CPO Boss Hogg R.I.P. - były członek Death Row Records nie żyje

Dotarła do nas smutna informacja z Kalifornii. CPO Boss Hogg, raper związany kiedyś z Death Row Records nie żyje. Przyczyn śmierci nie podano do publicznej wiadomości, jednak w mediach społecznościowych raper mówił o swoich problemach ze zdrowiem. W 2010 roku przeszedł atak serca.

CPO Boss Hogg był protegowanym MC Rena. Członek N.W.A. wprowadził skład Hogga Capital Punishment Organization [C.P.O. - przyp. red.] do Capitol Records, by ten wydał swój album "To Hell And Black" w 1990 roku. Jego członkami, obok Bossa, byli DJ Train, The Chip i Young D. W 1991 Hogg zaliczył gościnny udział w "Findum, Fuckum And Flee" N.W.A., który to kawałek znalazł się na drugim albumie grupy. W połowie lat 90. opuścił Capitol i podpisał kontrakt z Death Row Records. Wtedy pojawił się na ścieżkach dźwiękowych do takich klasyków jak "Above The Rim" i "Murder Was The Case", ale bardziej rozpoznawalny stał się dzięki gościnnemu udziałowi w "Picture Me Rollin'" z "All Eyez On Me", klasycznego podwójnego albumu 2Paca, a zarazem jego debiutu dla wytwórni Suge'a Knighta.

W 1995, kiedy zauważył, że zainteresowanie labelu jego osobą spada, 2Pac uratował jego karierę. W 2013 opowiedział serwisowi HipHopDX o tym, że Shakur odezwał się do niego, kiedy ten przyjął pracę recepcjonisty w jednym ze szpitali, by móc w ogóle zarabiać na życie. "Byłem w depresji, bo wiedziałem, że będę olany. Siedziałem i myślałem sobie, że jestem członkiem Death Row, największego labelu hip-hopowego i nic się ze mną nie dzieje. Nie nagrywam klipów. Chciałem pogadać z kimś, kimkolwiek, kto robił coś, tak żebym poczuł, że nawet jeśli ja nic nie robię, to mogę pogadać z kimś, kto cokolwiek robi. Zadzwoniłem do studia i Travis, pracownik Death Row, odebrał telefon. Zapytał 'Co tam CPO?' Spytałem: 'Kto jest dzisiaj?' On odpowiedział: 'Pac'. Ja mówię: 'Pac? Tupac?'" - powiedział Hogg. Tak dowiedział się, że Tupac Shakur został członkiem wytwórni.

"[Travis - przyp. red.] wstrzymał rozmowę i kiedy włączyli telefon słyszę, że to głos Paca. Mówię: 'Co tam, Pac?' On się pyta: 'Co tam? Kto mówi?' Mówię: 'CPO'. Mam wizję, by zrobić wspólny numer'. On mówi: 'Zanim nagram z tobą, nagraj ze mną'. Mówię: 'Świetnie, musimy to kiedyś zrobić.' On odpowiada: "Ziom, jestem tu teraz.' Mówię: 'Okej' i się rozłączyłem. Potem pojechałem z ziomkami do studia." Wizyta tam zaowocowała stworzeniem wspomnianego już "Picture Me Rollin'", w którym obok Paca wystąpili CPO, Big Syke i Danny Boy, a bit zapewnił Johnny J. Za udział w kawałku Hogg dostał 37 tysięcy dolarów, a stało się to ponad trzy lata po śmierci Shakura. "Pac zrobił dla mnie więcej niż ktokolwiek inny" - powiedział Boss.

Po opuszczeniu Death Row CPO Boss Hogg pojawił się na płytach Warrena G, The Eastsidaz, oraz na ścieżkach dźwiękowych projektów Snoop Dogga. Przez ostatnią dekadę współpracował  Tha Chillem, członkiem legendarnego składu Compton's Most Wanted. W zeszłym roku nowi szefowie Death Row wspominali, że muzyka Boss Hogga nagrana dla labelu może ujrzeć niedługo światło dzienne.

2Pac - Picture Me Rollin'

Findum, Fuckum And Flee

C.P.O. feat. MC Ren - Ballad Of A Menace

CPO - Just So U Know

THE MAKING OF 2PAC'S "PICTURE ME ROLLIN" WITH C.P.O BOSS HOGG

Tagi: 

Peja pyszne pl.
Szkoda chłopa. Ale rzeczywiście nie był znanym MC.
West Coast
Nieodżałowana Strata dla Compton i dla West Coast'u, odeszła legenda rapu z Compton mam całą dyskografię C.P.O. Boss Hogga na ostatniej Ep'ce Slippin In The West z 2013 r. skończywszy miał wydać w 2019 album I,Boss i chyba nic z tego nie wyszło bo żadnej informacji nie znalazłem miał być wydany może kiedyś wyjdzie jego ostatni album. Rest In Peace C.P.O. Boss Hogg.
Patryk
Co się dzieje, że ostatnio tak dużo wybitnych ludzi odchodzi i młodych sportowców?!
Mobb Deep
Zawsze odchodzili, tylko w latach 90 nie było na taką skalę internetu, i informacje tak, nie docierały do nas. Wystarczy wyszukać w necie ilu znanych osobistości odeszło w latach 80,90.
Old Boyz
Chciałbym tutaj nadpisać że w tym miesiącu odszedł Jessie D (Force MD's) R.I.P.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>