Peja wydał "Hip_Hop_50" w dniu 50 urodzin hip-hopu - piękny hołd

Wśród wielu obchodów 50-lecia i mnóstwa sentymentalnych wpisów i zdjęć Peja postanowił uczcić tę jedyną w swoim rodzaju rocznicę w najbardziej hip-hopowy sposób - wydał album "Hip_Hop_50", który ukazał się właśnie wczoraj, 50 lat po tym, gdy DJ Kool Herc zaprosił gości na parkiet w budynku przy 1520 Sedgwick Avenue.

Rychu wykonał więc podwójny hołd dla korzeni - najpierw tytułem albumu, a potem datą premiery, wykorzystując możliwość wynikającą z faktu, że 11.08 przypadał akurat w piątek, gdy ukazują się płyty. W dniu premiery otrzymaliśmy także klip do numeru "Caracas"

Long live hip-hop!

PS. Także niedawno Peji udało się odwiedzić budynek przy 1520 Sedgwick Avenue, załączamy to zdjęcie wraz z jego fotą z Grandmasterem Cazem

Sprawdź też: 50 lat temu narodził się hip-hop - celebrujmy!

*** [reklama] Bilety na koncerty Peji znajdziesz na eBilet.pl ***

Peja/Slums Attack - Caracas (prod. Magiera)

Tagi: 

