the gift of gab

the gift of gab

kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-08-18 11:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Jeszcze na dobre nie zdążyliśmy pogodzić się ze śmiercią Gift Of Gaba, a tu okazuje się, że już niedługo wyjdzie jego ostatni solowy projekt „Finding Inspiration Somehow”. Nie znamy na razie tracklisty ani tego, kto się będzie udzielał gościnnie, ale już teraz możemy posłuchać pierwszego singla promującego wydawnictwo.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2018-09-20 17:00 przez: Kamil Migoń (komentarze: 0)

Najbardziej pracowity 50-latek w rap biznesie znowu nadaje. Stało się już niemal tradycją, że rok bez wydania płyty (albo dwóch czy trzech) przez E- 40 nie ma racji bytu. Nie inaczej rzecz się ma w 2018. Ledwie parę miesięcy temu Forty Water zaserwował nam album (o którym więcej przeczytacie tu) do spółki ze swoim wieloletnim ziomalem B- Legitem, by znów zaatakować z kolejną solówką “Gift of gab”, która… jest pierwszą z trzech części tryptyku, zapowiadanych jeszcze na ten rok ("The Rule of Thumb" oraz "Practice Makes Paper" to tytuły kolejnych). Czy mając 24 solowe albumy na koncie (plus kolejnych kilka w różnorakich kooperacjach) po kolejnym należy spodziewać się cudów, fajerwerków i “zmiany gry"?

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-07-19 14:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 3)


Amerykański duet Blackalicious to prawdziwa legenda rapu z Zachodniego Wybrzeża. Ich muzyka zawsze była trudna do zaszufladkowania, nie ma jednak żadnych wątpliwości, że znaaacznie bliżej im do tzw. conscious rapu, niż popularnego w rejonach Kalifornii gangsta rapu.

Pod koniec miesiąca Chief Xcel i The Gift Of Gab odświeżą - w wersji cyfrowej - wydaną w 1994 roku EPkę "Melodica". Co więcej, duet dołączy do niej niepublikowany wcześniej - za wyjątkiem winylowej wersji wydanej jedynie w Japonii - numer "Changes", w którym maczał palce sam DJ Shadow.