CPO Boss Hogg

CPO Boss Hogg

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-01-13 21:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 5)

Dotarła do nas smutna informacja z Kalifornii. CPO Boss Hogg, raper związany kiedyś z Death Row Records nie żyje. Przyczyn śmierci nie podano do publicznej wiadomości, jednak w mediach społecznościowych raper mówił o swoich problemach ze zdrowiem. W 2010 roku przeszedł atak serca.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-10-21 13:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

CPO Boss Hogg to pochodzący z Compton weteran mikrofonu, który swoją przygodę z rapem zaczynał od płyt N.W.A., potem związał się kontraktem z Death Row Records pojawiając na kultowe pozycje z katalogu wytwórni jak "Above The Rim", "Murder Was The Case" i "All Eyez On Me", by potem trafić na albumy spod szyldu Dogg House Records (m.in. debiut Tha Eastsidaz) a następnie zniknąć z radaru słuchaczy na kolejne 10 lat - nie licząc sporadycznych występów tu i tam.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-06-06 13:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)


Mało kto z was pewnie zdaje sobie sprawę z tego, że zanim Lil' Bow Wow objawił się światu singlem "Bow Wow (That's My Name)", został jako 6-latek zapisany do legendarnej wytwórni Death Row Records. Oprócz udziału w teledysku "Gin And Juice" oraz występów na "Doggystyle", Bow Wow nagrał tam też trochę solowych numerów.

Jeden z nich - "After 3", prezentuję wam dzisiaj. Jest to kolejny, po "Poor Young Dave" i "Foo Nay Mic" leftover z klasycznego sountracku do "Murder Was The Case", który znalazł się na wydanej ostatnio przez Death Row składance "20 To Life: Volume 1". Gościnnie Kurupt Tha Kingpin, CPO Boss Hogg oraz niezawodna Jewell w refrenie - produkcja Dat Nigga Daz.
W rozwinięciu możecie zaś sprawdzić, jak 6-letni Bow Wow radził sobie na wolno, fristajlując w programie Arsenio Hall Show. Polecam!