Dwóch Warszawiaków

Dwóch Warszawiaków

video
dodano: 2013-03-01 12:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 3)

DWÓCH WARSZAWIAKÓW - "Pamiętasz"

Dwóch Warszawiaków to zespół, który w swojej ponad dziesięcioletniej działalności mocno ugruntował swoją pozycję na warszawskiej scenie undergroundowej a poprzez oryginalny styl i brzmienie zyskał duże grono słuchaczy. Po dłuższym okresie mniejszej aktywności artystycznej dziś Cyjan i Kolso przedstawiają klip do utworu, pt: „Pamiętasz”, pochodzącego z płyty „Nic na siłę”.

dodano: 2010-06-12 16:00 przez: Dawid Szynol (komentarze: 1)

Kolejnymi raperami, jakich poprosiliśmy o udzielenie odpowiedzi na pytania z cyklu "Parszywa 13" są Cyjan oraz Kolso, czyli po prostu Dwóch Warszawiaków.

Duet, który w kwietniu wydał czwartą płytę zatytułowaną "Nic Na Siłę", odpowiedział na nasze pytania odnośnie tych bardziej przyziemnych rzeczy, jak np. ulubiony trunek, kobiecy ideał czy klasyczne płyty. Zapraszamy do lektury!

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2010-04-22 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)
Rzadko kiedy nazwa ekipy i tytuł płyty tak dobrze pozwalają określić jej zawartość. Warszawski duet ukrywający się pod szyldem Dwóch Warszawiaków nie jest wprawdzie znany szerszej publiczności, ale na scenie obecny jest od dawna - ich kawałki można było znaleźć jeszcze na płytach dołączanych do Ś.P. Ślizgu.

Ostatnio wygrali za to przegląd warszawskiej sceny niezależnej Haiha-022 wyprzedzając m.in. Młodziaka, który w międzyczasie zdążył zaliczyć bardzo dobrze odebrany legal. Muzyka tworzona przez Cyjana i Kolso to stylowy miejski rap, przesycony oldschoolowym podejściem i warszawskim klimatem. Co znajdziemy na płycie "Nic na siłę"?