Big Up Crew

Big Up Crew

kategorie:
dodano: 2018-02-28 19:03 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Pokój dla prawdziwych składów w Słubicach" nawijał Smarki w 2005 roku, a mimo upływu czasu tamtejsze podziemie wciąż trzyma się dobrze. Znany m.in. właśnie z "Najebawszy" członek Big Up Crew Emrat zaatakuje w przyszłym miesiącu pierwszym solowym materiałem od 8 lat!

4 lata mijają od "Detoxu", ostatniego krążka spod szyldu Big Up, a już 8 od "Życia rapera" duetu Emrat/Expe. Teraz Emrat znów łączy siły z Expe, a do tego z Hugizem i razem z tą dwójką działającą pod szyldem Dynamic Breath wraca z nowym materiałem.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2018-02-02 17:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Powróćmy jeszcze wydawniczo do końcówki 2017 roku. Z rapem Kordaza, twórcą recenzowanej płyty, miałem już do czynienia za sprawą przepełnionego niewymuszonym luzem i letnim klimatem materiału jego (chyba już byłej?) macierzystej formacji Big Up Crew. Serio, tamten materiał był konkretnie bujającą bombą, która jak w większości przypadków krążków napisanych i nagranych bez wsparcia znaczącego majorsa - przepadła bez echa i tylko wytrawni poszukiwacze stylu w podziemnej rap grze docenili tego typu produkcje i pamietają o nich. Chciałbym, by podobny los nie spotkał "O.P.P.S. Mixtape", czyli solowego i wypuszczonego własnym sumptem wydawniczego strzału reprezentanta Słubic, albowiem z przyjemnością doń wracam, bo jest to po prostu dobrze przewinięta płyta na bujających podkładach.

dodano: 2017-12-05 19:40 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

W sieci pojawił się pełny odsłuch „O.P.P.S. Mixtape” - pierwszego solowego materiału Kordaza. Płyta wyprodukowana przez z Dj Pete’a ze Smagalaz oraz duet producencki Dynamic Breath (Expe oraz Tomasz „Hugiz” Moskalski) to eklektyczny materiał łączący w sobie wszystkie najlepsze elementy muzyki rap od lat 90 do czasów współczesnych. Gościnnie na albumie udzielili się: Mops, Kuba Knap, Kedyf, Dj Black Belt Greg, Dj Qmak, Kieru oraz Snake. Limitowane wydanie płyty można kupić wysyłając email na kordaz@wp.pl. W załączniku znajdziecie odsłuch materiału i tracklistę.

video
dodano: 2017-11-28 15:30 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Kordaz prezentuje kolejne video promujące jego „O.P.P.S. Mixtape”. „Jestem” to klasyczny braggowy banger, który wyprodukował, podobnie jak cuty w refrenie, niezawodny Dj Pete. Jest to już 6 i zarazem ostatni numer promujący wydawnictwo rapera. Płytę można zamawiać wysyłając email na kordaz@wp.pl Osoby, które opłaciły zamówienia otrzymają płyty w tym tygodniu. Pełny odsłuch albumu będzie dostępny 5 grudnia. Klip wraz z tracklistą znajdziecie w rozwinięciu.

dodano: 2017-11-20 16:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Kordaz nie zwalnia tempa i publikuje koleny utwór promujący jego nadchodzący mixtape "O.P.P.S.". "Giety, giety, giety" nieco odbiegają klimatem od poprzednich numerów i będący zarazem luźnym followupem do Malika Montany. Tak właśnie było... krótko kwituje Kordaz mówiąc o tym utworze. Bit wyprodukował duet producenki Dynamic Breath. Dotychczas światło dzienne ujrzały utwory "Stratosfera", "Skrzyżowania" z gościnnym udziałem Mopsa, "Jeszcze raz" z Kedyfem i Kubą Knapem oraz klip do "Najlepszy czas" z Kierem. Krążek można cały czas zamawiać pisząc maila na adres kordaz@wp.pl. Odsłuch w rozwinięciu.

video
dodano: 2017-11-14 19:16 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

W sieci pojawił się pierwszy teledysk promujący solową płytę Kordaza – „O.P.P.S. Mixtape”. Jest to sentymentalny utwór, w którym gościnnie udzielił się Kieru ze Stoprocent, a za produkcję odpowiada Dj Pete. „Najlepszy czas” to już czwarty premierowy kawałek, który Kordaz zaprezentował nam w ciągu ostatnich tygodni. Premiera „O.P.P.S. Mixtape” planowana jest na początek grudnia, można już zamawiać fizyczna limitowaną wersję albumu wysyłając maila na adres kordaz@wp.pl Cena płyty wynosi 20PLN + 5PLN przesyłka. Klip zaś znajdziecie w rozwinięciu.

