Dizzy Wright ft. Big K.R.I.T. "Outrageous" - teledysk

video
dodano: 2017-09-28 14:25 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Dizzy Wright nie zwalnia tempa promocji swojego najnowszego albumu, nawiązującego do jego pamiętnego przełomowego mixtape'u. Kilka dni temu charyzmatyczny MC z Las Vegas podzielił się ze światem już czwartym klipem z "The Golden Age 2", dobrze uzupełniającym trzy poprzednie. W zaangażowanym, obrazowym "Outrageous" Dizzy i Big K.R.I.T. pochylają się nad chorobami nękającymi współczesne społeczeństwo amerykańskie, takimi jak rasizm i brutalność policji, rzucając mocne, treściwe linijki na oszczędny, a zarazem energiczny bit.

Brake96IWS
No tak problemy współczesnej ameryki "rasizm i brutalność policji". Problemy to z tym były zanim szkieły zaczęły z kamerkami latać, a KKK całkiem aktywnie podpalali chaty na murzyńskich ośkach. Piszcie wprost, że uliczny trueschool tkwi w treści a beat to standardowy newschool o cloudowym zabarwieniu z bangerową akustyką. Peace yaau!
Marcin Natali

Oczywiście, że problemy te to nie żadna nowość, nie narodziły się dziś - ale są jednak wciąż aktualne. A sytuacja przedstawiona w klipie (może ciut przerysowana momentami ale jednak) ukazuje współczesny ich wymiar. W ostatnich latach było bardzo wiele przypadków, gdzie policjancji zabijali nieuzbrojonych młodych Afroamerykanów - i do tego nawiązują K.R.I.T. i Dizzy, nie do podpalania domów przez KKK. ;) Pozdr!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>