Ikona

Ikona

video
dodano: 2021-02-14 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Kolejnym gościem Hirka Wrony był Tau, z którym odbyliśmy godzinną rozmowę, pełną tematów zarówno lżejszych, jak poważniejszych. Od genezy znajomości Hirka z Piotrkiem, poprzez pasję do koszykówki i kulisy współpracy z Sariusem czy Małachem na "Ikonie" - po kwestie poruszanej treści, mentorstwa czy fałszywego postrzegania. Tau opowiedział nam o poruszających wrażeniach z wizyty na onkologii, ale też o zaskakującym procesie tworzenia "Ikony".

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-20 15:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Szef Bozon Records w nietypowy sposób odsłania pełną tracklistę swojego nadchodzącego krążka, publikując 30-sekundowe wideo w serwisie Youtube. Podczas niego po kolei odsłaniane są wszystkie tytuły numerów z "Ikony".

Tagi:
video
dodano: 2020-12-02 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

"Kiedy płynie łza" to kolejny emocjonalny singiel Tau z płyty "Ikona", który, jak zapowiedział artysta, jest jego najmocniejszym od czasu "Listu motywacyjnego" z Paluchem. W numerze gościnnie udzielił się ZBUKU, a jego produkcją zajął się lxvw.xo. Klip do kawałka nakręciła ekipa 9Liter Filmy.

Tagi:
video
dodano: 2020-10-30 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 7)

Tau, ze względu na sytuację w kraju, zmienił plany wydawnicze i zamiast singla ze Z.B.U.K.U, otrzymaliśmy solowe "Quo Vadis", w którym przypomina, że podziały nigdy nie prowadzą do niczego dobrego oraz prosi obie strony konfliktu o zachowanie kultury języka i dialogu. Klip natomiast pokazuje Taua przed pomnikiem Młodego Powstańca oraz jako świadka jednego z protestów.

Tagi:
video
dodano: 2020-10-12 22:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Po solowym "Kodzie", z którym związana była intryga ze zmianą wizerunku Tau łączy siły z Małachem i zabiera nas w hip-hopową podróż. "Pora wracać" to sentymentalny track kipiący zajawką i przypominający to, co najpiękniejszego jest w całej kulturze hip-hopowej.

"Pora wrócić do tych zwrotek, które wbijały w fotel i sprawiały, że żyć się chce" - słyszymy w refrenie.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-10-11 12:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Wspominaliśmy Wam już, że zaskakujący wizerunek Tau na gali oraz widoczny na szyi tatuaż były jedynie kreacją mającą przygotować nas na klip "Kod" - teraz raper pokusił się o dłuższy komentarz.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-10-04 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Gdy po gali Popkillery 2020 pojawiły się wywiady z Tau zrealizowane przez nas i CGM uwagę słuchaczy skupiła jedna kwestia - zastanawiający tatuaż trójkąta z okiem widniejący na szyi rapera. Wywołał on sporą burzę dyskusji w komentarzach, a część fanów wytykała kieleckiemu artyście, że krytykował kiedyś tatuowanie, a teraz sam zdecydował się zrobić sobie dziarę.

Sytuacja wyjaśniła się w ostatnich dniach - o co chodziło?

Tagi:
video
dodano: 2020-09-28 21:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Niedawno Tau pojawił się na gali rozdania Popkillerów, gdzie zgarnął statuetkę za najlepsze wydanie roku a teraz zgodnie z zapowiedzią, którą rzucił ze sceny odbierając nagrodę - rusza z promocją kolejnego materiału. "Kod"' to pierwszy singiel promujący najnowszy album Tau pt. "Ikona". Za muzykę odpowiada... 14-letni syn Tau. Teledysk to dzieło 9LITER FILMY.

Tagi: