Dwóch Warszawiaków z cyklu "Parszywa 13"

dodano: 2010-06-12 16:00 przez: Dawid Szynol (komentarze: 1)

Kolejnymi raperami, jakich poprosiliśmy o udzielenie odpowiedzi na pytania z cyklu "Parszywa 13" są Cyjan oraz Kolso, czyli po prostu Dwóch Warszawiaków.

Duet, który w kwietniu wydał czwartą płytę zatytułowaną "Nic Na Siłę", odpowiedział na nasze pytania odnośnie tych bardziej przyziemnych rzeczy, jak np. ulubiony trunek, kobiecy ideał czy klasyczne płyty. Zapraszamy do lektury!

1. Czym zajmowałeś się przez ostatnie pół roku? Nad czym pracowałeś?
Dwóch Warszawiaków: Przez ostatnie może nie tyle pół roku, co cztery lata pracowaliśmy nad materiałem na naszą czwartą płytę pt: "Nic Na Siłę", którą wydaliśmy na początku kwietnia br.

2. Kiedy usłyszymy jakiś nowy materiał Twojego autorstwa? U kogo pojawisz się gościnnie?
Dwóch Warszawiaków: Nowego materiału można posłuchać od początku kwietnia br., kiedy wydaliśmy naszą najnowszą płytę. Na krążku znajduje się szesnaście utworów utrzymanych w stylistyce oldchoolowego rapu, połączonego ze specyficznym klimatem stołecznego miasta. Nad materiałem pracowaliśmy 4 lata, ale jesteśmy przekonani, że ten czas został dobrze przez nas wykorzystany i słuchacze dostali porządną dawką solidnego rapu. Na płycie można również usłyszeć: Igora z Mama Selita, Rastamańka z RaggaMoov'y, Tomasa, DJ'a DFC oraz wokalistkę Kasię Łuczyńską.
Kolso: Jeśli chodzi o inne projekty to przede wszystkim razem z Igorem (Mama Selita) kończymy materiał "Syropu" na nasz debiutancki krążek pt. "Sztajer Selekta", który ukaże się pod koniec czerwca br. Jest kilka innych projektów, w których zajmuję się produkcją, jednak o nich powiem jak materiał zostanie skończony, na razie trwają nad nimi prace.

3. Z jakim raperem/producentem z polskiej sceny chciałbyś nawiązać współpracę? Czyja płyta wywarła ostatnio na Tobie dobre wrażenie?
Dwóch Warszawiaków: Zdecydowanie jeśli mamy wybierać to artystą, którego bardzo cenimy i z którym chcielibyśmy wspólnie zrobić jakiś numer jest Vienio (Molesta Ewenement). Jeśli chodzi o płyty to sprawa jest bardziej skomplikowana, ponieważ dla nas kultowy jest przede wszystkim oldschoolowy rap, więc najnowsze produkcje nie bardzo nas kręcą. Jednak płytą, która nas ostatnio zainteresowała jest najnowsza płyta Q-Tip pt. "Reniassance".

4. Do jakiego utworu z całej swojej twórczości odnosisz się z największą sympatią oraz dlaczego akurat ten kawałek?
Dwóch Warszawiaków: Największy sentyment, jeśli tak można powiedzieć, mamy do kwakała "Na pamiątkę" z drugiej produkcji pt. "Nagrywając tę płytę". Jest to utwór, który od razu "zaskoczył" słuchaczom i aż do dzisiaj jest pamiętany i mile wspominany. 

5. Jak zareagowałbyś gdyby pewnego słonecznego poranka jakiś raper postanowił Cię zdissować?
Dwóch Warszawiaków: Ogólnie nie jesteśmy za takimi formami muzyki, jednak wszystko zależy od formy w jakiej bylibyśmy zaatakowani. Jeśli ktoś użyje konkretnych argumentów to zrozumiemy, że dla niektórych jest to forma rywalizacji, jednak jeśli takie działanie będzie potraktowane jako czysta zawiść i nienawiść to prawdopodobnie odpowiedzielibyśmy swoim kawałkiem. Mamy nadzieję, że nie będziemy musieli zmierzyć się z takim "wyzwaniem".

6. Jaka jest szansa na nawiązanie współpracy z Tobą na polu muzycznym przez nieznajomą Ci do tej pory osobę? Czy jeżeli ktoś napisze do Was wiadomość na MySpace - odpowiecie?
Dwóch Warszawiaków: Jesteśmy otwarci na współpracę, jednak musi ona odpowiadać obydwu stronom. Jeśli twórczość danej osoby będzie odpowiadała naszym klimatom to jest szansa na współpracę, jednak jeśli nasze drogi będą zupełnie różne to nie będziemy robić  nic na siłę. My tworzymy muzykę bo to nasza pasja i to jest podstawa do wszystkiego.

7. Co Cię najbardziej irytuje w polskim HipHopie?
Dwóch Warszawiaków: Niestety polski Hip Hop kojarzy nam się z brakiem pieniędzy i powtarzalnością tematów w tym samym wykonaniu. Brak mu zdecydowanie finezji i polotu oraz szukania nowych rzeczy.

8. Wymień trzy płyty, które uważasz za arcydzieła w swoim gatunku, a które być może nie są znane szerszej publiczności. Co w nich jest takiego urzekającego?
Dwóch Warszawiaków: Jest sporo dobrych płyt jeśli chodzi o korzenie rapu. Nie wiemy, które są znane szerszemu gronu słuchaczy ale dla nas klasykami zdecydowanie są płyty: A Tribe Called Quest "Midnight Maruders", Gang Starr "Moment of Truth", Dr Dre "The Chronic". Wszystkie krążki charakteryzują się świetnymi podkładami muzycznymi, niepowtarzalnym klimatem oraz nieśmiertelnym oldschoolowym brzmieniem.

9. W jaki sposób zaopatrujesz się w muzykę? Stoisz w kolejce w Empiku, zamawiasz płyty w formie preorderu, kradniesz albumy z RapidShopa czy może płacisz za legalne mptrójki?
Dwóch Warszawiaków: W dzisiejszych czasach jest wiele źródeł aby zdobyć fajną muzykę. My przede wszystkim słuchamy muzyki z YouTube, często zdarza się, że wymieniamy się płytami ze znajomymi a czasami wpadnie jakiś oryginał jako prezent urodzinowy :)

10. Jesteś bardziej typem domatorem czy nałogowego alkoholika? Czy byłeś kiedyś na imprezie, którą wspominasz radośnie do tej pory? Co takiego niecodziennego się na niej wydarzyło?
Dwóch Warszawiaków: Podałeś dwie skrajności, a można nie być ani domatorem ani alkoholikiem. Lubimy imprezy i nigdy od nich nie stroniliśmy, dlatego takich śmiesznych sytuacji jest w naszym życiu sporo. Najzabawniejsza (choć z perspektywy czasu zdecydowanie bardzo lekkomyślna) jest sytuacja, gdy podczas jednego z wyjazdów schodziliśmy po prześcieradłach przez balkon z czwartego piętra na drugie. A wszystko przez to, że opiekunowie wycieczki nie pozwolili nam wieczorem spotkać się z dziewczynami. Jak widać znaleźliśmy sposób aby wybrnąć z tej sytuacji :)
 
11. W jaki sposób relaksujesz się po pracy? Jaka forma spędzania wolnego czasu daje Ci największą przyjemność?
Dwóch Warszawiaków: Obaj bardzo lubimy sport i aktywny sposób spędzania czasu jest tym co pomaga odpocząć od codzienności a przynajmniej zmęczyć się inaczej :).
Kolso: Oprócz sportu moim żywiołem jest muzyka, więc stworzenie nowego beatu zdecydowanie wywołuje uśmiech na mojej twarzy i sporo satysfakcji.
Cyjan: W wolnych chwilach lubię wziąć dobrą książkę na temat II wojny światowej.

12. Twój ulubiony cytat/życiowa mądrość? Twój ideał kobiety? Twój ulubiony trunek?
Kolso: Ulubiony trunek? Piwo pszeniczne. Ideał kobiety? Piękna i mądra (jeśli taka istnieje :). Mądrość: "gdzie zaczyna się hajs, tam kończy się sztuka".
Cyjan: Drink na bazie żołądkowej gorzkiej de luxe. Ideał kobiety - Ania Mucha. Mądrość: "gdzie drwa rąbią tam wióry lecą".

13. Parę spraw, o których warto powiedzieć a o które nie zapytaliśmy:
Dwóch Warszawiaków: Przede wszystkim chcielibyśmy zaprosić wszystkich na nasz koncert, który odbędzie się 25 czerwca w Dobrej Karmie. Będzie to występ promujący naszą najnowszą produkcję "Nic na siłę" i mamy nadzieję świetna impreza w klimacie rapu i dirty funk, ponieważ na scenie wystąpi również Mama Selita.
Oksy
"My przede wszystkim słuchamy muzyki z YouTube, często zdarza się, że wymieniamy się płytami ze znajomymi a czasami wpadnie jakiś oryginał jako prezent urodzinowy :)" NIGGA PLEASE

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>