Soulful Christmas - ranking

dodano: 2010-12-25 15:00 przez: Marcin Gontarz (komentarze: 3)
Jeśli jesteś bardziej konserwatywnym "bożonarodzeniowcem", chcesz posłuchać fajnych kolęd, ale nie jarają cię kościelne wykonania, nie lubisz kiedy w zestawieniu ze słowem "święta" używa się takich wyrazów jak "cash", "bitch" i "smoking weed" to na bank znajdziesz coś dla siebie wśród dziesiątki świątecznych numerów w klimacie soul, funk i r&b. Wesołych!

10. Teddy Pendergrass - Joy to the World
Funkowo bujający numer z elementami gospel.


09. Bootsy Collins feat. Snoop Dogg - Happy Holidaze
FUNKY!


08. Nate Dogg - Be Thankful
Perełka z albumu "Christmas on Death Row", który wbrew temu co mogłoby się wydawać jest bardzo spokojną i ciepłą produkcją...


07. Ashanti - This Christmas
Cover kolędy z bardzo miłego dla ucha albumu "Ashanti's Christmas".


06. B2K - Rain and Snow
Nowoczesne męskie r&b z płyty "Santa Hooked Me Up".


05. Jackson 5 - Santa Claus Is Comin To Town
Cover klasycznej amerykańskiej kolędy z dużą dawką energii.


04. Irena Jarocka - Biały Pejzaż
Nasza polska gwiazda w mocno funkującym świątecznym utworze z longplaya "Wigilijne Życzenia"


03. Faith Evans - Soulful Christmas
Cover utworu Jamesa Browna. Świetne chórki i rapowana zwrotka dodają świeżości. Do posłuchania na albumie "Faithful Christmas".


02. Destiny's Child - A 'DC' Christmas Medley
Utwór z bożonarodzeniowego wydawnictwa Destinys Child - "8 Days of Christmas", które zawiera covery znanych kolęd w rhythm'n'bluesowych aranżacjach.


01. Alicia Keys - Little Drummer Girl
Popularna amerykańska kolęda zaaranżowaną przez Alicię Keys. "Jest to absolutnie PIERWSZA piosenka, którą kiedykolwiek nagrałam w celu wydania jej w jakiś sposób. Nawet nie pamiętam dokładnie kiedy to było. Może 1996?" - pisze artystka w notce pod utworem. Piosenka ukazała się na płycie "Jermaine Dupri Pres: 12 Soulful Nights Christmas".


miodan
No w końcu jakiś koleś, który trochę soul'u ogarnia. Nigdy się nie jarałem Faith Evans, Alicia Keys też tak jakoś średnio, ale całą resztę, poczynając od Teddy'ego i Jacksonów, mogę spropsować.
fan rapu
ja tam w te święta słuchałem właściwie tylko interpretacji kolęd Franka Sinatry, z lat 40 lub 50. Cudo, naprawdę piękna rzecz. Inną płytą, która mi się spodobała była świąteczna płyta Jaclsons 5. A te nowsze interpretacje się nie umywają, w taki okres po prostu TRZEBA słuchać jakichś starszych numerów, tylko one mogą zrobić nastrój.
wujokrzysio
jak dla mnie to świąteczne piosenki, czy to george michael, czy to rnb, czy rap, to w 99% i tak są pedalskie.. ale propsy, że zaczynacie pokazywać kolejne gatunki muzyki z okolic rapu!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>