? xD chujowe ekipy z chujowymi raperzynami a na ich czele chujowy narkoman, który naćpany wyskoczył z okna
Gownondeo
I ty chujowy fan jeszcze chujowszego rapera
Jebiewaslamusy
Ty jesteś pizda, ktorej matka podstawia wszystko pod nos i dupe podciera. To ze magik cpal i wyskoczyl z okna to jedna strona medalu. o. Nie poradził sobie z prawdziwymi problemami w życiu. Rap sie zmienil bo grupa docelowa sie zmienia. Wszystko ewoluuje. I ten znak "xD" który jest uzywany przez rocznik 90+ pokazuje, ze jestes gówniarzem ktoremu mleko sterczy pod nosem. Taka pizdeczka co na podwórko boinsie wyjsc. Tak samo jak ci wielcy raperzy youtuberzy... Zwykle pizdy
Belmondoe
zwykla pizda to twoja matka jak sie puszcza na dworcu, cwelu xD
dom
no ja z legend to jeszcze sucham NAS ale nie ten amerykański tylko polski
W końcu
przejrzałem na oczy. dziękuje Ci zbuku za te fachowe porady jak patrzeć na życie i muzykę. dzięki Tobie staje się lepszym człowiekiem.
mgr.inż..
zajawki, beefy, dissy co to kurna ma być
Jebiewaslamusy
Dobrze powiedziane. A takie dzieciaki jak belmondoe ktorzy odrazu wjezdzaja na czyjas matke to zwykle scierwa. W internecie wielkie kozaki a w szkole zabieraja kanapki. Pizda jestes Belmondoe i takich jak ty napierdala sie w potylice. Szkoda mi twojej rodziny, ze nie wiedza jaka pizde wychowali...
Jebiewaslamusy
A prawdziwy rap to Wutang Clan, Luniz, Nwa. Z polski to Zipy, wyp3, 3h, slums attack
dfdfF
Prawdziwy rap to 2pac, Biggie , Nas , Big L , Mobb Deep. Z Polski to Pfk , K44 , Ostr , Paluch , Kali
Jebnij się w łeb
Kali robi prawdziwy rap xdd , oni nie będą wiecznie żyli i zastąpi ich ktoś lepszy z innym podejściem. Tak jak Madonnę zastąpiły Rihanna, Beyonce, Shakira itp. Muzyka się zmienia czy Ci się to podoba czy nie
boban
Popieram ZBUKU, ale to mainstreamowi "prawdziwi" raperzy pokazali dzieciom z yt, że można jechać na zajebanych patentach, dorzucić trochę komputera, treść przyswajalną dla stereotypowego 16 latka, trapowy banger i jest się artystą. Niech wykonawcy- zawodowcy sami przestaną robić kurwę z kultury hh.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>