Cory Henry - multiinstrumentalista wystąpi w Warszawie

Zwycięzca Grammy, artysta, kompozytor, producent, multiinstrumentalista Cory Henry zagra trzy koncerty w warszawskim klubie Jassmine.

Dorastając na Brooklynie w Nowym Jorku, Cory Henry oparł swoje dzieciństwo o strony z nutami. W wieku dwóch lat Cory zaczął grać na organach, a w szkole średniej był już stałym bywalcem Nowego Jorku i Village Underground. Stamtąd jego kariera muzyczna wyrzuciła go na trasy koncertowe z legendami takimi jak Roots, Kirk Franklin i Kenny Garrett.

W 2014 roku Henry wydał swój pierwszy solowy projekt "First Steps", który dotarł do pierwszej piątki albumów jazzowych Billboard, podczas gdy jego album koncertowy z 2016 roku, będący połączeniem muzyki gospel i jazz The Revival, został doceniony przez krytyków i wyróżniony przez NPR. Dwa lata później Cory Henry i The Funk Apostles wydali swój pierwszy album "Art Of Love" z pozytywnymi recenzjami w New York Times, Billboard i NPR.

Teraz Henry powraca z projektem "Something To Say". Urodzony w okresie głębokiej refleksji, Cory przekłada swoje uczucia na piosenki i porusza tematy takie jak miłość, rozstania, świadomość społeczna, niesprawiedliwość i skutki wyczerpania emocjonalnego. Muzyk ostatecznie ma nadzieję zjednoczyć swoich słuchaczy.

Link do wydarzenia na Facebooku

Bilety

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>