Trillest. selection #11

dodano: 2018-02-18 20:04 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)
Trzy kolejne numery, a wśród nich od ulicznych legend po kontrowersyjnych Freshmenów...
 
Nipsey Hussle - Double Up Feat. Belly and Dom Kennedy
Nipa zacząłem słuchac jakoś osiem lat temu kiedy wyszło "The Marathon", po "Keys 2 the City" od razu wiedziałem, że gosć osiągnie wiele. Z czasem Nip stał się dla mnie autorytetem i dużym idolem. TMC mam do dziś na ajfonie, a nowy materiał (na który tyle czekałem) to po prostu klasyk w dniu premiery. Na naszych oczach tworzy się żywa legenda. Na featuringu "Double Up" Belly, którego ominę bo nie darzę go sympatią i Dom Kennedy, który jest bardzo ciekawym raperem z zachodniego wybrzeża, członek grupy Half-A-Mil tworzonej z Hit-Boyem, kawałki warte sprawdzenia to np. "On The West" z Casey Veggiesem, "2 Bad", "After School". Wracając do Nipa, numery godne polecenia to "They Know", "Forever On Some Fly Shit", "Run A Lap", "10 Toes", "A Million", "Call From The Bank" feat. MGMT, czy "Hussle & Motivate" i "Status Symbol 3" z najnowszego albumu.
 
Young Dolph - Drippy
Mało o nim wiem, na pewno to selfmade z Memphis, założyciel własnej wytwórni Paper Route Empire. Dość głośno było o jego beefach z Yo Gottim i Black Youngstą, postrzelony wiele razy, mimo to wychodzi bez większego szwanku, legendarny klip w szpitalu od razu po postrzale w LA "Believe Me". Tak jak Nipsey doświadczamy tutaj narodzin żywej legendy, trochę inne realia i klimat ale sylwetki leaderów podobne.
 
Ugly God - Imma Dog ft. PnB Rock
Ugly God mój ulubiony meme raper. Mega wesoła postać o której wspominałem juz na łamach "XXL Freshmen 2017 - wybieramy tegoroczną 10-tkę wg Popkillera!", który oczywiście został wybrany. Polecam jego ig konto z memami @hut Mimo tego iż wielu twierdzi, że gośc nie ma talentu do muzyki, jestem pewnień że jeszcze się zdziwicie, słyszałem najnowsze snippety i jest kosa. PnB to też najnowszy narybek XXL Freshman Class, ciekawostkę jaką zdradzę jest fakt, iż ten numer (Kodak Black - "Too Many Years" feat. PNB Rock) wymyślił w więzieniu, po czym tak spodobało się to osadzonym, że prosili go o śpiewanie tego więziennego anthemu częściej, słyszałem o tym bodajże w jakimś No Jumperowym podcaście z jego osobą. Pierwszym numrem Ugly Goda jaki mi się spodobał było "Straight Like That" ft. Wintertime. Poza wielu znanym "Water" polecam jeszcze nuymer "Bitch!" pussy bacon!
 
PS. W środę i niedzielę dorzucać będziemy numery do specjalnej playlisty na naszym kanale (znajdziecie ją poniżej, subskrybujcie, by nie przegapić) - równocześnie otrzymacie artykuły z krótkim komentarzem co do wskazanych numerów.
 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>