71

71

dodano: 2012-12-04 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 8)

2012 to rok w którym "Zmysłów 5" Tymona obchodzi dziesiąte urodziny. Jeden z najwazniejszych albumów w historii wrocławskiego rapu był zarazem dla polskiej sceny drogowskazem, że rap można robić zupełnie po swojemu i nie próbować wpisywać się w żaden trend, a raczej samemu dążyć do ich tworzenia. Magiera w kapitalnej formie, Blend Records w latach największego rozkwitu i on... Tymon w mojej opinii jest na przestrzeni dziejów polskiego rapu postacią wyjątkową. Z jednej strony mocno zaangażowany w tworzenie sceny, działający dziennikarsko m.in. dla legendarnego "Klanu", z drugiej jakby kompletnie od niej oderwany, działający w swoim kierunku i w swoim stylu. Co ciekawe "Oto Ja" wciąż jest dosyć popularne i w rapowych kręgach dobrze kojarzone, ale świat jakby zapomniał o numerze "Głęboko W Żyłach".

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2011-11-12 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)
Ciężko mi wyobrazić sobie polski underground bez Jota. Gość, który nagrał w życiu setki zwrotek, a wciąż ma się wrażenie, że z każdą płytą przynosi coś nowego, nawet jeżeli pozornie wcale tak nie jest... Odwieczny reprezentant 71 to jeden z niewielu polskich raperów, których się bardziej czuje niż tylko słucha.

Świetne flow, które poznajesz po pierwszej przejechanej linijce plus jak się okazuje ciągle rosnący potencjał do robienia bitów! Nowa epka pana Jot O Te to osiem wyprodukowanych przez niego samego numerów, które ponownie potwierdzają to co napisałem w pierwszym zdaniu tej recenzji.

Tagi: