Necro

Necro

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2013-11-24 19:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 1)

Kool G Rap i Necro po połączeniu sił jako The Godfathers zaprezentowali nam album pt. "Once Upon A Crime". Dziś prezentujemy Wam oficjalny odsłuch całości materiału. Usłyszycie tu klasyczne brudne brzmienie. Co do poziomu rapu, to raczej nie powinniście się martwić...

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-10-25 12:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Niecodzienne połączenie stylów Necro i Kool G Rapa, w pełni będziemy mogli usłyszęć już niebawem. 19 listopada premiera ich wspólnego albumu "Once Upon A Crime". Póki co od raperów z Queens i Brooklynu dostaliśmy singiel zatytułowany "Omerta" oparty o sampel, który kojarzyć będzie każdy, kto zna klasykę gangsterskiego kina. W rozwinięciu oprócz singla znajdziecie pełną tracklistę materiału, który można już zmawiać w preorderze na stronie Necro oraz klip do numeru "Heart Attack". Kool G Rap o współpracy powiedział tak: "Praca z Necro była jak niekończące się ćwiczenia w siłowni. Jedno po drugim dla jak najlepszych efektów na końcu. Jedno z najbardziej intensywnych mentalnych ćwiczeń w moim życiu".

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Rankingi, Rock
dodano: 2013-08-31 18:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 34)

Niedawno swoją premierę miał najnowszy album Tech N9ne’a, „Something Else”, z zawartą na trackliście kompozycją iście historyczną – oto członkowie jednego z najbardziej utytułowanych i najsłynniejszych zespołów w historii rocka nagrali utwór z jednym z najbardziej szanowanych raperów Ameryki. Piszę tu oczywiście o utworze „Strange 2013”, hip-hopowym remake’u „Strange Days” legendarnych The Doors, stworzonym we współpracy Techa z Fredwreckiem oraz… samym zespołem: Johnem Densmore’em, Robbym Kriegerem oraz Rayem Manzarkiem. Kawałek ten jest też ważny z innego powodu – to ostatni utwór, jaki Manzarek zdążył nagrać przed śmiercią (20.05.2013).

Wysłuchawszy „Strange 2013” (znakomity sztos swoją drogą), wpadła mi do głowy pewna myśl: a może by tak skompilować mały ranking utworów, w których obok MC pojawiają się artyści rockowi? Przecież remake Techa to nie pierwsza okazja, kiedy w studiu spotkali się raperzy i rockmani/metalowcy z zamiarem stworzenia tracku/ów łączących „the best of both worlds”. Nieraz słyszeliśmy, że obok MC udzielają się wokaliści, albo że hiphopowy beat okraszony został gitarowymi riffami czy prawdziwą perkusją – ba, istnieją przecież całe zespoły bazujące na łączeniu hiphopowych produkcji z żywym instrumentarium – choćby The Roots. Swoją drogą, Rootsi nagrali ostatnio kolejny kollabo-album, prawda? Owszem, do tego z nie byle kim, bo z samym Elvisem Costello (premiera 17 września), kolejną muzyczną legendą!  

Widać więc, że kolaboracji rap-rock jest wiele… Są one na pewno zaskakujące i ciekawe, jednak czy wszystkie bez wyjątku są dobre? Nie, za nic w świecie. Istnieją kolaboracje RR fantastyczne, legendarne wręcz – a istnieją też takie, o których zapomnieć należy jak najszybciej, takie, które ewidentnie twórcom nie wyszły…

Chciałbym tedy zaprezentować w dwóch listach: top 10 najlepszych utworów powstałych ze współpracy raperów i rockmanów, oraz top 10 najgorszych tworów. Dziś więc – dziesiątka najlepszych. C’mon y’all, let’s rock this!

 

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2012-12-25 13:00 przez: Tomasz Modrzyński (komentarze: 2)

Szczerze mówiąc do końca nie wiem czym jest "Metal Hiphop", bo nawet Necro nie spamuje tym tak często na facebooku, jak resztą swoich dokonań. Z tego co zauważyłem jest to po prostu kompilacja utworów, które najbardziej zahaczają o klimaty gitarowe, stąd duża ilość "metalowych" gości.

Tagi:
video
dodano: 2012-11-14 12:00 przez: Tomasz Modrzyński (komentarze: 6)

9RSCQf35Iig

W niedawno udzielonym wywiadzie, Necro powiedział, że możemy oczekiwać jego klasycznego stylu. Myślę, że utwór zatytułowany "Howard Stern" jest właśnie kwintesencją tego, do czego przyzwyczaił nas The Sexorcist. Sprawdźcie najnowszy teledysk promujący "The Murder Murder Kill Kill EP".

kategorie: Hip-Hop/Rap, Wywiady
dodano: 2012-10-31 21:00 przez: Tomasz Modrzyński (komentarze: 14)

Myślę, że z tą postacią zetknął się każdy, kto choć trochę śledzi zagraniczną scenę. Ron Raphael Braunstein, szerzej znany jako Necro jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób, mieszających rap z horrorowymi smaczkami. Pamiętam, że klip do "I Need Drugs" zrobił na mnie piorunujące wrażenie, gdy pierwszy raz go oglądałem. To samo mogę powiedzieć o reszcie twórczości tego nowojorskiego rapera.

Jedni go kochają, drudzy nienawidzą, ale każdy przyznaje, że The Sexorcist ma w sobie coś, co sprawia że jego muzyka jest jedyna w swoim rodzaju. Nieważne do której grupy należysz, zachęcam do przeczytania wywiadu - naszej specjalnej niespodzianki na tegoroczne Halloween.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-07-23 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 8)
Dwóch weteranów nowojorskiego rapu zbiera się do wspólnego projektu, co oficjalnie na swoim Twitterze ogłosił Necro. Koleżka z death metalową przeszłością, autor najbardziej porąbanych horrocore'owych numerów do spółki z filarem Juice Crew? Kool G Rap do delikatnych chłopców też nie należy, co pozwala myśleć o tym projekcie z dużą ciekawością.