Ten Typ Mes o najgorszym roku w życiu i problemach z Alkopoligamią

Ten Typ Mes opublikował wczoraj bardzo gorzki wpis, którym 2 dni po swoich 41 urodzinach podsumowuje miniony rok, nazywając go najgorszym w życiu. Mówi też o tym, że wciąż nie doczekał się aneksu do umowy, dającego mu zarabiać ze swoich płyt.

"Piotr 41 L. (OL). Dziękuję Wam za życzenia urodzinowe z przedwczoraj! Dopiero teraz do Was piszę, drodzy słuchacze i czytelnicy, bo depresja dojechała mnie hard. To był najgorszy rok mojego życia, top 1 czempion zła. Straciłem firmę i związek w jakieś 8 miesięcy, paru przyjaciół też „poznałem w biedzie” od niegodnej strony. To naprawdę classy, że kiedy miałem zwyżkę byliście tuż obok, a teraz bez lornetki nie dojrzę nawet waszych cieni. Spytacie o wytwórnię? wituś michalak ciągle zagarnia zyski z mojej muzyki i tak kluczy od roku, żeby nie podpisać aneksu, który zarabiającym uczyniłby autora wielopłytowej dyskografii - mnie. Niezłe combo, co? Jak ktoś źle mi życzył to 2023 musiał być dlań słodziutki. No ale. Jest obok mnie zdrowy, mądry i piękny synek. Klasycznie, potwierdzam: uśmiech bombelka motywuje, by się nie poddawać. Pół biedy, że się nie ożeniłem haha jeszcze by tego brakowało! Cóż. Nowa muzyka w procesie. 2024 pliz „nie bądź k**wą”. Stay stuńczykowani" - napisał Mes na swoim profilu. Gdy do wpisu odniesie się Witek Michalak lub Alkopoligamia.com niezwłocznie Was o tym poinformujemy.

Przypomnijmy, że pod koniec 2022 roku Mes poinformował o konflikcie z Alkopoligamią, a po kilku wzajemnych odpowiedziach dowiedzieliśmy się o zażegnaniu sporu ze wspólnego oświadczenia. Według tego co pisze Mes, sprawa nie została jednak wciąż zamknięta.

Wcześniejsze wydarzenia (chronologicznie):

Ten Typ Mes poza Alkopoligamią - mocny singiel "Ten Typ '22"

Mes z mocnymi zarzutami do Alkopoligamia.com - jest odpowiedź

Ten Typ Mes odpowiada na oświadczenie Alkopoligamii

Mes, Stasiak i Witek Michalak kończą spór w Alkopoligamii

ZygiRozalski
Wiesz co Piotrek, jesteś cięzkim bucem, typem z ktorym cięzko wytrzymac 5 minut. A co dopiero życ..... masz tak przejebanie wyjebane ego wyimaginowanego pseudointelektualisty ze to jest loooo jak red mordo. Czujesz sie lepszym od innych no generalnie jestes ciezkim pacjentem w chuj. Wiec przestan sie zalic bo ludzie maja wieksze problemy i oswiadczen w neta nie puszczają. Masz u mnie szacunek za Flexxip bo jeszcze wtedy byles w miare normalnym gosciem......wlasnie byles.
ODB RIP
Zgadzam się. Dodam tylko, że jego intelektualizm został wyjaśniony przy okazji jego parcia do wojny i nawoływania do likwidacji innego państwa jak za czasów trzeciej rzeszy
Ajkj
Dokładnie. Jako fan muzyki Mesa nie da się tego niezauważyć. Swoją drogą ciekawe czy nie ma autorefleksji ze skoro wszyscy go niby zostawiają to może jednak jego wina?
Up
Jak to się stało, że współzałożyciel wytwórni Alkopoligamia i twórca swoich własnych płyt, ma problem z zarabianiem z nich oraz byciem właścicielem Alkopo? Ktoś coś?
EricBadu
Słowo klucz współzałożyciel. Trzy osoby doszły do porozumienia i podpisały umowe założycielską wytwórni. Jeden dostarczył muzykę, drugi dorzucił ogarnianie tego w kwestiach prawno-promocyjnych, trzeci wniósł tylko tuszę. Zyski z finalnego produktu zostały podzielone na trzy części. Także zapewne z tego co można wyczytać z oświadczeń, każdy dostał działkę i Mes zapewne (czy słusznie czy nie) mówi ogólnikowo o zgarnianiu pieniędzy przez Michalaka, a jedynie dostaje on swoją część wynikającą z umowy (czy dobrze się zachował, to niech ocenić sobie każdy sam. A wracając do umowy założycielskiej, pewnie jest tak skonstruowana, że wszystkie decyzje podejmowane sa większością głosów i dalej obowiązuje. Czy to naiwność Mesa, nieuczciwość kompanów, moze wszystko po trochu. A umow podobnych przecież pełno, np. Peja z na legalu dalej nie widzi tantiemow, tylko wszystko wpada do Delisia.
Klaun Szyderca
Tym bardzie nie rozumiem tego całego układu. Ktoś tutaj nam nie mówi całej prawdy. Dlaczego Mes postanowił zostać cichym wspólnikiem, a nie oficjalnym? Nie chciał formalnie pieniędzy zarabiać? Może się przed kimś (albo jakąś instytucją) ukrywał? Sam wydał pierwszego Flexxipa u Delisia w T1, dobrze wiedział również od pozostałych kumpli (Grammatik, Pezet itp.) jak to wygląda i że nic nie możesz zrobić. Pierwsze 2cztery7 też wyszło "u obcego" (Embargo Nagrania) i co, nagle zdziwiony 20 lat później, że wytwórnia ma prawa do jego muzyki bo sam tak postanowił? Czy on jest aby na pewno poważny?
Jol
Mes nie był współzałożycielem alkopoligami, ponieważ ufał Witkowi i Stasiakowi. Nazywał się współzałożycielem, ale w rzeczywistości był tylko twarzą projektu. Dokładnie rzecz ujmując: Mes był zatrudniony u Witka i Stasiaka, bo miał tak duże zaufanie do chłopaków i nie chciał zajmować się formalnościami związanymi z prowadzeniem firmy. Od dłuższego czasu są w konflikcie a Mes został wyjebany i nie ma żadnych zysków ze swojej twórczości.
Up
Dziękuję panowie za wyjaśnienie.
mordo weź
Wydajesz płyte w wytwórni. Wytwórnia ma prawo do twojej muzyki. Tak jest na całym świecie w każdym gatunku muzyki. Jak tego nie wiesz to obstawiam że masz tak z 11 lat nie więcej.
ODB RIP
Poza tym i tak ma farta bo zwykle wytwórnie robią na tyle pod górę, że jak nie oddasz zaliczek i nie spłacisz kar to nie możesz nic wydać
Anonim
To jest tak, jak wierzysz w to ,ze ktoś mimo wszystko będzie wobec Ciebie w porządku. Bez sentymentów, bez złudzeń tak juz z ludźmi jest
Loleusz
Co buc sieje, to zbiera
Bażant
Tak jak wszyscy piszą, ten typ to po prostu zadufany w sobie buc, zafascynowany bukowskim pseudo intelektualista. Zero szacunku za publiczne śpiewanie o tym, że jego była miała aborcję. No po prostu debil.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>