Gang Starr Foundation

Gang Starr Foundation

video dnia
dodano: 2016-10-25 20:43 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Polecamy najnowszy klip legendarnej nowojorsko-bostońskiej ekipy Gang Starr Foundation w składzie Afu-Ra, Big Shug i Jeru The Damaja. Klip kręcony był w Warszawie przy okazji koncertu ekipy w Stolicy a projekt doszedł do skutku dzięki naszym Szczecińskim znajomym z D-Sessions A1-Videos i Hiphopheadz.pl.

wydarzenie
dodano: 2016-03-09 15:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Organizatorzy marcowego koncertu Gang Starr Foundation w Warszawie ogłosili już 2 supporty. Przed Afu-Rą, Jeru The Damaja i Big Shugiem zagrają Hades oraz Antone z Play More Records. Bilety w tej chwili są dostępne z drugiej puli w cenie 35 złotych.

wydarzenie
dodano: 2016-03-09 14:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Juz 18 marca Gang Starr Foundation w ramach swojej światowej trasy odwiedzi Warszawę, z kolei dwa dni później zawita również do Poznania. Gwiazdy amerykańskiego rapu prosto ze wschodniego wybrzeża USA zagrają w Klubie 9stóp ACKiS. Gang Starr Foundation to projekt stworzony wokół Gang Starr - czyli legendarnego duetu Guru i DJa Premiera. Ponad dwadzieścia lat na scenie to kawał dobrego rapu i współpraca z mnóstwem ważnych dla całego hip-hopowego środowiska postaci. Na co możemy liczyć w Poznaniu podczas koncertu w 9stóp ACKiS? Na muzyczny powrót do korzeni i klasyki rapu w wykonaniu jednych z najlepszych raperów lat 80-tych i 90-tych. Big Shug, Afu-Ra i Jeru the Damaja stworzą niepowtarzalny klimat, który przypomni wam czasy starego, dobrego rapu.

wydarzenie
dodano: 2016-02-29 21:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

W stolicy szykuje się święto dla fanów hip hopu. Już 18.03 w klubie Iskra wystąpi trzech reprezentantów Gang Starr Foundation - Jeru the Damaja, Afu-Ra oraz BIG SHUG. Artyści są dobrze znani z kooperacji ze świętej pamięci Guru czy z amerykańskim królem beatów - Dj' em Premierem. Przed koncertem gwiazd wieczoru można spodziewać się kilku supportów, o których informacje będą udostępnione wkrótce.

dodano: 2015-10-18 21:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Kolejnym artystą którego udało nam się dorwać na rozmowę w Czechach jest Big Shug. Założyciel duetu Gang Starr wspólnie z GURU (zanim jeszcze GURU poznał DJ'a Premiera) oraz wieloletni członek Gang Starr Foundation, opowiedział nam m.in. o początkach Gang Starr, podzielił się ulubioną historią i wspomnieniem związanym ze Ś.P. GURU, wspomniał czasy, gdy jeździł na koncerty z młodym 2Paciem oraz The Notoriousem B.I.G., a także opisał swoją relację ze zmarłym w tym roku członkiem Boot Camp Clik, Seanem Pricem.

Co więcej, Shug wyjaśnił wagę klasycznego singla Gang Starr "The Militia" dla jego kariery, spojrzał wstecz na swój debiutancki album "Who's Hard" oraz zdradził plany na przyszłość - zarówno te związane z aktorstwem i filmami, jak i muzyczne - m.in. zawierające w pełni soulowy album oraz wspólny projekt pod szyldem Gang Starr Foundation.

wydarzenie
dodano: 2015-04-03 10:11 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

W dzisiejszej odsłonie artystów, którzy wystąpią podczas 14. edycji „Festiwalu z Atmosferą”, składamy hołd jedynemu i niepowtarzalnemu Guru – 9 lat po koncercie zaplanowanym w Hradcu, który się nie wydarzył i 5 lat po śmierci rapera. Przed Wami autor albumu uważanego za kwintesencję rapowych lat 90-tych – Jeru The Damaja, Bostończyk od zawsze związany z Guru i ekipą Gang Starr – Big Shug, oraz połowa kultowego duetu Group Home – Lil' Dap, czyli ekipa GANG STARR FOUNDATION!

recenzja
dodano: 2013-11-01 18:00 przez: Łukasz Własiukiewicz (komentarze: 3)

Jeden z najlepszych duetów MC/producent w historii rapu wydał 6 albumów, z czego „The Ownerz” był niestety ostatnim. Dwa lata później duet rozpada się, a w 2010 roku umiera Guru. Gang Starr przechodzi do historii. Z jednej strony szkoda, że już nigdy więcej nie będzie dane nam ich razem usłyszeć, z drugiej jednak strony udało im się to co udaje się nielicznym – nigdy nie stracili szacunku i nie wydali ani jednej słabej płyty. Gang Starr zszedł ze sceny niepokonany. I świadczy o tym właśnie ta płyta.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2011-06-29 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)
Bumpy Knuckles starszym słuchaczom rapu znany lepiej jako Freddie Foxxx nie jest postacią o której można mówić w kategoriach "powrotów". On zawsze był w grze, choć jego muzyka nie zawsze była odpowiednio eksponowana. Członek Gang Starr Foundation po tylu latach nie traci swoich największych rapowych zalet - wiarygodności, impetu, mocy przekazu prosto z ulicy nowojorskiego Long Island, która częściej pojawiała się w jego życiu niż w tekstach. Freddie to raper podobnej kategorii jak Blaq Poet czy O.C. - słuchając ich wiesz, że wykrzykiwane "real shit" nie jest pustą zbitką słów, które ładnie pasują do konceptu. Koleżka od 1989 roku serwuje klasyczny hip-hop i po czterdziestce nadal rzadko zmienia swoją prostolinijną wizję, która stała się jego marką.

Statik Selektah w tym roku przymierza się chyba do rekordu Guinessa w kategorii "najwięcej wyprodukowanych kawałków w 12 miesięcy". Ilość projektów, produkcji dla innych raperów, płyt robionych w dobę jest przytłaczająca. W moim przekonaniu dotąd odbijało się to na jakości materiału. Jak jest tym razem?