Tymon "Głęboko W Żyłach" (Diggin' In The Videos #246)

2012 to rok w którym "Zmysłów 5" Tymona obchodzi dziesiąte urodziny. Jeden z najwazniejszych albumów w historii wrocławskiego rapu był zarazem dla polskiej sceny drogowskazem, że rap można robić zupełnie po swojemu i nie próbować wpisywać się w żaden trend, a raczej samemu dążyć do ich tworzenia. Magiera w kapitalnej formie, Blend Records w latach największego rozkwitu i on... Tymon w mojej opinii jest na przestrzeni dziejów polskiego rapu postacią wyjątkową. Z jednej strony mocno zaangażowany w tworzenie sceny, działający dziennikarsko m.in. dla legendarnego "Klanu", z drugiej jakby kompletnie od niej oderwany, działający w swoim kierunku i w swoim stylu. Co ciekawe "Oto Ja" wciąż jest dosyć popularne i w rapowych kręgach dobrze kojarzone, ale świat jakby zapomniał o numerze "Głęboko W Żyłach".

Kiedy zobaczyłem liczbę odsłon tego teledysku (dodanego zresztą ponad trzy lata temu) nie mogłem w to uwierzyć. Szczerze mówiąc nie wiem nawet czy to oficjalny teledysk promujący "Zmysłów 5" czy czyjść montaż, ale z całą pewnością można powiedzieć, że robota została zrobiona kapitalnie. Jazzujący, subtelny muzyczny majstersztyk filaru White House'u w połączeniu z wyjątkową gadką Tymona tworzą coś magicznego, a te retro-ujęcia miejskie podkreślają to w sposób niemal optymalny. W tych słowach kładzionych na bit drzemie siła. Piękny moment polskiego hip-hopu.

 

Tagi: 

ked07
Szacunek dla Tymona, chłopak robi w życiu to co lubi i robi to dobrze, wcześniej rap, teraz jako redaktor. Więcej takich ludzi!
ej
zero flow kto to jest
BRAGGA
Tymon od zawsze na zawsze na propsie! Tylko rzucili by jakiś dodatkowy nakład Zmysłów 5, bo na allegro zdziercy każą sobie za nią płacić stówę i więcej...
tttttttt
Tymon gdzie jest Click! ? :p
QWERT731
mialem ten klip z papierowego wydania magazynu hip-hop kurwa to juz tyle lat. Dla remix jest wlasnie lepszy niz oryginał, zmysłow 5 na prospie na zawsze.
Jarajaraj
Mistrzostwo świata i faktycznie tymon by coś dotłoczył bo sam chce kupić płytke ale na allegro ceny 150+
QWERT731
@Jarajaraj to obczaj motyw ze ja ta plytke kupilem rok temu w muzycznym u mnie na ośce, w folii nówkę sztukę za 30 dyszki i zaraz opierdolilem na allegro za 2 stówki

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>