Gadek85
Ruchu jak Jason Kidd wygląda;)
xd jan
Niby hołd dla kultury tylko dlaczego zaprosił łaków typu malik na płytę? Co ten chłop ma wspólnego z kulturą, co przedstawia sobą? Album zrobiony na tym samym patencie co ostatnie, bez spójności, po prostu kolejny, nic (w tym albumie) z hołdem nie ma wspólnego.
Dabr
Nie bądź śmieszny laku
xd jan
Żałosny jesteś, nie masz nic do powiedzenia i jedyna na co Ciebie stać to wyzwiska ad personam?
Fjut
Dokladnie. Jak mozna oddawac hołd hiphopowi i zapraszac ludzi ktorzy z ta kultura nie maja nic wspolnego
HH50
Nie pamiętam kiedy ostatni raz podczas przesłuchiwania cyfry miałem w głowie "chcę mieć ten krążek na półce". Do Peji można mieć i fajne nastawienie i negatywne, zależy na czym się skupiamy ale tą płytą, tym brzmieniem, liryką i całokształtem MNIE OSOBIŚCIE kupił. Robota Magiery na tym krążku to jakiś KOSMOS, a i te gościnki nie wypadły wcale tak strasznie. Chłopaki na Lubartowskiej położyli konkretnie, Malik wypadł też w porządku na refrenie. Utwór "Jumana" połamał mi czaszkę a i nawet przeciętni dla mnie Intruz czy Szczyl dali radę. Wszystko to sprawiło że pierwszy raz od bardzo wielu lat mogę powiedzieć, że Peja przydzwonił mi po uszach solidnym ALBUMEM (całym), który z resztą po odsłuchu digitala zakupiłem. Peja chyba kiedyś nawet miał utwór w którym śmiało mówił że On to HipHop. Jak na piątek, jak na okrągłą rocznicę kultury kompletnie nie mogłem narzekać na dzień dzięki tej płycie. Pozdro i najlepszego słuchacze.
 Nazwisko lub pseudonim
Rysiek przestań sobie komentarze pisać
Tak tylko pytam
Malik? Nie nazywajmy szamba perfumerią...
HH50
Skupiłem się na refrenie, bo reszta mnie generalnie nie obchodzi. Uwazam że jest okej. Pozdro
xd jan
Czyli źle uważasz, jeśli chłop jest zwykłym prostakiem, wyzywa, zachowuje się poniżej jakiejkolwiek krytyki to dla ciebie jest OK? 10-15 lat temu taki ktoś nie miał w ogóle prawa wstępu do tej kultury a dzisiaj z otwartymi rękoma chłopa przyjmują. Popatrz na to co ten chłop ma pod czaszką, jakim jest człowiekiem. Czym bardziej ludzie pozwalają na takie szambo tym mniej będzie muzyki a więcej samego produktu i z rapu będzie niskich lotów discopolo
xd jan
Jedynie co można Ci przyznać to że to jest świetnie zrobione, Magiera bardzo wysoki poziom, Peja tez wysoki tylko jest to kopiuj wklej jeśli chodzi o teksty. Co niby nowego jest na tej płycie czego nie ma na kilku ostatnich? To samo, mówienie jak to nie było ciężko i wspominka od kilku płyt tylko że tutaj połowa gości to jakieś łaki: malik, intruz, kabe Legenda rapu zamiast pokazywać że stać go na coś więcej to robi kolejny produkt nie album, tym bardziej hołd na 50 lecie powinien wyglądać zgoła inaczej
HH50
Rozumiem. Czyli pewnie widziałbyś Peje w kolabo z kimś ze starej szkoły, najlepiej na bicie któregoś z kumpli z 90tych i do tego kompletnie nie rozumiem czego byś chciał posłuchać jeśli chodzi o jego teksty. Co Ci ma Peja powiedzieć? Ty ile masz życiówek? Ja mam jedną. Piszesz jakbyś chciał takiego j3bnięcia, co to jeszcze Twoje uszy nie przerobiły. Ja naprawdę nie skupiam się na Maliku czy na tym co On tam robi. Mnie interesuje dana chwila, którą się delektuję słuchając utworu, muzyki. Jakbym miał kminić co, kto, gdzie i z kim i czy może teraz, albo może 10 lat temu, to bym chyba na łeb dostał. Jak bujasz łbem do randomowego gó\/\/na z radia, bo akurat Ci leży pod dzień i pogodę to kminisz czy śpiewa to ktoś z być może doświadczeniem prostytucji? (Pytanie retoryczne) Fajnie że się podzieliłeś opinią, pozdro.
xd jan
aha, rozumiem że gwałciciela, seryjnego zabójcę itp zachowania nie mają dla Ciebie żadnego znaczenia? Jeśli taki ktoś nagrał by album który Ci się spodoba to pierwszy byłbyś z empiku? Zastanów się, bo coraz więcej osób nie ma moralnego kręgosłupa i coraz łatwiej ludziom wcisnąć dziadostwo za gruby szmal. Czego w/w malik jest doskonałym przykładem, promującym pseudo gale, narkotyki i same najgorsze zachowania jakie można sobie wyobrazić. Tutaj masz jeden z pierwszych lepszych tekstów tego "artysty" jąkającego się po kolejnej kresce "Twój rap pedaliada gadasz o egzystencji, Całuj pierścień kurwo gadasz do eminencji, Seks z burdel mamą dla mnie to dirty dancing, Głębokie gardło mają pono te gęsi, Ja sikam na kurwy bo lubię bezcześcić, Ubrany pachnący i świeżo obcięty, (oo) To ten kanacki styl, qus akhtk, talhs dhib, W Lacoscie ubrany, bo to krokodyl, Ty koko mi syp jesteś kondom nie wilk, Pizdą karmiony cie wyciskam jak syf, Igłą napompowany się tu prężysz jak żbik, Life is a bitch mówią, life is a bitch, (halah)" Dalej uważasz że wszystko jest ok?
HH50
Nie dodałem tego w powyższym wpisie, bo myślałem że nie będę musiał tego tłumaczyć. Napisze dużymi literami i dodam lekką edycję w zdaniu abyś mógł lepiej zrozumieć. UWAŻAM ZE REFREN, KTORY POLOZYL MALIK MONTANA W UTWORZE "JAK DESZCZ" JEST OKEJ. Nie wiem gdzie sobie dokleiłeś, że wypowiadam się na temat tego gościa, i mam nadzieję że nie będziesz już dorabiał komuś kogo nie znasz, zdania które o kimś sam masz. Poszedłem za Twoja radą i przez chwilę się zastanowiłem... doszedłem do tego że piewcy różnorakich wartości, ustalacze moralności, obrońcy prawdziwości, nauczyciele zasad, i zwyczajni mówcy, mają mało wspólnego z tym o czym mówią. Cechuje ich tylko gadka i chęć wpływania na jednostkę bądź grupę. Jeśli ten cały Malik nie jest Ci po sąsiedzku, przez płot czy klatkę to myślę że szanse na zmianę pewnych rzeczy z Twojej inicjatywy są żadne. W skrócie. Nie możesz mu nawet wypłacić liścia. Możesz komentować, kopiować teksty i próbować, bo taki jest internet ale myślę że lepiej by było gdybys zareagował w obrębie kilku metrów od siebie, w realnym zyciu i w momencie w którym będzie na to odpowiedni czas. Emanujesz taką potrzebą a w internecie działania często są zwyczajnie mało efektywne. Powodzenia we własnych butach, bo na krześle, przed kompem nie jest to jakoś specjalnie potrzebne. Pozdrawiam.
xd jan
"mam nadzieję że nie będziesz już dorabiał komuś kogo nie znasz, zdania które o kimś sam masz" dorabiał komuś zdanie? Czy ty naprawdę myślisz że wypowiedzenie się na temat jakiegoś łaka który jest postrzegany za kogoś kim nie jest dorobieniem zdania. Na początku odróżnij opinie z sugestią zastanowienia się czy warto słuchać i popierać kogoś bo ładnie wyje do mikrofonu. "Cechuje ich tylko gadka i chęć wpływania na jednostkę bądź grupę." to dokładnie próbuje robić właśnie taki malik a to że istnieją takie postacie to wcale mnie nie dziwi. Natomiast dziwi mnie fakt popierania takich jednostek patrząc tylko powierzchownie na takich ludzi sami często robimy sobie krzywdę w głowie, tym bardziej jak są to nasi internetowi "idole". W realnym życiu mnie nie znasz i nie będziesz miał takowej okazji, ba, nawet swoich sąsiadów nie znam i nie zamierzam ich znać. Nie zamierzam zmieniać kompletnie czyjegoś zdania czy zachowań, mam co do robienia w życiu by zajmować się bzdetami. Raz za czas w wolnej chwili napiszę gdzieś komentarz i posłucham muzyki. Nie sprawdzam nawet 10% sceny tylko kilku artystów i po prostu dziwi mnie ten stan polskiej sceny. Ot tyle i aż tyle.
To top
Mógłby już przestać jęczeć i nagrywać ulany baleron

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>