Sokół "Wojtek Sokół" (Przesyłka Polecana #3) - płyta i kawał historii

Powiedzieć, że na ten album czekała cała rapowa scena to nic nie powiedzieć. Po ponad 20 latach kariery Sokół zaserwował nam swój pierwszy solowy krążek, nazwany po prostu "Wojtek Sokół". Tytuł prosty i minimalistyczny - wydanie jednak niekoniecznie. Co otrzymali fani, którzy zdecydowali się zaufać członkowi ZIP Składu?

Elegancko i estetycznie wydany album w specjalnej obwolucie - to jedno. Duży rozkładany plakat zawierający kolaż archiwalnych zdjęć i tekstów - to drugie. Trzecie to w końcu bogato zdobiony tekst pełen rękopisów i fotek z okresu 15 lat, od 1988 do 2003. Włącznie ze zdjęciem przy oldschoolowym boomboxie i ręcznie zapisanymi kultowymi wersami o "pierwszej kasecie rapowej" w walkmanie. Dla fanów całej muzycznej drogi Sokoła to naprawdę spory rarytas. Wszystko opakowane w specjalną folię - zresztą w tym odcinku nie ma co za bardzo się rozpisywać, bo rzetelny przegląd wydania zrobił już Jacek Adamkiewicz, sprawdźcie poniżej.

A my wracamy do słuchania albumu!

PS. Tak eleganckie wydanie jest już niedostępne - znaleźć można było je w preorderze, który pokrył się Złotem. W sprzedaży jest za to jeszcze standardowe wydanie płyty.

Przesyłka Polecana to nasz nowy cykl dla kolekcjonerów i zajawkowiczów, opisujący fizyczne wydania płyt, które ostatnio trafiły do naszej kolekcji. Poprzednie odcinki przeczytacie tutaj.

Unboxing - SOKÓŁ - WOJTEK SOKÓŁ (WERSJA DELUXE) + RYS HISTORYCZNY

reklama
.....
05:35 7

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>