funk

funk

video
dodano: 2013-06-25 12:00 przez: Centrum Eudezet... (komentarze: 0)

MiędzySłowami feat. Funk - Na Scenie (prod. Eloz)

Centrum Eudezet Label w kolaboracji z UrbanCity prezentuje video do utworu "Na Scenie" z gościnnym udziałem Funk'a. Za produkcję oraz ostateczne brzmienie utworu odpowiada Eloz. Singiel pochodzi z najnowszego albumu łódzkiego zespołu p.t. "2", który w całości znajdziecie w rozwinięciu. Realizacją teledysku zajęła się ekipa My Home Productions. Videoklip powstał w całości na terenach WI MY w Łodzi.

kategorie: Funk, News, Premiery, Teledyski, Video
dodano: 2013-05-26 15:00 przez: Iron Media (komentarze: 1)

W ostatnich dniach miała miejsce premiera debiutanckiego albumu zespołu Big Fat Mama zatytułowanego „Music For Your GrandMa”. Album szczecińskiej formacji, która zdążyła już podbić publikę największych festiwali tak w Polsce, jak i poza jej granicami może okazać się interesującą pozycją dla wszystkich fanów hip-hopowych korzeni i funkowych rytmów.

Niekonwencjonalna muzyka Big Fat Mamy bezpośrednio czerpie z tych samych źródeł, które dały początek współczesnemu hip-hopowi. – Można doszukiwać się oryginalności w nowych trendach, ale tak naprawdę wszystkie mają swój rodowód w przeszłości – mówi Matys, basista i wokalista w Big Fat Mamie. – Funk to korzenie hip hopu. De La Soul, Snoop Dog, Digital Underground garściami/samplami czerpali od funkowego wujka Georga Clinton'a, Bootsy'ego, Sly'a Stone'a i Janusza Brązowego. Wszystko rozwija się, dzięki łączeniu sprawdzonych wzorców i utrwalaniu tych lepszych. Lepsze to te bardziej uduchowione – dodaje.

kategorie: Funk, Klasyka, News, Rock
dodano: 2011-08-14 15:00 przez: admin (komentarze: 0)
Od ostatniej płyty zawierającej nowe utwory Stone'a minęły trzy dekady, podczas których świat zmienił się nie do poznania.

16 sierpnia ma pojawić się płyta zawierająca remixy starych utwórów tego funkowego wyjadacza oraz nowe, wcześniej nie znane tracki. Płyta "I'm Back: Friends & Family" wydana zostanie w wytwórni Cleopatra. Przy jej tworzeniu działali muzycy z pierwszej listy: Jeff Beck czy Ray Manzarek z The Doors.

kategorie:
dodano: 2010-12-25 15:00 przez: Marcin Gontarz (komentarze: 3)
Jeśli jesteś bardziej konserwatywnym "bożonarodzeniowcem", chcesz posłuchać fajnych kolęd, ale nie jarają cię kościelne wykonania, nie lubisz kiedy w zestawieniu ze słowem "święta" używa się takich wyrazów jak "cash", "bitch" i "smoking weed" to na bank znajdziesz coś dla siebie wśród dziesiątki świątecznych numerów w klimacie soul, funk i r&b. Wesołych!