Madchild

Madchild

kategorie:
dodano: 2022-12-03 00:37 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Wspólna płyta Madchilda i Obnoxiousa.

Stream:

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2019-01-28 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Dobre wieści dla fanów surowego, bezkompromisowego rapu - kanadyjski raper Madchild wystąpi w Warszawie. Członek kolektywu Swollen Members odwiedzi Polskę już za 2 miesiące!

kategorie:
dodano: 2017-10-24 16:14 przez: Dawid Majcher (komentarze: 0)

Czasem nawet z ziomkiem nie jest łatwo się dogadać nagrywając album. Jaki więc może być efekt pracy dwóch raperów nienawidzących się nawzajem od dłuższego czasu? O dziwo, konflikt na linii Slaine-Termanology przerodził się w jeden z najciekawszych i najbardziej hardkorowych projektów tego roku. 

kategorie:
dodano: 2017-07-12 17:22 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Madchild zapowiadał album "The Darkest Hour" już singlem "Write It Down" z grudnia ubiegłego roku, następnie wciąż świeżym "BadChild", a teraz pojawił się kolejny teledysk promujący solowy materiał rapera. Mowa o utworze "Broken Record", do którego powstało czarno-białe wideo obrazujące rozterki Kanadyjczyka. Wydawnictwo wyprodukowane w pełni przez Evidence'a ukaże się na rynku 28 lipca nakładem Battle Axe Records.

Tagi:
video
dodano: 2017-07-12 16:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Madchild zapowiadał album "The Darkest Hour" już singlem "Write It Down" z grudnia ubiegłego roku, następnie wciąż świeżym "BadChild", a teraz pojawił się kolejny teledysk promujący solowy materiał rapera. Mowa o utworze "Broken Record", do którego powstało czarno-białe wideo obrazujące rozterki Kanadyjczyka. Wydawnictwo wyprodukowane w pełni przez Evidence'a ukaże się na rynku 28 lipca nakładem Battle Axe Records.

dodano: 2015-11-15 18:30 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Pod koniec lutego do Polski zawitał po raz pierwszy szanowany na całym świecie tercet trzech kanadyjskich toporników - Swollen Members... W Warszawie (a parę dni później w Gdańsku) panowie Madchild, Prevail i Rob the Viking rozgrzali scenę do czerwoności porcją konkretnych boombapowych sztosów z przebogatej dyskografii (w WWA Prevail popisał się także skillsami, jeśli chodzi o freestyle - dowód poniżej!). Nie mogliśmy przepuścić takiej okazji - i popkillerową ekipą zawitaliśmy na koncercie. Udało nam się namówić zespół na wywiad - w zamierzeniu krótki, w praktyce porozmawialiśmy grube pół godziny, co rusz zerkając na drzwi i słuchając ostrzeżeń, że "kończyć, bo klub zamykamy"...

kategorie: Hip-Hop/Rap, Profile
dodano: 2015-02-22 12:30 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 3)

Jest ich trzech. Szalony, od stóp do głów pokryty tatuażami, obdarzony charakterystycznym głosem Madchild, chłodny i precyzyjny Prevail, szara eminencja, rzucająca soczystymi podkładami jak z rękawa - Rob the Viking... Razem tworzą znany na cały świat, nieśmiertelny tercet Swollen Members. Już dziś panowie Topornicy odwiedzą nasz kraj - prześledźmy z tej okazji losy tej zasłużonej kanadyjskiej grupy.

dodano: 2014-08-09 15:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 1)

Najbardziej zaskakująca kooperacja roku? Nie wiem, jak dla Was, Czytelnicy, ale dla mnie - bez dwóch zdań. Oto na jednym kawałku słyszymy kilka różnych muzycznych światów: gitarowy wirtuoz Tom Morello, obok niego kenijski piosenkarz Eric Wainaina, trzech MC's - szalony Madchild ze Swollen Members , legendarny Kool Keith, brytyjski MC White Noize - i last but not least, jeden z moich ulubionych muzyków, geniusz prog rocka Steven Wilson (znany choćby z projektów Porcupine Tree czy Blackfield....) Cała ta wesoła ferajna mówi nam "Hello", na drugim singlu wydanym pod szyldem Revolution Harmony.

wydarzenie
dodano: 2014-05-23 11:25 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

W dzisiejszej odsłonie do line-upu Hip Hop Kempu 2014 dołączyła aż czwórka mocnych graczy! Wśród nich znalazł się istny hardcore'owiec, sceniczna bestia, członek Swollen Members – MADCHILD! Obok niego raper, który został zaproszony do wspólnego występu przez grupę Onyx. W Hradcu pojawi się SNAK THE RIPPER i na kempowej scenie zobaczymy go nie tylko jako specjalnego gościa Nowojorczyków! Polski akcent w dzisiejszej odsłonie to KĘKĘ – nasz przedstawiciel powróci na kempowe deski i pokaże na co go stać w solowym występie. Z kolei gospodarzy reprezentować będzie raper Marpo z ekipą Trouble Gang.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-01-29 12:00 przez: Tomasz Modrzyński (komentarze: 2)

Madchild - "Prefontaine" - Official Music Video

Członek Swollen Members niedługo ma wypuścić epkę pt. "Lawnmower Man", której daty premiery jeszcze nie znamy. Powyższy teledysk promuje to wydawnictwo. Warto wyjaśnić, że tytułowy Prefontaine był amerykańskim biegaczem olimpijskim, który zmarł tragicznie w wypadku samochodowym.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2011-10-02 14:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 1)


Tegoroczny album ekipy Swollen Members doczekał się kolejnego klipu. Tym razem zobrazowany został numer otwierający płytę. Wybór, na który kawałek padnie kolej jeśli chodzi o nakręcenie kolejnego klipu był bardzo dobry, bo "Do or Die" to jeden z lepszych momentów na całym "Dagger Mouth". W rozwinięciu newsa możecie przeczytać, co sami członkowie Swollen Members mieli do powiedzenia na temat tego teledysku.