dodano: 2017-09-28 15:13 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

W sieci pojawił się drugi numer promujący nadchodzący materiał Kordaza. Tym razem otrzymaliśmy numer "Skrzyżowania", ponownie wyprodukowany przez DJ Pete'a, zaś gościnnie udzielił się Mops. Odsłuch znajdziecie w rozwinięciu.

dodano: 2017-09-25 16:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Kordaz, reprezentant ekipy Big Up Crew, przygotowuje się do wypuszczenia solowego materiału "O.P.P.S". Cyklicznie dostawać będziemy numery zwiastujące album. W sieci pojawił się pierwszy z nich - "Stratosfera", wyprodukowana przez DJ Pete'a. Możecie odsłuchać go w rozwinięciu.

dodano: 2015-04-07 19:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Witajcie w Innej Stronie - cyklu, który pozwoli wam poznać artystów hip-hopowych nie tylko na polu muzycznym, ale także nieco bardziej prywatnym i da wam możliwość, by usłyszeć odpowiedzi na pytania, których nie spotkacie w normalnych wywiadach. Dlaczego? Ponieważ nawet rzeczy tak banalne jak ulubiony film czy wymarzone do odwiedzenia miasto mogą przekładać się bezpośrednio na to, co słyszymy na albumach. Mogą pozwolić też poznać wam ulubionych raperów trochę lepiej. Co w końcu jest dla artysty większą inspiracją, niż życie samo w sobie?

W 53 odcinku wyruszamy nad zachodnią granicę naszego kraju, a mianowicie do Słubic, skąd pochodzi skład Big Up Crew i jego reprezentant - Kordaz.

dodano: 2015-02-03 16:30 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

Bang! Pora rozstrzygnąć konkurs na najlepszy remix utworu "Detox". Jak informuje słubicka ekipa Big Up Crew - autorami dwóch najlepszych remixów zostali Johny Beats oraz Hugiz! Dziękujemy wszystkim na udział! Gratulujemy zwycięzcą! BIG UP! A z nowymi wersjami "Detoxu" zapoznacie się w rozwinięciu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2015-01-11 12:30 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Zapraszamy wszystkich producentów do wzięcia udziału w konkursie na remix utworu "Detox" Big Up Crew. W utworze tym oprócz Emrata, Kordaza, Woy-tiego i Grubego Tony'ego udzielają się VNM, Mops Bebsky i Dj Pete. Zasady są następujące: accapele utworu pobieremy stąd. Po skomponowaniu remixu, wysyłamy go w jakości 256 kbps na adres kordaz@wp.pl . Na zgłoszenia czekamy do 31 stycznia. Dnia 1 lutego ogłoszone zostaną wyniki.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-12-19 17:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Kordaz feat. Abel - Wymówki (prod. Brat Jordah)

Zapraszamy do przesłuchania kolejnego singla Kordaza z ekipy Big Up Crew, z gościnnym udziałem Abla ze Smagalaz.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-12-15 17:30 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

Już parę miesięcy minęło od premiery "Detoxu" autorstwa słubickiego Big Up Crew, ale za każdym razem coś przyciągało mnie do tego wydawnictwa. W tym konkretnym przypadku "coś" to był zarówno klimat płyty, charakteryzujący się letnim bujającym vibe'em, dobrymi zwrotkami Emrata, Kordaza, Grubego Tony'ego, Deniego Wiecznego Dzieciaka jak i bity, które w znamienitej większości wyszły spod palców Expe, choć znalazły się też inne produkcje od czołowych polskich beatmakerów.

Mimo, że w wielu miejscach Polski spadł pierwszy śnieg, poranki zaczęły witać przechodniów uprzykrzającym życie mrozem, warto wrzucić na słuchawki "Detox", który pozwoli choć na chwilę wrócić do tych lepszych, cieplejszych dni.

Tagi:
dodano: 2014-07-06 13:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Zapraszamy do odsłuchu płyty "DETOX" ekipy Big Up Crew. Na płycie można usłyszeć takich gości jak VNM, Mops Bebsky, Basia Em, DJ Black Belt Greg, Dj Te, Dj Qmak, Dj Prox, Dj Danek, Dj Krug oraz Dj Pete. Za bity odpowiada w większości Expe, poza nim muzykę wyprodukowali: SoDrumatic, Stona, Bob Air oraz Mowglee. Płyta wydana w dwuskrzydełkowym digipacku, tłoczona oraz w folii. Album ukazał się nakładem Comeout Label i można go zamówić na stronie internetowej tego labelu.

kategorie:
dodano: 2014-06-22 17:48 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Kto pamięta Big Up Crew? Formacja dowodzona przez Emrata narobiła swego czasu sporo zamieszania w podziemiu a teraz powraca z nowym materiałem.

Tagi:

Strony