chief xcel

chief xcel

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-04-30 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Jeden z najwybitniejszych tekściarzy hip-hopowych, jakich zrodziło Zachodnie Wybrzeże USA - Gift of Gab, oraz jego wieloletni kompan, producent/DJ Chief Xcel, znani razem jako Blackalicious, wracają z nowym albumem!

Pierwszy od 10 lat wspólny krążek duetu, mającego na koncie trzy płyty - "NIA" (1999) "Blazing Arrow" (2002) i "The Craft" (2005), będzie nazywał się "Imani Vol. 1" i ujrzy światło dzienne już tego lata, a dokładnie 14 sierpnia. Narazie możecie sprawdzić pierwszy singiel zapowiadający wydawnictwo - potwierdzający wysoką formę track "On Fire Tonight", z gościnnym udziałem soulowego duetu Myron & E. Jest ogień!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-07-19 14:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 3)


Amerykański duet Blackalicious to prawdziwa legenda rapu z Zachodniego Wybrzeża. Ich muzyka zawsze była trudna do zaszufladkowania, nie ma jednak żadnych wątpliwości, że znaaacznie bliżej im do tzw. conscious rapu, niż popularnego w rejonach Kalifornii gangsta rapu.

Pod koniec miesiąca Chief Xcel i The Gift Of Gab odświeżą - w wersji cyfrowej - wydaną w 1994 roku EPkę "Melodica". Co więcej, duet dołączy do niej niepublikowany wcześniej - za wyjątkiem winylowej wersji wydanej jedynie w Japonii - numer "Changes", w którym maczał palce sam DJ Shadow.