Trugoy R.I.P. - nie żyje członek legendarnej ekipy De La Soul

Dotarła do nas kolejna smutna informacja, tym razem z obozu Native Tongues. Zmarł Trugoy The Dove z kultowego tria De La Soul.

Informację potwierdził serwis AllHipHop.com. Raper miał 54 lata. Nie podano na razie żadnych szczegółów, ale wiadomo, że walczył z niewydolnością serca. W 2018 w video na Instagramie mówił o tym, że chce wrócić go grania koncertów po tym, jak musiał usunąć się w cień z powodu stanu zdrowia, przyznawał też, że zmagał się z byciem na uboczu. "Jestem gotowy, żeby po prostu wrócić na scenę. Brakuje mi tego. Kocham podróżowanie. Kocham być wśród moich ziomów i chcę, aby to wróciło."

Raper jeszcze w 2020 roku był hospitalizowany. Mimo to wydawał się być w dobrym nastroju i w szpitalnym pokoju wziął nawet udział w instagramowej konwersacji z Posem i Maseo z De La Soul.

Ten rok zapowiadał się jako naprawdę mocny dla legendarnego tria bowiem 3 marca na wszystkie platformy streamingowe mają wreszcie trafić wszystkie niedostępne wcześniej cyfrowo albumy grupy, czyli między innymi "Stakes Is High" czy "AOI: Mosaic Thump". Dotychczas jedynymi płytami, jakie fani mogli legalnie odsłuchać były "The Grind Date" z 2004 i ostatni krążek, czyli "And The Anonymous Nobody..." z 2016 roku.

De La Soul to jedna z najbardziej wyjątkowych grup w historii rapu - pod koniec lat '80 wnieśli na scenę ogrom koloru, humoru i pozytywnych wibracji, w czasach gdy dominował poważny przekaz i cięższy klimat. Trzech gości kipiących kreatywnością, którzy porwali ze sobą świat, a ewoluując przez lata wciąż utrzymywali wysoki poziom i świeżość - przykładem hity z albumów wydanych już w tym wieku, czy "Feel Good Inc" nagrane z Gorillaz. Utwory takie jak "Ring Ring Ring" wciąż można usłyszeć na polskich imprezach rapowych, a ich energia się nie zestarzała.

napisali: Bartek Skolasiński, Mateusz Natali i Michael Moch

De La Soul "Stakes is High" (1996 Tommy Boy)

de la soul ft chaka khan - all good

De La Soul - Ring Ring Ring (Music video, high quality)

De La Soul - Me Myself and I (official video with lyrics)

Grande Connection
Ogromna strata, ten klimat to było coś niesamowitego. Tylko jak na tamte czasy te agresywne i uliczne brzmienia trochę zepchnęły ich na bok
rip
duzo legend umiera ostatnimi czasy po 50
hkds
Byłem na koncercie De La Soul we Freshu, widziałem ich na Warsaw Challenge. Wielka strata dla całej kultury, ostatni raz to chyba śmierć Guru mnie tak poruszyła.Ciężko się otrząsnąć po stracie tak wybitnego rapera.
Smutny
:(
Shaolin Masta
Szkoda.mogli stworzyć jeszcze razem coś fajnego.RIP.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>