PMD

PMD

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2017-11-15 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Nowa muzyka atakuje nas każdego dnia z każdej strony, ciężko jest nadążyć nawet za najgłośniejszymi premierami a naturalne, że w ich natłoku giną te mniej popularne. Postanowiliśmy na chwilę przyjrzeć się im dokładniej - oto lista subiektywnie wybranych 5 płyt, które w październiku przeszły raczej bez echa, a po które naprawdę warto sięgnąć...

recenzja
dodano: 2017-11-02 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

W czasach gdy hip-hop nie był jeszcze przesiąknięty biznesem do szpiku kości jedna z nowojorskich ekip uczyniła z niego swój znak rozpoznawczy. Erick & Parrish Making Dollars, czyli po prostu EPMD, umieszczali słowo Business w tytule każdego ze swoich albumów - albumów każdorazowo surowych i brudnych, ale zmuszających do bujania karkiem i skupiających uwagę całego rynku. We wczesnych latach 90 to oni byli jednym z drogowskazów na nowojorskiej mapie, nie przypadkiem też wśród wielu followupujących Ericka i Parrisha znalazł się np Peja, który oddał im hołd okładką „Fturując”.

W ostatnich latach grupa zmniejszyła intensywność działań, jednak zapowiadana płyta z udziałem innych legendarnych ekip wygląda nad wymiar smakowicie. Zanim na nią pora postanowił uderzyć natomiast sam PMD. „Business Mentality” to pozycja, która wyszła po cichu i bez większej promocji, ale na pewno warto poświęcić mu uwagę. To w końcu pierwsze solo Parrisha od, bagatela, 14 lat!

kategorie:
dodano: 2017-10-07 21:01 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Pierwszy od 14 lat solowy album połówki legendarnego kolektywu EPMD. Gościnne wsparcie zapewnili Erick Sermon, Agallah czy Snowgoons.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-02-05 12:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Wszyscy fani EPMD, a szczególnie Parrisha Smitha, nadchodzące dwanaście miesięcy mogą potraktować jako wyjątkowe. Od dawna bowiem PMD nie rozpieszczał nas taką ilością muzyki, jaką planuje rzucić nam w 2013. O solówce "Handle Your Bussiness" wiedzieliśmy już wcześniej, a Nowojorczyk obiecał nam, że dostaniemy ją 5 maja razem z DVD dokumentującym trasę Hit Squadu z 2012. To jednak nie wszystko. Jeszcze przed premierą "Handle Your Bussiness" możemy spodziewać się materiału zatytułowanego "Welcome To The Goondox".

dodano: 2011-05-20 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)


No proszę, dopiero co obejrzeliśmy Hocus Pocus na Warsaw Challenge, ale myślę, że po tym, co zrobili nikt na tę informację nie zareaguje "znowu?". Francuzi zawitają bowiem także na Hip Hop Kemp, poza nimi pojawi się Parrish Smith znany też jako PMD (razem ze Snowgoons, Sicknature'em i Seanem Strange'em) oraz...