Keyon Harrold - gwiazda jazzowej trąbki wystąpi w Warszawie!

kategorie: USA, Jazz, Koncerty, News
dodano: 2022-10-05 12:08 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Keyon Harrold, jeden z najważniejszych amerykańskich jazzmanów ostatnich lat, wraca do Warszawy po niemalże roku od swojego pierwszego występu!

6 października w Jassmine na scenie ponownie stanie Keyon Harrold. Dla znakomitego trębacza, kompozytora, współpracownika niezliczonej wprost liczby cenionych gwiazd muzyki, będzie to kolejna wizyta w Polsce na zaproszenie warszawskiego klubu.

Keyon nagrał do tej pory dwa solowe albumy - instrumentalne "Introducing Keyon Harrold" z 2009 i “The Mugician” w 2017. Rok póniej ukazało się "Culture Revolution Project", jego płyta z polskim saksofonistą Sylwestrem Ostrowskim. Harrold spółpracował z takimi muzykami jak m.in. Jay-Z, Beyoncé, Common, 50 Cent czy Maxwell, a także Mac Miller, John Legend i Mary J. Blige. Dodając do tego D’Angelo, Rihannę czy Eminema, których wspomagał na trasach koncertowych, jasnym jest, że Keyon znajduje się ciągle w ruchu, wychodząc z założenia, że największym darem dla muzyka jest możliwość sprawdzania się, realizowania u boku twórców z przeróżnych muzycznych środowisk.

Trąbkę Harrolda mieliśmy szansę usłyszeć na dwóch płytach, które otrzymały nagrodę Grammy - ścieżce dźwiękowej do filmu “Miles Ahead” oraz “Take Me to the Alley” Gregory’ego Portera. W głosowaniu czytelników “Jazz Times” na najlepszego debiutanta
2015 r., Keyon zajął drugie miejsce. “Przyszłością trąbki” określił go z kolei sam Wynton Marsalis. Twórczość gwiazdy koncertu w Jassmine to wypadkowa jazzowych tradycji, ducha muzyki soul i R&B oraz hiphopowej energii i autentyczności. Keyon Harrold nie przywiązuje wagi do gatunkowych szufladek.

Sprawdź też: Keyon Harrold o współpracy z: Jay-Z, 50 Cent, Mac Miller, Big K.R.I.T., Pharoahe Monch - videowywiad

Bilety

Link do wydarzenia na Facebooku

Keyon Harrold - The Mugician (Audio) ft. Josh David Barrett

Keyon Harrold, Sylwester Ostrowski, Pharoahe Monch, Paulina Przybysz - Lyric (Official Audio)

Keyon Harrold Quintet: "Wayfaring Traveler" at Keystone Korner Baltimore (2021)

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>